romea - logo
19. dubna 2021 (pondělí)
svátek má Rostislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Režisér Jiří Menzel se přidal k umělcům a politikům vyzývajícím k solidaritě s migranty

18.9.2015 11:49
Jiří Menzel (Foto: youtube.com)
Jiří Menzel (Foto: youtube.com)

Režisér Jiří Menzel a bývalý premiér Petr Pithart jsou mezi stovkou umělců a politiků ze střední Evropy, kteří v otevřeném dopise vyzvali představitele a občany svých zemí k solidaritě s běženci. Uvedly to agentury AP a AFP. Podle AFP jsou občané těchto zemí často odmítaví až nepřátelští vůči přílivu migrantů do Evropy.

Podle signatářů výzvy se jedná o "humanitární katastrofu". "Nemůžeme na ni reagovat odmítavě. Naše společná Evropa se vybudovala na základech solidarity. Nyní se nemůže vzdát naší spoluodpovědnosti za EU odvrácením našeho pohledu od neštěstí lidí a situace zemí, kterých se sílící migrační vlna nejvíce dotkla," cituje AFP z dokumentu nazvaném Dopis ze střední Evropy.

"Není tak dávno, to my jsme klepali na dveře (EU)," připomínají podle agentury signatáři, mezi kterými jsou vedle Menzela a Pitharta například bývalí polští prezidenti Bronislaw Komorowski a Aleksander Kwasniewski, litevský básník Tomas Venclova a další osobnosti z Česka, Pobaltí, Polska, Slovenska, Bulharska, Maďarska, Rumunska, Chorvatska a Slovinska.

Přečteno: 766x
 

Kam dál:

Štítky:  

UprchlíciHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo