romea - logo
25. října 2020 (neděle)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rodiny s dětmi v Předlicích jsou pátý den bez vody, majitel ubytovny neplatil vodárnám

Ústí nad Labem, 14.7.2014 15:00, (ROMEA)
Ústí nad Labem, Předlice, dům se zazděným vchodem je tu častým jevem. Foto: František Kostlán
Ústí nad Labem, Předlice, dům se zazděným vchodem je tu častým jevem. Foto: František Kostlán

Desítky lidí z ústecké čtvrti Předlice zůstaly bez dodávek pitné vody. Severočeské vodovody a kanalizace (SČVK) nechaly objekt ubytovny odpojit kvůli dluhům v řádech statisíců korun, řekla mluvčí SČVK Iveta Kardianová.

V ubytovně žije téměř padesátka lidí včetně malých dětí. Za služby podle svých slov majitelům platili. "Nájemné je tady od osmi tisíc měsíčně výš. Platili jsme všichni," řekl jeden z obyvatel. Podle Kardianové má uzavřenou smlouvu s majiteli objektu, kteří ale dlouhodobě neplatili. "Problém jsme řešili více než rok. Majitele jsme opakovaně kvůli pohledávkám upomínali. Nabídli jsme i splátkový kalendář, ani ten ale neplnili. Proto jsme přistoupili k ukončení dodávek vody," vysvětlila Kardianová.

Voda v ubytovně neteče už pátý den. Centrální městský obvod proto pro obyvatele zajistil cisternu. "Cisternu platíme z našeho rozpočtu," řekl starosta obvodu Jan Tvrdík (ODS). S nájemníky smlouvu o dodávkách uzavřít nemůže. "Bohužel to není možné. Majiteli patří i vnitřní rozvody vody. Proto není možné smlouvy uzavřít," doplnila Kardianová.

S rodinami pracují i sociální pracovnice, které monitorují, v jakých podmínkách žijí. Někteří nájemníci už z ubytovny odešli, další si nové bydlení hledají. "Chceme odtud co nejrychleji pryč. Majitel se objevil vždycky jen pro nájemné, o dům se jinak vůbec nezajímá," doplnila další z nájemnic. Shánět jiné bydlení pomáhá jak úřad, tak neziskové organizace. "Snažíme se vyřešit situaci tak, aby tam ti lidé nemuseli zůstat," doplnil Tvrdík.

Manželé Joniovi, kterým dům patří, čelí exekuci, zjistila ČTK z katastru nemovitostí. Budova je zastavená a je na ni vydán exekuční příkaz k prodeji.

Joniovi se s problémy kolem ubytovny nepotýkají poprvé. Ubytovnu začali provozovat v roce 2007, aniž byla zkolaudovaná. Úředníci ji zkolaudovali dodatečně až v roce 2009. Jonimu tehdy hrozila až půlmilionová pokuta. Stavební úřad ho nakonec nepotrestal.
Přečteno: 1474x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sociální, Ubytování, ubytovna, Ústí nad Labem, Předlice, Romové, ChudobaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo