romea - logo
18. září 2021 (sobota)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Řidič autobusu odmítl vyjet s urážlivou reklamou SPD Tomia Okamury. Brněnský dopravní podnik mu nejprve vyhrožoval neomluvenou absencí, po zásahu primátorky reklamu odstranil

2.9.2020 10:39
Reklamní slogan hnutí SPD na brněnském autobusu (FOTO: Facebook Josefa Prokeše)
Reklamní slogan hnutí SPD na brněnském autobusu (FOTO: Facebook Josefa Prokeše)

Jeden z řidičů Dopravního podniku města Brno Josef Prokeš se ohradil proti reklamě hnutí SPD se sloganem „Zdravé školství bez inkluze“. S autobusem, který na sobě poutač se sloganem a podobiznami předsedy hnutí Tomia Okamury a kandidátem do Senátu Tomášem Andrlem, odmítl z vyjet. Podle jeho vyjádření tento slogan považuje za útok na své vlastní děti.

"Jestli je jedno podniku, na jaké lidi, děti, na svých vozech útočí, tak sorry, ale mně to jedno není. Mohlo by tam také stát: ‚Za zdravou společnost bez Židů.‘ Nehodlám se spolupodílet, spoluplivat a urážet děti v inkluzi, zvláště svoji vlastní dceru. Mám dvě postižené děti autismem, tento slogan se mě velmi dotýká,“ uvedl řidič Josef Prokeš a odmítl s takovým autobusem vyjet.

Dopravní podnik nejprve tvrdil, že vše je v souladu se zákonem a řidiči vyhrožoval neomluvenou absencí.

V oficiálním vyjádření pak dopravní podnik napsal, že si hnutí SPD reklamní plochu pronajalo na základě řádné smlouvy. „Za obsah reklamy odpovídá nájemce reklamní plochy a dopravní podnik není oprávněn obsah reklamy jakkoliv měnit,“ uvedl podnik

Potom co se řidič obrátil i na primátorku Brna Markétu Vaňkovou (ODS) a zveřejnil svůj příběh na Facebooku, dopravní podnik obrátil a urážlivou reklamu z autobusu odstranil.

„Ověřila jsem si u Dopravního podniku města Brna, že se nejedná o slogan v rámci kampaně města, ale opravdu o předvolební reklamu SPD. Domluvila jsem se s generálním ředitelem Milošem Havránkem, že pan Prokeš nebude jezdit s autobusy, na kterých je daný slogan zveřejněn,“ uvedla Markéta Vaňková.

Řidič Josef Prokeš pak na Facebooku nasdílel fotografii autobusu bez urážlivé reklamy SPD Tomia Okamury.

To rozzuřilo kandidáta SPD do Senátu Tomáše Andrleho, který na urážlivém sloganu nic špatného nevidí. Andrle požaduje, aby byl Prokeš za svůj statečný postoj potrestán.

„Řidič musí akceptovat pokyny svého zaměstnavatele. Dopravní podnik by podle mě měl za takové chování udělit sankci,“ řekl podle serveru iDNES.cz.

Přečteno: 1580x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Nenávist, Xenofobie, Extremismus, Svoboda a přímá demokracie (SPD), Tomio OkamuraHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo