romea - logo
27. února 2021 (sobota)
svátek má Alexandr

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Robert Tonelli vyzývá starostku Žatce k rezignaci

1.11.2016 11:26
Robert Tonelli během pietní akce v Žatci (Foto: archiv R. Tonelli).
Robert Tonelli během pietní akce v Žatci (Foto: archiv R. Tonelli).

Romský aktivistka Robert Tonelli zaslal otevřený dopis starostce Žatce Zdeňce Hamousové. Vyzývá ji k rezignaci na post, který zastává, kvůli jejímu vystoupení na pietní akci minulý týden.

Vážená paní starostko,

dovoluji si navázat na náš osobní kontakt ze dne 27.10. 2016, kde jsme se osobně potkali na pietním aktu, kde probíhalo uctění zesnulého Miroslava Demetra, který s největší pravděpodobností byl zabit.

Dne 31. 10. 2016 internetový server www.romea.cz zveřejnila detailní video osudné noci, kde je popsaná celá tragická událost. Věřím, že už nikdo nebude zpochybňovat fakta důkazního matriálu. Chci věřit, že to nebudete činit ani Vy jakožto osoba, která jedná v rámci struktury státní a veřejné správy a zastupuje tak určitou státní moc.

Proslov na Žateckém náměstí, cituji: „Myslím si, že je seriózní říct zde, že ten mladý život skončil, ale ne následkem cizího zavinění." - konec citace, byl minimálně nevhodný a morálně i eticky na velmi nízké úrovni.

Paní starostko, vyzývám Vás, abyste se omluvila rodině, pozůstalým a Romům za slova, která jste pronesla na pietním shromáždění ze dne 27.10. 2016. Pasovala jste se do role soudce a vynesla smrticí ortel, který nebyl důkladně podložen argumenty a fakty.

Žádám Vás, abyste nesjížděla po vlně populizmu a romský národ si nebrala jako rukojmí k dosažení svých politických a kariérních cílů. Vyvoďte patřičné důsledky a rezignujte na post starosty, který zastáváte.

Občané města Žatce jsou velmi znepokojeni a rozhořčeni. Věřím, že se omluvíte a učiníte patřičné kroky, které povedou ke stabilizaci Vašeho města.

S pozdravem

Bc. Robert Tonelli

Redakce
Přečteno: 41888x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

otevřený dopis, Žatec, Smrt Roma v ŽatciHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo