romea - logo
13. října 2019 (neděle)
svátek má Renáta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rodiče dětí, které ubily plameňáka, se omluvili. Škodu chtějí odpracovat a splácet

21.3.2017 17:52
Ilustrační foto. (FOTO: Wikimeda Commons)
Ilustrační foto. (FOTO: Wikimeda Commons)

Rodiče dětí, které předminulý týden k smrti ubily plameňáka v jihlavské zoo, jsou ochotni uhradit škodu, případně si ji i odpracovat. V rozhovoru pro server Lidovky.cz o tom informovala ředitelka zoologické zahrady Eliška Kubíková.

K incidentu došlo 10. března krátce po poledni. Trojice školáků ve věku pět až osm let přelezla plot v jihlavské zoo a házela kameny po plameňáích. Děti byly později usvědčeny kamerovými záběry a chovatelé z prostoru pro plameňáky vytáhli na třicet kamenů.

"Otcové všech dětí navštívili zoologickou zahradu a za celou situaci se omluvili. Domluvili jsme se, že budeme požadovat finanční odškodnění (pozn. Romea.cz: Asi 50 tisíc Kč). Vyjádřili se, že jsou připraveni škodu splácet. Zatím tak je vůle vše vyřešit mimosoudní cestou," uvedla v rozhovoru Eliška Kubíková.

"Nabídli, že by si svůj ,dluh‘ alespoň částečně odpracovali. Konkrétní kroky jsme zatím neučinili, protože je třeba zajistit pracovní prostředky a připravit se na to. Zájem tam ale byl a my jej neodmítli. Přijde nám to výchovné," dodala Kubíková.

Událost vyvolal vlnu reakcí a někteří se dokonce rozhodli kvůli ubitému plameňákovi uspořádat pochod. Později jej ale zrušili kvůli obavám z rasismu a xenofobie. Podle ředitelky Elišky Kubíkové pochod nebyl správná forma. "Velmi si vážíme, že lidé chtějí zoo podpořit, nebo to tak alespoň prezentují. Nejsem si ale jistá, jestli to je správná forma, kterou bychom vítali. Největší podporou zoo je její návštěva. Pochod není něco, co bychom chtěli organizovat," uvedla pro server Lidovky.cz Eliška Kubíková.

Místo pochodu by mělo dojít k setkání veřejnosti se zástupci města právě v areálu zoo či její blízkosti.  "Ráda bych si ale s organizátory vyjasnila smysl meetingu - zdali jde skutečně o to podpořit zoologickou zahradu, seznámit veřejnost s důležitostí jejího poslání a soustředit se na význam zvířat. Jestli je toto hlavním cílem, jsem všemi deseti pro," uvedla k plánovanému setkání ředitelka jihlavské zoo Eliška Kubíková.

Přečteno: 4083x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí, Děti, Rasismus, JihlavaHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo