romea - logo
4. dubna 2020 (sobota)
svátek má Ivana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romové ve Vítkově zadarmo opravili obecní hřiště

19.9.2016 17:00
V rámci komunitní práce se Romové rozhodli, že před zimou natřou ochranou barvou oplocení místního sportovního hřiště v areálu vítkovského Domu dětí a mládeže (17. 9. 2016)
V rámci komunitní práce se Romové rozhodli, že před zimou natřou ochranou barvou oplocení místního sportovního hřiště v areálu vítkovského Domu dětí a mládeže (17. 9. 2016)

V rámci komunitní práce se Romové rozhodli, že před zimou natřou ochranou barvou oplocení místního sportovního hřiště v areálu vítkovského Domu dětí a mládeže. Aktivitu Romů podpořilo město nákupem potřebného materiálu a pomůcek (barvy, štětce atd.). Oprava hřiště je jedním z výstupů programu Romact, který je ve Vítkově realizován. Samotná akce proběhla v sobotu 17. září 2016.

„Do práce se zapojilo velké množství dobrovolníků. Chvílemi jich bylo víc, než jsme měli štětců,“ popisuje sobotní dopoledne Miroslav Brož, místní pracovník programu Romact. „Chtěl bych vyzdvihnout, že se do natírání zapojily všechny generace. Půlku brigádníků tvořili mladí kluci, ale zapojili se i lidé ve věku jejich rodičů, či prarodičů, kteří chtěli udělat něco dobrého pro své město,“ doplňuje Brož.

Ve Vítkově už několik měsíců funguje Komunitní akční skupina. „Pravidelně se scházíme a společně diskutujeme problémy, plánujeme, co bychom měli udělat. To, že jsme uklidili domy, dvory a park v Husově ulici a teď i natřeli hřiště, je jen začátek. Chtěli bychom řešit vzdělávání našich dětí, to jak získat práci, bydlení," popisuje práci komunitní akční skupiny, tedy pravidelně se scházející skupiny angažovaných Romů z Vítkova, její členka Danuše Horvátová.

Po aktivizaci místní romské komunity a nastartování její komunikace a spolupráce s městem, bude ve své další fázi program Romact ve Vítkově pomáhat při zapojení Romů a Romek do plánování a realizace místní politiky sociální integrace.

Před pár týdny se místní Romové z Vítkova sešli, aby uklidili městské domy a jejich okolí. „Uklidily se prostory dvou vchodů, dvůr, sklepy, půda i přilehlý park – dohromady přes dvacet kubíků odpadu,“ přiblížil pro server Romea.cz Miroslav Brož z programu Romact.

Přečteno: 2724x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komunitní práce, Romové, Vítkov, DobrovolnictvíHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo