romea - logo
17. srpna 2018 (pátek)
svátek má Petra
Loading
rozšířené vyhledávaní

Kancelář romské rady pořádá kurzy o komunitní práci a plánuje setkání Národní romské platformy

2.2.2018 11:51
Rada vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: Úřad vlády ČR)
Rada vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: Úřad vlády ČR)

Kancelář Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Úřadu vlády ČR pořádá kurzy zaměřené na vzdělávání Romů v oblasti komunitní práce a jejích principů, vyjednávání a prosazování svých zájmů. Kurzy vedou romští lektoři – absolventi intenzivního dvoudenního přípravného workshopu.

Nejbližší kurz proběhne 6.února v Liberci a povedou ho lektoři Renáta Ikriová a Robin Stria, další pak 12. února v Českých Budějovicích s lektory Monikou Kotlárovou a Lubošem Galbou. Na obou kurzech budou také přítomni Saša Uhlová a Tomáš Tožička, kteří vedli přípravný workshop. Zájemci o účast se mohou přihlásit organizátorům na adrese romskaplatforma@vlada.cz.

Kurzy jsou součástí projektu, pod který spadá také regionální setkání Národní romské platformy. „Na setkáních se sejdou lokální a regionální politici a Romové, aby probrali problémy, kterým Romové na lokální úrovni musí čelit, a hledali jejich řešení. Diskuzi budou řídit zkušení profesionální facilitátoři,“ přibližuje Olga Jeřábková ze Sekce Sekce pro lidská práva ÚV ČR.

Setkání se uskuteční v těchto termínech: 13. února V Plzni, 14. února v Hradci Králové a 15. února v Jeseníku. Zájemci o účast na setkání se mohou již nyní hlásit na stejné emailové adrese: romskaplatforma@vlada.cz.

Projekt pod oficiálním názvem „Aktivizace a zmocňování romských aktérů prostřednictvím Národní romské platformy II“ je spolufinancovaný z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství. Kancelář Rady vlády pro záležitosti romské menšiny jakožto Národní kontaktní místo romské integrace v České republice je jeho realizátorem.

Přečteno: 1373x

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Rada vlády pro záležitosti romské menšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

Matka romského dítěte, které mělo údajně stát na začátku konfliktu v brouzdališti v Dubí, poskytla 11. 8. 2018 rozhovor serveru Romea.cz (FOTO: repro ROMEA TV)

videoVIDEO: Nové svědectví z rvačky na koupališti v Dubí. Konflikt měla vyprovokovat "bílá" žena. Hodila s romským dítětem do bazénku

12.8.2018 11:45
Koupaliště Plivátko v Dubí je momentálně asi nejznámější v celé naší republice. Jak již server Romea.cz informoval zřejmě banální incident nebo dokonce jen hra dětí v brouzdališti vyvolala hádku a následně i rvačku nejdříve mezi "bílou" a romskou ženou. Pak se do bitky zapojili i muži. I když se celá událost odehrála už v úterý, do dnešního dne média nezveřejnila výpověď ani jednoho Roma nebo Romky.
 celý článek

Michal Koky, student druhého ročníku farmacie na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně (FOTO: archiv Michala Kokyho)

Student farmacie Michal Koky: Lidé si myslí, že jsem Ital nebo Řek

8.8.2018 0:01
Michal Koky studuje druhým ročníkem farmacii na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. „Zdravotnictví mě lákalo už od dětství. Vždy jsem věděl, že se v budoucnu chci pohybovat v této sféře. Na gymnáziu mě ze všech předmětů nejvíce bavila chemie. Farmacie zahrnuje obě tyto oblasti, a tak jsem si ji vybral jako studijní obor,“ přibližuje Michal.
 celý článek

Ilustrační FOTO

Banální konflikt v brouzdališti vedl k rvačce. Několik Romů mělo zbít mladého muže. Policie rasistický podtext prozatím nevyšetřuje

8.8.2018 21:57
Na koupališti v severočeském Dubí došlo ke rvačce, kterou vyvolala roztržka mezi matkami na dětském brouzdališti. Skupina několika Romů pak měla brutálně zbít mladíka, který se zastal jedné z žen. O situaci informovali svědci přes sociální sítě a událost vyvolala vlnu protiromských rasistických příspěvků. Policie však okolnosti případu teprve prošetřuje a zatím vyloučila rasový motiv incidentu.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo