romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

ROMEA pomáhá sociálně znevýhodněným dětem s učením

Kladno, 25.9.2014 14:21, (ROMEA)
Ilustrační foto (FOTO: bau)
Ilustrační foto (FOTO: bau)

Na začátku září odstartoval projekt „Vzděláním k úspěšné integraci“, díky kterému probíhá na základní škole Pařížská v Kladně pravidelné doučování určené dětem ze sociokulturně znevýhodněného prostředí.

Jednou z ambicí projektu je i zapojení romských vysokoškolských studentů. Doučování se účastní patnáct dětí ve věku 4. – 8. třídy a zaměřuje se na předměty český jazyk a matematika.

Děti se scházejí pravidelně ve středu a mají plné ruce práce – nejdůležitější je zpevnit základy, aby se na nich dalo dále stavět.

Před Vánocemi se pro děti za jejich pilnou práci během školního roku chystá odměna – výtvarný workshop s umělkyní Ladislavou Gažiovou. Na workshop přijedou i hosté – děti z jiné základní školy.

Cílem společného výtvarného tvoření je mimojiné setkání dětí z různých prostředí, které by se za běžných okolností potkaly jen těžko. Projekt tak chce dětem umožnit vzájemné poznání a navázání prvotních vazeb – poskytnout oběma stranám přímou osobní zkušenost, která má přispět ke kritickému, nestereotypnímu smýšlení.

Projekt realizuje ROMEA, o.p.s. a je financován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci dotačního programu Podpora integrace romské komunity v roce 2014.

Přečteno: 109x
 

Kam dál:

Štítky:  

Doučování, Děti, sociální znevýhodnění, KladnoHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo