romea - logo
6. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřiška

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rodiče dětí, které ubily plameňáka, se omluvili. Škodu chtějí odpracovat a splácet

21.3.2017 17:52
Ilustrační foto. (FOTO: Wikimeda Commons)
Ilustrační foto. (FOTO: Wikimeda Commons)

Rodiče dětí, které předminulý týden k smrti ubily plameňáka v jihlavské zoo, jsou ochotni uhradit škodu, případně si ji i odpracovat. V rozhovoru pro server Lidovky.cz o tom informovala ředitelka zoologické zahrady Eliška Kubíková.

K incidentu došlo 10. března krátce po poledni. Trojice školáků ve věku pět až osm let přelezla plot v jihlavské zoo a házela kameny po plameňáích. Děti byly později usvědčeny kamerovými záběry a chovatelé z prostoru pro plameňáky vytáhli na třicet kamenů.

"Otcové všech dětí navštívili zoologickou zahradu a za celou situaci se omluvili. Domluvili jsme se, že budeme požadovat finanční odškodnění (pozn. Romea.cz: Asi 50 tisíc Kč). Vyjádřili se, že jsou připraveni škodu splácet. Zatím tak je vůle vše vyřešit mimosoudní cestou," uvedla v rozhovoru Eliška Kubíková.

"Nabídli, že by si svůj ,dluh‘ alespoň částečně odpracovali. Konkrétní kroky jsme zatím neučinili, protože je třeba zajistit pracovní prostředky a připravit se na to. Zájem tam ale byl a my jej neodmítli. Přijde nám to výchovné," dodala Kubíková.

Událost vyvolal vlnu reakcí a někteří se dokonce rozhodli kvůli ubitému plameňákovi uspořádat pochod. Později jej ale zrušili kvůli obavám z rasismu a xenofobie. Podle ředitelky Elišky Kubíkové pochod nebyl správná forma. "Velmi si vážíme, že lidé chtějí zoo podpořit, nebo to tak alespoň prezentují. Nejsem si ale jistá, jestli to je správná forma, kterou bychom vítali. Největší podporou zoo je její návštěva. Pochod není něco, co bychom chtěli organizovat," uvedla pro server Lidovky.cz Eliška Kubíková.

Místo pochodu by mělo dojít k setkání veřejnosti se zástupci města právě v areálu zoo či její blízkosti.  "Ráda bych si ale s organizátory vyjasnila smysl meetingu - zdali jde skutečně o to podpořit zoologickou zahradu, seznámit veřejnost s důležitostí jejího poslání a soustředit se na význam zvířat. Jestli je toto hlavním cílem, jsem všemi deseti pro," uvedla k plánovanému setkání ředitelka jihlavské zoo Eliška Kubíková.

Přečteno: 4094x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí, Děti, Rasismus, JihlavaHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo