romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romové ve Vítkově navázali spolupráci s městem. Společně zlepšují svoje okolí

29.8.2016 12:13
Komunitní úklid ve Vítkově. (FOTO: Archiv Romact)
Komunitní úklid ve Vítkově. (FOTO: Archiv Romact)

V sobotu 27. srpna se v Husově ulici ve Vítkově sešli místní Romové ke komunitnímu úklidu městských domů a jejich okolí. „Uklidily se prostory dvou vchodů, dvůr, sklepy, půda i přilehlý park – dohromady přes dvacet kubíků odpadu“ přiblížil pro server Romea.cz Miroslav Brož z programu Romact.

Ve Vítkově, kde kromě dalších několika měst působí, Romact před časem inicioval vznik komunitní akční skupiny sdružující Romy, kteří se aktivně zajímají o dění ve městě, a kteří navázali spolupráci s jeho zástupci.

„Došlo k několika schůzkám, na kterých mimo jiné padl návrh na úklid v Husově ulici. Starosta spolu s vedoucím technických služeb a vedoucím bytového odboru se na místo přišli podívat. Město pak na sobotní akci zajistilo kontejner,“ dodává Brož.

S výsledkem akce jsou podle něj organizátoři i zástupce města spokojeni. V září společně plánují další komunitní brigádu – natření plotu u rekreačně sportovního areálu. Ten jim na oplátku nabídne využití jeho prostor zdarma. Organizátoři plánují fotbalový turnaj – zúčastnit se ho mají romské i majoritní týmy.

„Považuji to za úspěch města Vítkova a jeho romských občanů. Nejde však o to pomáhat pouze sobě, ale společně celému městu,“ shrnuje Brož.

(FOTO: Archiv Romact)

 

Přečteno: 1719x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vítkov, Romové, spolupráceHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo