romea - logo
24. října 2020 (sobota)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rodiče dětí, které ubily plameňáka, se omluvili. Škodu chtějí odpracovat a splácet

21.3.2017 17:52
Ilustrační foto. (FOTO: Wikimeda Commons)
Ilustrační foto. (FOTO: Wikimeda Commons)

Rodiče dětí, které předminulý týden k smrti ubily plameňáka v jihlavské zoo, jsou ochotni uhradit škodu, případně si ji i odpracovat. V rozhovoru pro server Lidovky.cz o tom informovala ředitelka zoologické zahrady Eliška Kubíková.

K incidentu došlo 10. března krátce po poledni. Trojice školáků ve věku pět až osm let přelezla plot v jihlavské zoo a házela kameny po plameňáích. Děti byly později usvědčeny kamerovými záběry a chovatelé z prostoru pro plameňáky vytáhli na třicet kamenů.

"Otcové všech dětí navštívili zoologickou zahradu a za celou situaci se omluvili. Domluvili jsme se, že budeme požadovat finanční odškodnění (pozn. Romea.cz: Asi 50 tisíc Kč). Vyjádřili se, že jsou připraveni škodu splácet. Zatím tak je vůle vše vyřešit mimosoudní cestou," uvedla v rozhovoru Eliška Kubíková.

"Nabídli, že by si svůj ,dluh‘ alespoň částečně odpracovali. Konkrétní kroky jsme zatím neučinili, protože je třeba zajistit pracovní prostředky a připravit se na to. Zájem tam ale byl a my jej neodmítli. Přijde nám to výchovné," dodala Kubíková.

Událost vyvolal vlnu reakcí a někteří se dokonce rozhodli kvůli ubitému plameňákovi uspořádat pochod. Později jej ale zrušili kvůli obavám z rasismu a xenofobie. Podle ředitelky Elišky Kubíkové pochod nebyl správná forma. "Velmi si vážíme, že lidé chtějí zoo podpořit, nebo to tak alespoň prezentují. Nejsem si ale jistá, jestli to je správná forma, kterou bychom vítali. Největší podporou zoo je její návštěva. Pochod není něco, co bychom chtěli organizovat," uvedla pro server Lidovky.cz Eliška Kubíková.

Místo pochodu by mělo dojít k setkání veřejnosti se zástupci města právě v areálu zoo či její blízkosti.  "Ráda bych si ale s organizátory vyjasnila smysl meetingu - zdali jde skutečně o to podpořit zoologickou zahradu, seznámit veřejnost s důležitostí jejího poslání a soustředit se na význam zvířat. Jestli je toto hlavním cílem, jsem všemi deseti pro," uvedla k plánovanému setkání ředitelka jihlavské zoo Eliška Kubíková.

Přečteno: 4098x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí, Děti, Rasismus, JihlavaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo