romea - logo
29. listopadu 2020 (neděle)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

PREMIÉRA VIDEA - Roman Horváth: Předpovídali mu dráhu nadějného fotbalisty, dnes je skvělým barberem

6.3.2020 18:00

Od pěti let let hrál fotbal a to tak dobře, že mu předpovídali nadějnou kariéru, nemoc mu ale ve dvanácti letech změnila život a přivedla ho k jeho druhé vášni.

Dnes se živí jako barber a i v tom je velmi dobrý. Vlastní velká klientela, talent a preciznost z něj dělají žádaného parťáka. Před dvěma lety spojil síly s nově vznikajícím Alessandro Barber shopem v Ostravě. S majitelem Alešem mají stejný pohled nejen na barber služby, ale také na životní styl a přístup ke klientům.

Představujeme vám dvacetiletého Romana Horvátha, kterého si pro spolupráci vybral majitel Alessandro Barber shopu Aleš Němec alias Alessandro. Na Romanovi obdivuje jeho smysl pro preciznost a detail, s jakými na účesech pro muže pracuje. Samozřejmě se mu zamlouvá i to, že Roman měl vlastní klientelu.

Pro ROMEA TV vysvětloval důvod vzniku barber shopu. Stala se mu vážná nehoda, v jejímž důsledku přišel o část nohy. Najednou musel hledat úplně jiný zájem a způsob obživy. Protože žil dlouho v Itálii, jeho dědeček byl holič a on sám k fenoménu barberu tíhl, rozhodl se jít touhle cestou. O Romanovi věděl, stejně tak o jeho talentu. Oslovil ho a sedli si i lidsky. Někde se dokonce jejich životy podobají.

Roman Horváth miloval fotbal, hrál ho od pěti let a všichni věřili v jeho nadějnou fotbalovou kariéru. Když mu ale bylo 12 let, vážně onemocněl a s touhle vášní musel skončit. „Bylo to těžký, nemohl jsem se vůbec namáhat, byl jen doma a přemýšlel, co bude dál,“ vzpomíná po letech Roman. Po chvíli vyrovnávání se s nečekaným verdiktem v sobě objevil talent a zájem další. Tentokrát pro střihy a úpravy vousů.

Už když nastupoval na školu kadeřnického zaměření, budoval si svoji klientelu. „Poprvé jsem ostříhal kamaráda z fotbalu, když mi bylo 15 let. Pamatuji, jak jsem mu strojkem úplně vyholil boky. A postupně přicházeli další a další zájemci a vraceli se.“, říká ve svých dvaceti letech barber, kterého předchází pověst precizního machra s citem pro detail.

A jaký je Romanův sen do budoucna? „Rád bych dělal školení a dál se v tomhle oboru vyvíjel. Inspiraci hledám na sociálních sítích i na ulici. Něco třeba vidím, ale mám potřebu tam dát vlastní otisk a dotáhnout účes nebo zastřihnutí vousů do detailu, myslím, že mě charakterizuje slovo precizní,“ prozrazuje Roman Horváth, jehož portrét vám ROMEA TV právě nabízí.

Námět, rozhovor: Jarmila Balážová

Kamera: Franta Bikár, Tereza Heková, Lukáš Cirok

Střih: Franta Bikár a Jarmila Balážová

Přečteno: 2001x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Služby, Romové, Nehoda, OstravaHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo