romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romové umí a chtějí makat, ministr Marián Jurečka se nechal ostříhat v romském Barbershopu. Netradičně tak popřál Romům k Mezinárodní dni Romů

11.4.2022 12:31
Místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marián Jurečka v Romeo's Barbershopu (FOTO: repro video Facebook, 8. 4. 2022)
Místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marián Jurečka v Romeo's Barbershopu (FOTO: repro video Facebook, 8. 4. 2022)

Oproti minulým letům letos celá řada vládních politiků popřála Romkám a Romům k Mezinárodnímu dni Romů. Vedle premiéra Petra Fialy nebo místopředsedy vlády Ivana Bartoše zvolil netradiční přání i místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marián Jurečka. Ten se nechal ostříhat v Romeo's Barbershopu, který založila parta mladých romských kluků. Video umístil na sociální sítě.

"Dnes je mezinárodní den Romů. Je to oslava kultury, ale i chvíle, kdy se můžeme zamyslet nad stereotypy, kterým často neoprávněně čelí," napsal k videu na sociální síť Marián Jurečka.

"Třeba kluci z Romeo's Barbershop jsou jasný důkaz, že Romové umí a chtějí makat. K místním borcům se chodím stříhat už několik let a hrozně se mi líbí, jak se dokázali vypracovat. Dnes mají v Olomouci svůj vlastní super podnik," dodal Jurečka.

"Chtěli jsme to s klukama vždycky udělat, jít s klukama vlastní cestou a tak jsme to zkusili," vysvětluje na videu jeden z barberů, když stříhá ministra vlády. Začínali ve Valašském Meziříčí, kde se jim ale tolik nedařilo, tak otevřeli tradiční pánského holičství na klasické i moderní stříhání v Olomouci. Situace byla o to složitější, že novou provozovnu otevírali v době pandemie COVID 19.

"Není to žádná hrůza, ale ani žádná sláva. Ale je to čím dále tím lepší, " popisuje zájem zákazníků a podnikatelské úspěchy jeden z barberů, který stříhá už od 13 let a je mu 25. Jeho kolegové mají se stříháním už dvacetiletou zkušenost.

"Já myslím, že je to super. Jestli nevíte v Olomouci a okolí kam se jít ostříhat, tak určitě přijďte za borcama. Určitě doporučuji," zakončil své netradiční přání k Mezinárodnímu dni Romů místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marián Jurečka.

VIDEO

Přečteno: 1629x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, Olomouc, MPSV, ministři, podnikatel, podnikáníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo