romea - logo
9. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Vratislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rodiče dětí, které ubily plameňáka, se omluvili. Škodu chtějí odpracovat a splácet

21.3.2017 17:52
Ilustrační foto. (FOTO: Wikimeda Commons)
Ilustrační foto. (FOTO: Wikimeda Commons)

Rodiče dětí, které předminulý týden k smrti ubily plameňáka v jihlavské zoo, jsou ochotni uhradit škodu, případně si ji i odpracovat. V rozhovoru pro server Lidovky.cz o tom informovala ředitelka zoologické zahrady Eliška Kubíková.

K incidentu došlo 10. března krátce po poledni. Trojice školáků ve věku pět až osm let přelezla plot v jihlavské zoo a házela kameny po plameňáích. Děti byly později usvědčeny kamerovými záběry a chovatelé z prostoru pro plameňáky vytáhli na třicet kamenů.

"Otcové všech dětí navštívili zoologickou zahradu a za celou situaci se omluvili. Domluvili jsme se, že budeme požadovat finanční odškodnění (pozn. Romea.cz: Asi 50 tisíc Kč). Vyjádřili se, že jsou připraveni škodu splácet. Zatím tak je vůle vše vyřešit mimosoudní cestou," uvedla v rozhovoru Eliška Kubíková.

"Nabídli, že by si svůj ,dluh‘ alespoň částečně odpracovali. Konkrétní kroky jsme zatím neučinili, protože je třeba zajistit pracovní prostředky a připravit se na to. Zájem tam ale byl a my jej neodmítli. Přijde nám to výchovné," dodala Kubíková.

Událost vyvolal vlnu reakcí a někteří se dokonce rozhodli kvůli ubitému plameňákovi uspořádat pochod. Později jej ale zrušili kvůli obavám z rasismu a xenofobie. Podle ředitelky Elišky Kubíkové pochod nebyl správná forma. "Velmi si vážíme, že lidé chtějí zoo podpořit, nebo to tak alespoň prezentují. Nejsem si ale jistá, jestli to je správná forma, kterou bychom vítali. Největší podporou zoo je její návštěva. Pochod není něco, co bychom chtěli organizovat," uvedla pro server Lidovky.cz Eliška Kubíková.

Místo pochodu by mělo dojít k setkání veřejnosti se zástupci města právě v areálu zoo či její blízkosti.  "Ráda bych si ale s organizátory vyjasnila smysl meetingu - zdali jde skutečně o to podpořit zoologickou zahradu, seznámit veřejnost s důležitostí jejího poslání a soustředit se na význam zvířat. Jestli je toto hlavním cílem, jsem všemi deseti pro," uvedla k plánovanému setkání ředitelka jihlavské zoo Eliška Kubíková.

Přečteno: 4087x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí, Děti, Rasismus, Jihlava



HLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky







..
romea - logo