romea - logo
8. dubna 2020 (středa)
svátek má Ema
Loading
rozšířené vyhledávaní

Řidič srazil na přechodu devítiletého romského chlapce. Místo omluvy mu rasisticky nadával a poté ujel

15.1.2020 11:35
Kevin s matkou (FOTO: Repro TV Nova)
Kevin s matkou (FOTO: Repro TV Nova)

Policie z České Lípy se zabývá těžko pochopitelným případem, kdy řidič na přechodu srazil devítiletého romského chlapce a místo obavy o jeho zdraví mu začal rasisticky nadávat. Urážky mířil řidič i na matku chlapce, kterou auto těsně minulo. Mladý muž následně ujel a vzápětí projel na červenou nedalekou křižovatku. Muž se poté přihlásil na policii. Hrozí mu až roční vězení. Informoval o tom server TN.cz a Blesk.cz.

Nehodu na křižovatce zachytil kamerový systém. K incidentu došlo v centru České Lípy, kudy vedla paní Gáborová svého syna Kevina do školy. "Naboural mi přímo do nohy. Doteď mě to ještě bolí," popsal pro TN.cz událost sražený chlapec. 

"Řekl nám, že jsme zku*vení cikáni," uvedla pro server TN.cz matka chlapce. To potvrzuje i chlapec. "Nadával, že jsme černý mamby a cikánští buz*ranti," popisal řidičova slova zraněný chlapec. Pak řidič z místa odjel.

Otřesená matka nevěděla, co v tu chvíli dělat. Sbíhající se lidé, proto zavolali policii. "Přijela sanitka a vzala nás do nemocnice. Jemu pak bylo špatně, tak ho tam nechali ležet," uvedla pro televizi matka.

Na záběrech je vidět, že řidič ujel pryč a spáchal další přestupek. "Opustil místo dopravní nehody a poté projel na červenou skrz světelnou křižovatku," sdělil televizi Nova Milan Bradáč z českolipského dopravního inspektorátu.

Devatenáctiletý řidič se po čase přihlásil na policejní služebně. „Připustil, že do chlapce na přechodu narazil, ale vinu sváděl na něj. To, že by se vyjadřoval k malému chodci a jeho matce rasisticky, zcela popřel, stejně jako to, že projel křižovatku na červenou,“ uvedla serveru Blesk.cz policejní mluvčí Ivana Baláková.

Záznam z kamery na křižovatce ulic Děčínská a Sokolská řidiče ovšem usvědčí z toho, že ujel z místa nehody, a zřejmě i z jízdy na červenou. Muži by mohl hrozit až jeden rok vězení.

Přečteno: 1853x
 

Kam dál:

Štítky:  

Česká Lípa, Policie, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Romská vlajka (FOTO: Velvyslanectví USA)

videoRomové na celém světě oslavují svůj Mezinárodní den. Připomínají si počátky romského hnutí

7.4.2020 21:55
Ve středu 8. dubna 2020 oslaví Romové na celém světě Mezinárodní den Romů. Letos kvůli omezením způsobeným pandemií onemocnění COVID-19 se celá řada akcí přesunula na internet. Romové si tak připomenou historicky první Světový romský kongres, který se konal v Orpingtonu poblíž Londýna v roce 1971. Kongres položil základy mezinárodní spolupráce Romů a romské hnutí dostalo mezinárodní a politicko-společenský rozměr. Romové si tak každoročně připomínají společný původ, jazyk, kulturu, společné sjednocení a spolupráci a především "romipen" ("romství").
 celý článek

Petr Torák v rozhovoru pro ROMEA TV.

Petr Torák: Situace ve Velké Británii se zhoršuje, desítky Romů se vrací do Čech

7.4.2020 19:30
Vážně jsem s rodinou zvažoval alespoň na nějaký čas návrat do Čech, a to kvůli obavě z nákazy a nedostatečným opatřením Velké Británie. Protože ale nemáme vlastní byt v Čechách, kde bychom mohli být, nevíme, zda už nejsme nosiči nákazy a navíc bychom museli být u rodičů, zůstaneme raději v Anglii.
 celý článek

Oslavy Mezinárodního dne Romů 2020 (Plakát: Ara Art)

Oslavy Mezinárodní dne Romů 2020 proběhnou na internetu. Ara Art pořádá galavečer Z obýváku do obýváku

7.4.2020 15:45
Oslavy Mezinárodního dne Romů, který připadá na 8. dubna, se letos kvůli opatřením proti šíření koronaviru odehrají na internetu. Na facebookové stránce tradičních pořadatelů oslav v Praze Ara Art najdou zájemci živé vysílání a společně mohou oslavit tento den u galavečera, který pořadatelé nazvali Z obýváku do obýváku. Živé oslavy pak přesunuli a naplánovali na 5. listopadu. Médiím to za organizátory sdělila Lucie Nemešová.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo