romea - logo
22. září 2020 (úterý)
svátek má Darina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Řidič autobusu odmítl vyjet s urážlivou reklamou SPD Tomia Okamury. Brněnský dopravní podnik mu nejprve vyhrožoval neomluvenou absencí, po zásahu primátorky reklamu odstranil

2.9.2020 10:39
Reklamní slogan hnutí SPD na brněnském autobusu (FOTO: Facebook Josefa Prokeše)
Reklamní slogan hnutí SPD na brněnském autobusu (FOTO: Facebook Josefa Prokeše)

Jeden z řidičů Dopravního podniku města Brno Josef Prokeš se ohradil proti reklamě hnutí SPD se sloganem „Zdravé školství bez inkluze“. S autobusem, který na sobě poutač se sloganem a podobiznami předsedy hnutí Tomia Okamury a kandidátem do Senátu Tomášem Andrlem, odmítl z vyjet. Podle jeho vyjádření tento slogan považuje za útok na své vlastní děti.

"Jestli je jedno podniku, na jaké lidi, děti, na svých vozech útočí, tak sorry, ale mně to jedno není. Mohlo by tam také stát: ‚Za zdravou společnost bez Židů.‘ Nehodlám se spolupodílet, spoluplivat a urážet děti v inkluzi, zvláště svoji vlastní dceru. Mám dvě postižené děti autismem, tento slogan se mě velmi dotýká,“ uvedl řidič Josef Prokeš a odmítl s takovým autobusem vyjet.

Dopravní podnik nejprve tvrdil, že vše je v souladu se zákonem a řidiči vyhrožoval neomluvenou absencí.

V oficiálním vyjádření pak dopravní podnik napsal, že si hnutí SPD reklamní plochu pronajalo na základě řádné smlouvy. „Za obsah reklamy odpovídá nájemce reklamní plochy a dopravní podnik není oprávněn obsah reklamy jakkoliv měnit,“ uvedl podnik

Potom co se řidič obrátil i na primátorku Brna Markétu Vaňkovou (ODS) a zveřejnil svůj příběh na Facebooku, dopravní podnik obrátil a urážlivou reklamu z autobusu odstranil.

„Ověřila jsem si u Dopravního podniku města Brna, že se nejedná o slogan v rámci kampaně města, ale opravdu o předvolební reklamu SPD. Domluvila jsem se s generálním ředitelem Milošem Havránkem, že pan Prokeš nebude jezdit s autobusy, na kterých je daný slogan zveřejněn,“ uvedla Markéta Vaňková.

Řidič Josef Prokeš pak na Facebooku nasdílel fotografii autobusu bez urážlivé reklamy SPD Tomia Okamury.

To rozzuřilo kandidáta SPD do Senátu Tomáše Andrleho, který na urážlivém sloganu nic špatného nevidí. Andrle požaduje, aby byl Prokeš za svůj statečný postoj potrestán.

„Řidič musí akceptovat pokyny svého zaměstnavatele. Dopravní podnik by podle mě měl za takové chování udělit sankci,“ řekl podle serveru iDNES.cz.

Přečteno: 1386x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Nenávist, Xenofobie, Extremismus, Svoboda a přímá demokracie (SPD), Tomio OkamuraHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo