romea - logo
20. srpna 2022 (sobota)
svátek má Bernard

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Robert Tonelli vyzývá starostku Žatce k rezignaci

1.11.2016 11:26
Robert Tonelli během pietní akce v Žatci (Foto: archiv R. Tonelli).
Robert Tonelli během pietní akce v Žatci (Foto: archiv R. Tonelli).

Romský aktivistka Robert Tonelli zaslal otevřený dopis starostce Žatce Zdeňce Hamousové. Vyzývá ji k rezignaci na post, který zastává, kvůli jejímu vystoupení na pietní akci minulý týden.

Vážená paní starostko,

dovoluji si navázat na náš osobní kontakt ze dne 27.10. 2016, kde jsme se osobně potkali na pietním aktu, kde probíhalo uctění zesnulého Miroslava Demetra, který s největší pravděpodobností byl zabit.

Dne 31. 10. 2016 internetový server www.romea.cz zveřejnila detailní video osudné noci, kde je popsaná celá tragická událost. Věřím, že už nikdo nebude zpochybňovat fakta důkazního matriálu. Chci věřit, že to nebudete činit ani Vy jakožto osoba, která jedná v rámci struktury státní a veřejné správy a zastupuje tak určitou státní moc.

Proslov na Žateckém náměstí, cituji: „Myslím si, že je seriózní říct zde, že ten mladý život skončil, ale ne následkem cizího zavinění." - konec citace, byl minimálně nevhodný a morálně i eticky na velmi nízké úrovni.

Paní starostko, vyzývám Vás, abyste se omluvila rodině, pozůstalým a Romům za slova, která jste pronesla na pietním shromáždění ze dne 27.10. 2016. Pasovala jste se do role soudce a vynesla smrticí ortel, který nebyl důkladně podložen argumenty a fakty.

Žádám Vás, abyste nesjížděla po vlně populizmu a romský národ si nebrala jako rukojmí k dosažení svých politických a kariérních cílů. Vyvoďte patřičné důsledky a rezignujte na post starosty, který zastáváte.

Občané města Žatce jsou velmi znepokojeni a rozhořčeni. Věřím, že se omluvíte a učiníte patřičné kroky, které povedou ke stabilizaci Vašeho města.

S pozdravem

Bc. Robert Tonelli

Redakce
Přečteno: 42163x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

otevřený dopis, Žatec, Smrt Roma v ŽatciHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo