romea - logo
28. května 2020 (čtvrtek)
svátek má Vilém
Loading
rozšířené vyhledávaní

PREMIÉRA VIDEA - Roman Horváth: Předpovídali mu dráhu nadějného fotbalisty, dnes je skvělým barberem

6.3.2020 18:00

Od pěti let let hrál fotbal a to tak dobře, že mu předpovídali nadějnou kariéru, nemoc mu ale ve dvanácti letech změnila život a přivedla ho k jeho druhé vášni.

Dnes se živí jako barber a i v tom je velmi dobrý. Vlastní velká klientela, talent a preciznost z něj dělají žádaného parťáka. Před dvěma lety spojil síly s nově vznikajícím Alessandro Barber shopem v Ostravě. S majitelem Alešem mají stejný pohled nejen na barber služby, ale také na životní styl a přístup ke klientům.

Představujeme vám dvacetiletého Romana Horvátha, kterého si pro spolupráci vybral majitel Alessandro Barber shopu Aleš Němec alias Alessandro. Na Romanovi obdivuje jeho smysl pro preciznost a detail, s jakými na účesech pro muže pracuje. Samozřejmě se mu zamlouvá i to, že Roman měl vlastní klientelu.

Pro ROMEA TV vysvětloval důvod vzniku barber shopu. Stala se mu vážná nehoda, v jejímž důsledku přišel o část nohy. Najednou musel hledat úplně jiný zájem a způsob obživy. Protože žil dlouho v Itálii, jeho dědeček byl holič a on sám k fenoménu barberu tíhl, rozhodl se jít touhle cestou. O Romanovi věděl, stejně tak o jeho talentu. Oslovil ho a sedli si i lidsky. Někde se dokonce jejich životy podobají.

Roman Horváth miloval fotbal, hrál ho od pěti let a všichni věřili v jeho nadějnou fotbalovou kariéru. Když mu ale bylo 12 let, vážně onemocněl a s touhle vášní musel skončit. „Bylo to těžký, nemohl jsem se vůbec namáhat, byl jen doma a přemýšlel, co bude dál,“ vzpomíná po letech Roman. Po chvíli vyrovnávání se s nečekaným verdiktem v sobě objevil talent a zájem další. Tentokrát pro střihy a úpravy vousů.

Už když nastupoval na školu kadeřnického zaměření, budoval si svoji klientelu. „Poprvé jsem ostříhal kamaráda z fotbalu, když mi bylo 15 let. Pamatuji, jak jsem mu strojkem úplně vyholil boky. A postupně přicházeli další a další zájemci a vraceli se.“, říká ve svých dvaceti letech barber, kterého předchází pověst precizního machra s citem pro detail.

A jaký je Romanův sen do budoucna? „Rád bych dělal školení a dál se v tomhle oboru vyvíjel. Inspiraci hledám na sociálních sítích i na ulici. Něco třeba vidím, ale mám potřebu tam dát vlastní otisk a dotáhnout účes nebo zastřihnutí vousů do detailu, myslím, že mě charakterizuje slovo precizní,“ prozrazuje Roman Horváth, jehož portrét vám ROMEA TV právě nabízí.

Námět, rozhovor: Jarmila Balážová

Kamera: Franta Bikár, Tereza Heková, Lukáš Cirok

Střih: Franta Bikár a Jarmila Balážová

Přečteno: 1677x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Služby, Romové, Nehoda, OstravaHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo