romea - logo
21. ledna 2021 (čtvrtek)
svátek má Běla

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rodina jako hlavní téma výstavy 4 fotografů v Galerii města Přerova

Přerov, 3.9.2012 16:41, (ROMEA)

Život v rodině se rozhodli zmapovat čtyři fotografové, jejichž snímky budou od čtvrtka vystaveny v Přerově. Chybět nebude pohled na děti očima matky fotografky či jejich otce, další snímky zachycují život romských rodin. Fotografie čtyř autorů s rodinnou tematikou vyplní prostory Galerie města Přerova na Horním náměstí od 6. 9. až do konce září. Vernisáž výstavy se uskuteční 6. září od 17. hodin.

"Čtyři ucelené soubory představí život dětí očima jejich matky - fotografky, otce - fotografa, nebude chybět pohled na děti v proměnách ročních období, reportáž z obyčejného všedního dne od probouzení po noc ani zákulisí života romských rodin," řekla ČTK Lada Galová z Galerie města Přerova. Rodinu z desítek možných úhlů pohledu budou prezentovat přerovští fotografové Zuzana Bobovníková, Zbyněk Kosík a olomoučtí fotografové Martin Holík a Michaela Spurná.

Expozice bude členěna podle jednotlivých souborů, skupiny velkoformátových snímků každého autora budou vizuálně odděleny tak, aby tvořily tematicky uzavřené celky. "Zuzana Bobovníková bude prezentovat soubor Family Diary, Zbyněk Kosík skupinu snímků s názvem Anna, Michaela Spurná představí objektivem zachycené obrázky z názvem Plays a Summertime a Martin Holík dá nahlédnout do života slovenských cikánských chýší díky cyklu Romská osada Letanovce, kde s místními obyvateli prožil v jejich chatrčích několik týdnů," doplnila Galová.

Návštěvníci výstavy si budou moci informace k jednotlivým cyklům přečíst na papírových kvádrech, které budou umístěny na stativech. Doprovodný program k výstavě bude zpestřen promítáním dvou filmů, které prezentují rodinnou tematiku včetně tzv. NErodiny na příkladu dokumentu o životě bezdomovce. V sobotu 29. září v 15 hodin mohou zájemci přijít do galerie na promítání dokumentárního filmu Unhappy Happy Life od Jakuba Krumpocha za účasti autora, v neděli 30. září v 15 hodin lze zhlédnout film Jany Borškové Od višní do višní. Obě projekce budou zdarma.

ČTK, Galerie města Přerova
Přečteno: 672x
 

Kam dál:

Štítky:  

Výstava, Kalendář akcí, Kultura, DětiHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo