romea - logo
16. února 2020 (neděle)
svátek má Ljuba
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romové ve Vítkově navázali spolupráci s městem. Společně zlepšují svoje okolí

29.8.2016 12:13
Komunitní úklid ve Vítkově. (FOTO: Archiv Romact)
Komunitní úklid ve Vítkově. (FOTO: Archiv Romact)

V sobotu 27. srpna se v Husově ulici ve Vítkově sešli místní Romové ke komunitnímu úklidu městských domů a jejich okolí. „Uklidily se prostory dvou vchodů, dvůr, sklepy, půda i přilehlý park – dohromady přes dvacet kubíků odpadu“ přiblížil pro server Romea.cz Miroslav Brož z programu Romact.

Ve Vítkově, kde kromě dalších několika měst působí, Romact před časem inicioval vznik komunitní akční skupiny sdružující Romy, kteří se aktivně zajímají o dění ve městě, a kteří navázali spolupráci s jeho zástupci.

„Došlo k několika schůzkám, na kterých mimo jiné padl návrh na úklid v Husově ulici. Starosta spolu s vedoucím technických služeb a vedoucím bytového odboru se na místo přišli podívat. Město pak na sobotní akci zajistilo kontejner,“ dodává Brož.

S výsledkem akce jsou podle něj organizátoři i zástupce města spokojeni. V září společně plánují další komunitní brigádu – natření plotu u rekreačně sportovního areálu. Ten jim na oplátku nabídne využití jeho prostor zdarma. Organizátoři plánují fotbalový turnaj – zúčastnit se ho mají romské i majoritní týmy.

„Považuji to za úspěch města Vítkova a jeho romských občanů. Nejde však o to pomáhat pouze sobě, ale společně celému městu,“ shrnuje Brož.

(FOTO: Archiv Romact)

 

Přečteno: 1709x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vítkov, Romové, spolupráceHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo