romea - logo
25. listopadu 2020 (středa)
svátek má Kateřina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Řidič autobusu odmítl vyjet s urážlivou reklamou SPD Tomia Okamury. Brněnský dopravní podnik mu nejprve vyhrožoval neomluvenou absencí, po zásahu primátorky reklamu odstranil

2.9.2020 10:39
Reklamní slogan hnutí SPD na brněnském autobusu (FOTO: Facebook Josefa Prokeše)
Reklamní slogan hnutí SPD na brněnském autobusu (FOTO: Facebook Josefa Prokeše)

Jeden z řidičů Dopravního podniku města Brno Josef Prokeš se ohradil proti reklamě hnutí SPD se sloganem „Zdravé školství bez inkluze“. S autobusem, který na sobě poutač se sloganem a podobiznami předsedy hnutí Tomia Okamury a kandidátem do Senátu Tomášem Andrlem, odmítl z vyjet. Podle jeho vyjádření tento slogan považuje za útok na své vlastní děti.

"Jestli je jedno podniku, na jaké lidi, děti, na svých vozech útočí, tak sorry, ale mně to jedno není. Mohlo by tam také stát: ‚Za zdravou společnost bez Židů.‘ Nehodlám se spolupodílet, spoluplivat a urážet děti v inkluzi, zvláště svoji vlastní dceru. Mám dvě postižené děti autismem, tento slogan se mě velmi dotýká,“ uvedl řidič Josef Prokeš a odmítl s takovým autobusem vyjet.

Dopravní podnik nejprve tvrdil, že vše je v souladu se zákonem a řidiči vyhrožoval neomluvenou absencí.

V oficiálním vyjádření pak dopravní podnik napsal, že si hnutí SPD reklamní plochu pronajalo na základě řádné smlouvy. „Za obsah reklamy odpovídá nájemce reklamní plochy a dopravní podnik není oprávněn obsah reklamy jakkoliv měnit,“ uvedl podnik

Potom co se řidič obrátil i na primátorku Brna Markétu Vaňkovou (ODS) a zveřejnil svůj příběh na Facebooku, dopravní podnik obrátil a urážlivou reklamu z autobusu odstranil.

„Ověřila jsem si u Dopravního podniku města Brna, že se nejedná o slogan v rámci kampaně města, ale opravdu o předvolební reklamu SPD. Domluvila jsem se s generálním ředitelem Milošem Havránkem, že pan Prokeš nebude jezdit s autobusy, na kterých je daný slogan zveřejněn,“ uvedla Markéta Vaňková.

Řidič Josef Prokeš pak na Facebooku nasdílel fotografii autobusu bez urážlivé reklamy SPD Tomia Okamury.

To rozzuřilo kandidáta SPD do Senátu Tomáše Andrleho, který na urážlivém sloganu nic špatného nevidí. Andrle požaduje, aby byl Prokeš za svůj statečný postoj potrestán.

„Řidič musí akceptovat pokyny svého zaměstnavatele. Dopravní podnik by podle mě měl za takové chování udělit sankci,“ řekl podle serveru iDNES.cz.

Přečteno: 1457x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Nenávist, Xenofobie, Extremismus, Svoboda a přímá demokracie (SPD), Tomio OkamuraHLAVNÍ ZPRÁVY

Emil Ščuka a Jan Rusenko promluvili 25. listopadu 1989 ke statisícovému zástupu v Praze na Letné. Prostřednictvím televizních kamer také oslovili většinu domácností. Na letenské pláni současně romská skupina rozvinula romskou vlajku a mohutný dav skandoval „Ať žijí Romové“.  (FOTO: Archiv Romea.cz)

videoRomové a Sametová revoluce v roce 1989. 800 tisíc lidí na Letné skandovalo "Ať žijí Romové"

Praha, 17.11.2020 0:01, (ROMEA)
17. 11. 1989 začal v tehdejší Československé socialistické republice pád totalitního režimu Jakým způsobem se do tzv. Sametové revoluce zapojili Romové? Víte o tom, že 25. listopadu 1989 skandovalo 800 tisíc lidí na Letenské pláni „Ať žijí Romové“? Připomeňme si to článkem, který server Romea.cz poprvé publikoval v roce 2014.
 celý článek

Radek Laci (FOTO: Petr Zewlak Vrabec), (ZDROJ: Romano Voďi)

videoRadek Laci: Romské děti v dětských domovech vyrůstají jako Češi

13.11.2020 21:00
Nedostatek techniky pro on-line výuku, padající wifi připojení a taky chybějící personál. Epidemie koronaviru zasáhla výrazně taky do chodu dětských domovů v Česku. „Ve většině z nich chybí počítače, aby se tam děti mohly bez problémů zapojit do on-line výuky. Stát na tato zařízení zapomněl. Dětským domovům chybí informace od vlády, jak v současné situaci postupovat,“ upozorňuje v rozhovoru pro Romea TV Radek Laci, osobní trenér a taky spoluzakladatel organizace Vteřina poté, která pomáhá dětem z dětských domovů. 
 celý článek

Lajos ‘Paci‘ Balogh (FOTO: Facebook Roma Press Center)

Významný romský aktivista, hudebník a spoluzakladatel Dikh TV Lajos ‘Paci‘ Balogh podlehl nemoci COVID-19

13.11.2020 18:35
Na začátku listopadu podlehl nemoci COVID-19 Lajos ‘Paci‘ Balogh, politik, muzikant a aktivista, který se věnoval zlepšení situace Romů v Maďarsku. Nizozemská novinářka Roos van Hennekelder, která žije v Maďarsku v nekrologu připomíná, co vše Balogh udělal pro Romy v Maďarsku. Baloghovi bylo 28 let.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo