romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Roman Rác, Dušan Kotlár, Petr Goral a Jana Pavlíková vyrazili na slovensko-ukrajinskou hranici pomoci uprchlíkům

27.2.2022 23:02
Roman Rác, Dušan Kotlár, Petr Goral a Jana Pavlíková z Krnova vyrazili na slovensko-ukrajinskou hranici u města Užhorod. (FOTO: STA Bruntálsko, archiv Dušana Kotlára)
Roman Rác, Dušan Kotlár, Petr Goral a Jana Pavlíková z Krnova vyrazili na slovensko-ukrajinskou hranici u města Užhorod. (FOTO: STA Bruntálsko, archiv Dušana Kotlára)

Roman Rác, Dušan Kotlár, Petr Goral a Jana Pavlíková z Krnova vyrazili na slovensko-ukrajinskou hranici u města Užhorod. Skupinka mladých Krnováků ujela celkem přes 1200 kilometrů a s menšími přestávkami strávila na cestě 20 hodin. Přivezla tam potřebné věci pro ukrajinské uprchlíky, kteří utíkají před válkou. Informoval o tom server STA Bruntálsko.

Před cestou nakoupili potřebné věci pro ukrajinské uprchlíky. „Koupili jsme paštiky, fazole v konzervách, hygienické potřeby, toustové chleby, sladkosti a další věci,“ popsal pro server STA Bruntálsko jejich dobročinnou akci Dušan Kotlár z Krnova.

„Jeli jsme tam pomoci lidem. Netušili jsme, jaká bude realita. Na hranicích jsme viděli stovky Ukrajinců, kteří čekali, než se dostanou na slovenské hranice, kde už na ně čekaly stany s jídlem a hygienické potřeby. Pro nás to bylo hodně emočně náročné,“ dodal Kotlár.

Do pomoci ukrajinským uprchlíkům, jak již dříve informoval zpravodajský server Romea.cz, se zapojují Romové na Slovensku i v České republice. Materiální sbírku v ČR organizují například chanovští Romové, organizace Khamoro z Chodova, politická strana Roma luma nebo Romové z českých Budějovic. Na Slovensku pomáhají romské organizace s odvozem a ubytováním uprchlíků ze slovensko-ukrajinské hranice.

Přečteno: 1050x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ukrajina, Romové, Uprchlíci, Rusko, Válka, pomoc, Roma LumaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo