romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Romská identita na českých školách

30.3.2016 10:43

ROMEA, o. p. s., zaznamenala pár střípků z průběhu volnočasových aktivit dětí z Ostravy, Prahy a Dolního Podluží, které se pod vedením romských mentorů věnovaly fotbalu, baletu, divadlu, natáčení animovaných filmů a rádiových spotů.

Dokument vznikl v rámci projektu Romská identita na českých základních školách podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Volnočasové aktivity se konaly jednou za 14 dní na 4 místech ČR od dubna 2015 do konce března 2016. Aktivit se pravidelně účastnilo přes 60 dětí pod vedením 8 romských lektorů a 3 pedagogů spolupracujících škol a 2 pracovníků městského nízkoprahového zařízení.
Přečteno: 1746x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romské děti , mentoring, Vzdělávání, Ostrava, Praha, Romové, Video, Projekt Romský mentor, Projekt Romský mentor



HLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky







..
romea - logo