romea - logo
28. ledna 2021 (čtvrtek)
svátek má Otýlie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romové v Bílině uspořádali sbírku pro Klokánek v Teplicích. Zapojily se desítky lidí

31.3.2020 14:39
Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)
Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)

Do pomoci potřebným se v době pandemie zapojili i Romové z Bíliny. Kadeřník Emil Karička zorganizoval sbírku potřebného materiálu pro Klokánek v Teplicích.

„S paní ředitelkou Klokánku Danielou Brníkovou se známe a už spolu nějakou dobu spolupracujeme, a když jsem jí zavolal, zda nepotřebují s něčím pomoci, dozvěděl jsem se, že děti nejen, že nemají roušky, ale že chybí i desinfekce a že má zařízení aktuálně i problém s financováním od státu. Hned jsem se rozhodl s tím něco udělat,“ uvedl pro server Romea.cz Karička.

Na svém Facebooku požádal o pomoc své kamarády i veřejnost. Během několika dní se zapojily desítky lidí.

„Shromáždilo se obrovské množství věcí, roušky, potraviny, hygienické pomůcky. Někdo přinesl peníze, někdo udělal nákup, kdo na co stačil,“ přiblížil pro server Dušan Karchňák, který s Karičkou ve městě dlouhodobě působí i ve skupině romských dobrovolníků.

Do pomoci se zapojil i jeho bratr Jozef Karchňák, který zorganizoval dopravu a předání shromážděných věcí na Kyselce v Bílině. Bylo jich tolik, že se nemohlo uskutečnit veřejně u budovy Klokánku.

„V Bílině žijí frajeři! Když pan Karička dostal nápad uspořádat pro nás, v tomto těžkém období, sbírku potravin, roušek a drogerie, aktivizoval romskou komunitu nakonec celým Ústeckým krajem. Přidali se hodní lidé z Teplic, Nového Boru, České Lípy. Děkujeme všem, kteří se zapojili,“ uvedli na Facebooku zástupci Klokánku.

Podle Karičky se zapojil i teplický kurátor, malopodnikatelé, Romové ze sídliště, romská i neromská veřejnost. Jako první přispěl místní majitel kebabu, který přinesl 3000 Kč na desinfekci.

„Od paní ředitelky jsem se po pár dnech dozvěděl, že jí volal i primátor Teplic a zástupci městského úřadu v Bílině, že jim také dodají roušky. Jsem za to moc rád, to jsem přesně chtěl, aby se zapojilo co nejvíce lidí. Rád bych poděkoval za pomoc i Markovi Fráterovi z Teplic a panu Rudolfu Balážovi, který umožnil, aby sběrné místo pro pomoc bylo v jeho salonu. I Romové umí v těžké situaci pomoci,“ řekl pro server Romea.cz.

Další vlnu pomoci plánuje Karička na 10.května.

Přečteno: 2980x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Teplice, pomoc, Děti, COVID-19, Romové, SbírkaHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo