romea - logo
14. listopadu 2019 (čtvrtek)
svátek má Sáva
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rodiny s dětmi v Předlicích jsou pátý den bez vody, majitel ubytovny neplatil vodárnám

Ústí nad Labem, 14.7.2014 15:00, (ROMEA)
Ústí nad Labem, Předlice, dům se zazděným vchodem je tu častým jevem. Foto: František Kostlán
Ústí nad Labem, Předlice, dům se zazděným vchodem je tu častým jevem. Foto: František Kostlán

Desítky lidí z ústecké čtvrti Předlice zůstaly bez dodávek pitné vody. Severočeské vodovody a kanalizace (SČVK) nechaly objekt ubytovny odpojit kvůli dluhům v řádech statisíců korun, řekla mluvčí SČVK Iveta Kardianová.

V ubytovně žije téměř padesátka lidí včetně malých dětí. Za služby podle svých slov majitelům platili. "Nájemné je tady od osmi tisíc měsíčně výš. Platili jsme všichni," řekl jeden z obyvatel. Podle Kardianové má uzavřenou smlouvu s majiteli objektu, kteří ale dlouhodobě neplatili. "Problém jsme řešili více než rok. Majitele jsme opakovaně kvůli pohledávkám upomínali. Nabídli jsme i splátkový kalendář, ani ten ale neplnili. Proto jsme přistoupili k ukončení dodávek vody," vysvětlila Kardianová.

Voda v ubytovně neteče už pátý den. Centrální městský obvod proto pro obyvatele zajistil cisternu. "Cisternu platíme z našeho rozpočtu," řekl starosta obvodu Jan Tvrdík (ODS). S nájemníky smlouvu o dodávkách uzavřít nemůže. "Bohužel to není možné. Majiteli patří i vnitřní rozvody vody. Proto není možné smlouvy uzavřít," doplnila Kardianová.

S rodinami pracují i sociální pracovnice, které monitorují, v jakých podmínkách žijí. Někteří nájemníci už z ubytovny odešli, další si nové bydlení hledají. "Chceme odtud co nejrychleji pryč. Majitel se objevil vždycky jen pro nájemné, o dům se jinak vůbec nezajímá," doplnila další z nájemnic. Shánět jiné bydlení pomáhá jak úřad, tak neziskové organizace. "Snažíme se vyřešit situaci tak, aby tam ti lidé nemuseli zůstat," doplnil Tvrdík.

Manželé Joniovi, kterým dům patří, čelí exekuci, zjistila ČTK z katastru nemovitostí. Budova je zastavená a je na ni vydán exekuční příkaz k prodeji.

Joniovi se s problémy kolem ubytovny nepotýkají poprvé. Ubytovnu začali provozovat v roce 2007, aniž byla zkolaudovaná. Úředníci ji zkolaudovali dodatečně až v roce 2009. Jonimu tehdy hrozila až půlmilionová pokuta. Stavební úřad ho nakonec nepotrestal.
Přečteno: 1468x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sociální, Ubytování, ubytovna, Ústí nad Labem, Předlice, Romové, ChudobaHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo