romea - logo
28. února 2021 (neděle)
svátek má Lumír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Řidič autobusu odmítl vyjet s urážlivou reklamou SPD Tomia Okamury. Brněnský dopravní podnik mu nejprve vyhrožoval neomluvenou absencí, po zásahu primátorky reklamu odstranil

2.9.2020 10:39
Reklamní slogan hnutí SPD na brněnském autobusu (FOTO: Facebook Josefa Prokeše)
Reklamní slogan hnutí SPD na brněnském autobusu (FOTO: Facebook Josefa Prokeše)

Jeden z řidičů Dopravního podniku města Brno Josef Prokeš se ohradil proti reklamě hnutí SPD se sloganem „Zdravé školství bez inkluze“. S autobusem, který na sobě poutač se sloganem a podobiznami předsedy hnutí Tomia Okamury a kandidátem do Senátu Tomášem Andrlem, odmítl z vyjet. Podle jeho vyjádření tento slogan považuje za útok na své vlastní děti.

"Jestli je jedno podniku, na jaké lidi, děti, na svých vozech útočí, tak sorry, ale mně to jedno není. Mohlo by tam také stát: ‚Za zdravou společnost bez Židů.‘ Nehodlám se spolupodílet, spoluplivat a urážet děti v inkluzi, zvláště svoji vlastní dceru. Mám dvě postižené děti autismem, tento slogan se mě velmi dotýká,“ uvedl řidič Josef Prokeš a odmítl s takovým autobusem vyjet.

Dopravní podnik nejprve tvrdil, že vše je v souladu se zákonem a řidiči vyhrožoval neomluvenou absencí.

V oficiálním vyjádření pak dopravní podnik napsal, že si hnutí SPD reklamní plochu pronajalo na základě řádné smlouvy. „Za obsah reklamy odpovídá nájemce reklamní plochy a dopravní podnik není oprávněn obsah reklamy jakkoliv měnit,“ uvedl podnik

Potom co se řidič obrátil i na primátorku Brna Markétu Vaňkovou (ODS) a zveřejnil svůj příběh na Facebooku, dopravní podnik obrátil a urážlivou reklamu z autobusu odstranil.

„Ověřila jsem si u Dopravního podniku města Brna, že se nejedná o slogan v rámci kampaně města, ale opravdu o předvolební reklamu SPD. Domluvila jsem se s generálním ředitelem Milošem Havránkem, že pan Prokeš nebude jezdit s autobusy, na kterých je daný slogan zveřejněn,“ uvedla Markéta Vaňková.

Řidič Josef Prokeš pak na Facebooku nasdílel fotografii autobusu bez urážlivé reklamy SPD Tomia Okamury.

To rozzuřilo kandidáta SPD do Senátu Tomáše Andrleho, který na urážlivém sloganu nic špatného nevidí. Andrle požaduje, aby byl Prokeš za svůj statečný postoj potrestán.

„Řidič musí akceptovat pokyny svého zaměstnavatele. Dopravní podnik by podle mě měl za takové chování udělit sankci,“ řekl podle serveru iDNES.cz.

Přečteno: 1510x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Nenávist, Xenofobie, Extremismus, Svoboda a přímá demokracie (SPD), Tomio OkamuraHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo