romea - logo
15. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Leopold
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romové ve Vítkově navázali spolupráci s městem. Společně zlepšují svoje okolí

29.8.2016 12:13
Komunitní úklid ve Vítkově. (FOTO: Archiv Romact)
Komunitní úklid ve Vítkově. (FOTO: Archiv Romact)

V sobotu 27. srpna se v Husově ulici ve Vítkově sešli místní Romové ke komunitnímu úklidu městských domů a jejich okolí. „Uklidily se prostory dvou vchodů, dvůr, sklepy, půda i přilehlý park – dohromady přes dvacet kubíků odpadu“ přiblížil pro server Romea.cz Miroslav Brož z programu Romact.

Ve Vítkově, kde kromě dalších několika měst působí, Romact před časem inicioval vznik komunitní akční skupiny sdružující Romy, kteří se aktivně zajímají o dění ve městě, a kteří navázali spolupráci s jeho zástupci.

„Došlo k několika schůzkám, na kterých mimo jiné padl návrh na úklid v Husově ulici. Starosta spolu s vedoucím technických služeb a vedoucím bytového odboru se na místo přišli podívat. Město pak na sobotní akci zajistilo kontejner,“ dodává Brož.

S výsledkem akce jsou podle něj organizátoři i zástupce města spokojeni. V září společně plánují další komunitní brigádu – natření plotu u rekreačně sportovního areálu. Ten jim na oplátku nabídne využití jeho prostor zdarma. Organizátoři plánují fotbalový turnaj – zúčastnit se ho mají romské i majoritní týmy.

„Považuji to za úspěch města Vítkova a jeho romských občanů. Nejde však o to pomáhat pouze sobě, ale společně celému městu,“ shrnuje Brož.

(FOTO: Archiv Romact)

 

Přečteno: 1699x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vítkov, Romové, spolupráceHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo