romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

RomPraha: Politici nepřicházejí se smysluplným řešením situace uprchlíků na Hlavním nádraží, odmítáme represe ze strany policie

1.6.2022 9:06
Romští uprchlíci z Ukrajiny na pražském Hlavním nádraží (ILUSTRAČNÍ FOTO: Lukáš Cirok)
Romští uprchlíci z Ukrajiny na pražském Hlavním nádraží (ILUSTRAČNÍ FOTO: Lukáš Cirok)

V úterý 31. května skončila humanitární pomoc pro uprchlíky na hlavním nádraží v Praze. Převážně romské ženy s dětmi tam už nebudou podle dřívějších vyjádření magistrátu a vlády dále přespávat. Přibližně 150 by se mělo přesunout do uprchlického stanového tábora do Malešic. Svou činnost na Hlavním nádraží ukončila i organizace RomPraha, která s vývojem situace nesouhlasí.

"Mrzí nás, že s námi politici z Magistrátu hlavního města Prahy nevyjednávají a nepřicházejí se smysluplnými návrhy pro řešení situace na Hlavním nádraží. Odmítáme jakékoliv represe ze strany Policie a Ministerstva vnitra," uvedli pro zpravodajský server Romea.cz představitelé z organizace RomPraha v prohlášení, které zveřejňujeme v plném znění

Prohlášení RomPraha k ukončení činnosti na Hlavním nádraží v Praze

Z důvodu ukončení činnosti Organizace na pomoc uprchlíkům na Hlavním nádraží končí ke dni 31. 5. 2022 svou působnost na Hlavní nádraží i organizace RomPraha, z.s.

Velmi oceňujeme práci všech, kteří nepřetržitě pomáhali nespočet hodin denně. Děkujeme všem.

Naše organizace po celou dobu působnosti doprovázela uprchlíky z Ukrajiny na MHD, na registraci do Vysočan na Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU), zařídila převoz romských uprchlíků na registrace do jiných krajů ČR, ubytovala několik rodin do ubytovacích zařízení, pomohla několika rodinám odjet do zahraničí ve spolupráci s Miroslavem Brožem z organizace Konexe.

Na Hlavním nádraží vznikla dobrá spolupráce s ostatními pomáhajícími neziskovými organizacemi.

Je nám velmi líto, že se situace nemění. Nesouhlasíme s tím, jak se situace na Hlavním nádraží vyvíjí. Mrzí nás, že s námi politici z Magistrátu hlavního města Prahy nevyjednávají a nepřicházejí se smysluplnými návrhy pro řešení situace na Hlavním nádraží. Odmítáme jakékoliv represe ze strany Policie a Ministerstva vnitra, nesouhlasíme s umístěním Front desku na Hlavním nádraží a chybí nám spolupráce mezi státní správou a samosprávou, což je nám opravdu líto.

Přečteno: 853x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ukrajina, Uprchlíci, Neziskový sektor, Migrace, pomoc, VládaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo