romea - logo
22. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Cecílie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romové ve Vítkově zadarmo opravili obecní hřiště

19.9.2016 17:00
V rámci komunitní práce se Romové rozhodli, že před zimou natřou ochranou barvou oplocení místního sportovního hřiště v areálu vítkovského Domu dětí a mládeže (17. 9. 2016)
V rámci komunitní práce se Romové rozhodli, že před zimou natřou ochranou barvou oplocení místního sportovního hřiště v areálu vítkovského Domu dětí a mládeže (17. 9. 2016)

V rámci komunitní práce se Romové rozhodli, že před zimou natřou ochranou barvou oplocení místního sportovního hřiště v areálu vítkovského Domu dětí a mládeže. Aktivitu Romů podpořilo město nákupem potřebného materiálu a pomůcek (barvy, štětce atd.). Oprava hřiště je jedním z výstupů programu Romact, který je ve Vítkově realizován. Samotná akce proběhla v sobotu 17. září 2016.

„Do práce se zapojilo velké množství dobrovolníků. Chvílemi jich bylo víc, než jsme měli štětců,“ popisuje sobotní dopoledne Miroslav Brož, místní pracovník programu Romact. „Chtěl bych vyzdvihnout, že se do natírání zapojily všechny generace. Půlku brigádníků tvořili mladí kluci, ale zapojili se i lidé ve věku jejich rodičů, či prarodičů, kteří chtěli udělat něco dobrého pro své město,“ doplňuje Brož.

Ve Vítkově už několik měsíců funguje Komunitní akční skupina. „Pravidelně se scházíme a společně diskutujeme problémy, plánujeme, co bychom měli udělat. To, že jsme uklidili domy, dvory a park v Husově ulici a teď i natřeli hřiště, je jen začátek. Chtěli bychom řešit vzdělávání našich dětí, to jak získat práci, bydlení," popisuje práci komunitní akční skupiny, tedy pravidelně se scházející skupiny angažovaných Romů z Vítkova, její členka Danuše Horvátová.

Po aktivizaci místní romské komunity a nastartování její komunikace a spolupráce s městem, bude ve své další fázi program Romact ve Vítkově pomáhat při zapojení Romů a Romek do plánování a realizace místní politiky sociální integrace.

Před pár týdny se místní Romové z Vítkova sešli, aby uklidili městské domy a jejich okolí. „Uklidily se prostory dvou vchodů, dvůr, sklepy, půda i přilehlý park – dohromady přes dvacet kubíků odpadu,“ přiblížil pro server Romea.cz Miroslav Brož z programu Romact.

Přečteno: 2709x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komunitní práce, Romové, Vítkov, DobrovolnictvíHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo