romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romové ve Vítkově zadarmo opravili obecní hřiště

19.9.2016 17:00
V rámci komunitní práce se Romové rozhodli, že před zimou natřou ochranou barvou oplocení místního sportovního hřiště v areálu vítkovského Domu dětí a mládeže (17. 9. 2016)
V rámci komunitní práce se Romové rozhodli, že před zimou natřou ochranou barvou oplocení místního sportovního hřiště v areálu vítkovského Domu dětí a mládeže (17. 9. 2016)

V rámci komunitní práce se Romové rozhodli, že před zimou natřou ochranou barvou oplocení místního sportovního hřiště v areálu vítkovského Domu dětí a mládeže. Aktivitu Romů podpořilo město nákupem potřebného materiálu a pomůcek (barvy, štětce atd.). Oprava hřiště je jedním z výstupů programu Romact, který je ve Vítkově realizován. Samotná akce proběhla v sobotu 17. září 2016.

„Do práce se zapojilo velké množství dobrovolníků. Chvílemi jich bylo víc, než jsme měli štětců,“ popisuje sobotní dopoledne Miroslav Brož, místní pracovník programu Romact. „Chtěl bych vyzdvihnout, že se do natírání zapojily všechny generace. Půlku brigádníků tvořili mladí kluci, ale zapojili se i lidé ve věku jejich rodičů, či prarodičů, kteří chtěli udělat něco dobrého pro své město,“ doplňuje Brož.

Ve Vítkově už několik měsíců funguje Komunitní akční skupina. „Pravidelně se scházíme a společně diskutujeme problémy, plánujeme, co bychom měli udělat. To, že jsme uklidili domy, dvory a park v Husově ulici a teď i natřeli hřiště, je jen začátek. Chtěli bychom řešit vzdělávání našich dětí, to jak získat práci, bydlení," popisuje práci komunitní akční skupiny, tedy pravidelně se scházející skupiny angažovaných Romů z Vítkova, její členka Danuše Horvátová.

Po aktivizaci místní romské komunity a nastartování její komunikace a spolupráce s městem, bude ve své další fázi program Romact ve Vítkově pomáhat při zapojení Romů a Romek do plánování a realizace místní politiky sociální integrace.

Před pár týdny se místní Romové z Vítkova sešli, aby uklidili městské domy a jejich okolí. „Uklidily se prostory dvou vchodů, dvůr, sklepy, půda i přilehlý park – dohromady přes dvacet kubíků odpadu,“ přiblížil pro server Romea.cz Miroslav Brož z programu Romact.

Přečteno: 2815x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komunitní práce, Romové, Vítkov, DobrovolnictvíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo