romea - logo
27. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romky na jednání v Bruselu kritizovaly zapojení Romů do ostravského programu sociální inkluze

Brusel, 19.4.2013 13:45, (ROMEA)
Romky a Romové z ČR jednali v Bruselu o situaci Romů (FOTO: Romareact.org)
Romky a Romové z ČR jednali v Bruselu o situaci Romů (FOTO: Romareact.org)

Zástupce stálého představitele ČR při EU Jakub Dürr přijal na Stálém zastoupení v Bruselu dne 9. dubna 2013 české romské aktivistky a zástupce nevládních organizací. Setkání se za Romy zúčastnila Elena Gorolová, Iveta Horváthová, Ivanka Mariposa Čonková a Gabriela Hrabaňová. Romky kromě jiného na jednání kritizovaly projekt Program sociální Inkluze Ostrava, který by měl být podporován z finančních prostředků EU.

"Setkání na Stálém zastoupení ČR při Evropské unii  pomohly uspořádat organizace Amnesty International a ERGO Network, které tím chtěli romským aktivistkám blíže ukázat práci úřadu v Bruselu," uvedla pro server Romea.cz Gabriela Hrabaňová.

Velvyslanec Dürr se zástupci romské komunity diskutoval o aktuální situaci v ČR a problematice menšin. "Mezi tématy, která při setkání zazněla, bylo také využití strukturálních fondů pro sociální projekty v ČR," uvedlo o setkání na svých stránkách Stálé zastoupení ČR při Evropské unii.

Podle účastnic byla schůzka spíše informační. "Pomohla nám lépe porozumět fungování úřadu, jeho roli, kterou v zásadě je být prodlouženou rukou ministerstva zahraničních věcí a zastupovat zájmy České republiky v Bruselu," dodala Hrabaňová.

"Mezi konkrétními tématy, které účastnice přiblížily díky vlastní zkušenosti, byl například popis situace ve městě Ostrava – a to konkrétně v Přednádraží. Také jsme se dotkly ostravského Projektu „Inkluze“, který plánuje čerpat prostředky z fondů Evropské unie, zaměřuje se na Romy, ale Romy vlastně do procesu plánování a realizace nezapojuje," popsala jednání pro server Romea.cz Gabriela Hrabaňová.

Tématu diskriminace Romů v oblasti vzdělávání a bydlení bylo věnováno také veřejné slyšení v Evropském parlamentu, kterého se zúčastnili rovněž čeští zástupci. Slyšení se uskutečnilo u příležitosti Mezinárodního dne Romů.

Přečteno: 1546x
 

Kam dál:

Štítky:  

Brusel, EU, Ostrava, FinanceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo