romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

PREMIÉRA VIDEA - Roman Horváth: Předpovídali mu dráhu nadějného fotbalisty, dnes je skvělým barberem

6.3.2020 18:00

Od pěti let let hrál fotbal a to tak dobře, že mu předpovídali nadějnou kariéru, nemoc mu ale ve dvanácti letech změnila život a přivedla ho k jeho druhé vášni.

Dnes se živí jako barber a i v tom je velmi dobrý. Vlastní velká klientela, talent a preciznost z něj dělají žádaného parťáka. Před dvěma lety spojil síly s nově vznikajícím Alessandro Barber shopem v Ostravě. S majitelem Alešem mají stejný pohled nejen na barber služby, ale také na životní styl a přístup ke klientům.

Představujeme vám dvacetiletého Romana Horvátha, kterého si pro spolupráci vybral majitel Alessandro Barber shopu Aleš Němec alias Alessandro. Na Romanovi obdivuje jeho smysl pro preciznost a detail, s jakými na účesech pro muže pracuje. Samozřejmě se mu zamlouvá i to, že Roman měl vlastní klientelu.

Pro ROMEA TV vysvětloval důvod vzniku barber shopu. Stala se mu vážná nehoda, v jejímž důsledku přišel o část nohy. Najednou musel hledat úplně jiný zájem a způsob obživy. Protože žil dlouho v Itálii, jeho dědeček byl holič a on sám k fenoménu barberu tíhl, rozhodl se jít touhle cestou. O Romanovi věděl, stejně tak o jeho talentu. Oslovil ho a sedli si i lidsky. Někde se dokonce jejich životy podobají.

Roman Horváth miloval fotbal, hrál ho od pěti let a všichni věřili v jeho nadějnou fotbalovou kariéru. Když mu ale bylo 12 let, vážně onemocněl a s touhle vášní musel skončit. „Bylo to těžký, nemohl jsem se vůbec namáhat, byl jen doma a přemýšlel, co bude dál,“ vzpomíná po letech Roman. Po chvíli vyrovnávání se s nečekaným verdiktem v sobě objevil talent a zájem další. Tentokrát pro střihy a úpravy vousů.

Už když nastupoval na školu kadeřnického zaměření, budoval si svoji klientelu. „Poprvé jsem ostříhal kamaráda z fotbalu, když mi bylo 15 let. Pamatuji, jak jsem mu strojkem úplně vyholil boky. A postupně přicházeli další a další zájemci a vraceli se.“, říká ve svých dvaceti letech barber, kterého předchází pověst precizního machra s citem pro detail.

A jaký je Romanův sen do budoucna? „Rád bych dělal školení a dál se v tomhle oboru vyvíjel. Inspiraci hledám na sociálních sítích i na ulici. Něco třeba vidím, ale mám potřebu tam dát vlastní otisk a dotáhnout účes nebo zastřihnutí vousů do detailu, myslím, že mě charakterizuje slovo precizní,“ prozrazuje Roman Horváth, jehož portrét vám ROMEA TV právě nabízí.

Námět, rozhovor: Jarmila Balážová

Kamera: Franta Bikár, Tereza Heková, Lukáš Cirok

Střih: Franta Bikár a Jarmila Balážová

Přečteno: 1451x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Služby, Romové, Nehoda, OstravaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo