romea - logo
24. října 2020 (sobota)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romové v Bílině uspořádali sbírku pro Klokánek v Teplicích. Zapojily se desítky lidí

31.3.2020 14:39
Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)
Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)

Do pomoci potřebným se v době pandemie zapojili i Romové z Bíliny. Kadeřník Emil Karička zorganizoval sbírku potřebného materiálu pro Klokánek v Teplicích.

„S paní ředitelkou Klokánku Danielou Brníkovou se známe a už spolu nějakou dobu spolupracujeme, a když jsem jí zavolal, zda nepotřebují s něčím pomoci, dozvěděl jsem se, že děti nejen, že nemají roušky, ale že chybí i desinfekce a že má zařízení aktuálně i problém s financováním od státu. Hned jsem se rozhodl s tím něco udělat,“ uvedl pro server Romea.cz Karička.

Na svém Facebooku požádal o pomoc své kamarády i veřejnost. Během několika dní se zapojily desítky lidí.

„Shromáždilo se obrovské množství věcí, roušky, potraviny, hygienické pomůcky. Někdo přinesl peníze, někdo udělal nákup, kdo na co stačil,“ přiblížil pro server Dušan Karchňák, který s Karičkou ve městě dlouhodobě působí i ve skupině romských dobrovolníků.

Do pomoci se zapojil i jeho bratr Jozef Karchňák, který zorganizoval dopravu a předání shromážděných věcí na Kyselce v Bílině. Bylo jich tolik, že se nemohlo uskutečnit veřejně u budovy Klokánku.

„V Bílině žijí frajeři! Když pan Karička dostal nápad uspořádat pro nás, v tomto těžkém období, sbírku potravin, roušek a drogerie, aktivizoval romskou komunitu nakonec celým Ústeckým krajem. Přidali se hodní lidé z Teplic, Nového Boru, České Lípy. Děkujeme všem, kteří se zapojili,“ uvedli na Facebooku zástupci Klokánku.

Podle Karičky se zapojil i teplický kurátor, malopodnikatelé, Romové ze sídliště, romská i neromská veřejnost. Jako první přispěl místní majitel kebabu, který přinesl 3000 Kč na desinfekci.

„Od paní ředitelky jsem se po pár dnech dozvěděl, že jí volal i primátor Teplic a zástupci městského úřadu v Bílině, že jim také dodají roušky. Jsem za to moc rád, to jsem přesně chtěl, aby se zapojilo co nejvíce lidí. Rád bych poděkoval za pomoc i Markovi Fráterovi z Teplic a panu Rudolfu Balážovi, který umožnil, aby sběrné místo pro pomoc bylo v jeho salonu. I Romové umí v těžké situaci pomoci,“ řekl pro server Romea.cz.

Další vlnu pomoci plánuje Karička na 10.května.

Přečteno: 2766x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Teplice, pomoc, Děti, COVID-19, Romové, SbírkaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo