romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romové ve Vítkově navázali spolupráci s městem. Společně zlepšují svoje okolí

29.8.2016 12:13
Komunitní úklid ve Vítkově. (FOTO: Archiv Romact)
Komunitní úklid ve Vítkově. (FOTO: Archiv Romact)

V sobotu 27. srpna se v Husově ulici ve Vítkově sešli místní Romové ke komunitnímu úklidu městských domů a jejich okolí. „Uklidily se prostory dvou vchodů, dvůr, sklepy, půda i přilehlý park – dohromady přes dvacet kubíků odpadu“ přiblížil pro server Romea.cz Miroslav Brož z programu Romact.

Ve Vítkově, kde kromě dalších několika měst působí, Romact před časem inicioval vznik komunitní akční skupiny sdružující Romy, kteří se aktivně zajímají o dění ve městě, a kteří navázali spolupráci s jeho zástupci.

„Došlo k několika schůzkám, na kterých mimo jiné padl návrh na úklid v Husově ulici. Starosta spolu s vedoucím technických služeb a vedoucím bytového odboru se na místo přišli podívat. Město pak na sobotní akci zajistilo kontejner,“ dodává Brož.

S výsledkem akce jsou podle něj organizátoři i zástupce města spokojeni. V září společně plánují další komunitní brigádu – natření plotu u rekreačně sportovního areálu. Ten jim na oplátku nabídne využití jeho prostor zdarma. Organizátoři plánují fotbalový turnaj – zúčastnit se ho mají romské i majoritní týmy.

„Považuji to za úspěch města Vítkova a jeho romských občanů. Nejde však o to pomáhat pouze sobě, ale společně celému městu,“ shrnuje Brož.

(FOTO: Archiv Romact)

 

Přečteno: 1772x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vítkov, Romové, spolupráceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo