romea - logo
19. ledna 2019 (sobota)
svátek má Doubravka
Loading
rozšířené vyhledávaní

Kancelář romské rady pořádá kurzy o komunitní práci a plánuje setkání Národní romské platformy

2.2.2018 11:51
Rada vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: Úřad vlády ČR)
Rada vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: Úřad vlády ČR)

Kancelář Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Úřadu vlády ČR pořádá kurzy zaměřené na vzdělávání Romů v oblasti komunitní práce a jejích principů, vyjednávání a prosazování svých zájmů. Kurzy vedou romští lektoři – absolventi intenzivního dvoudenního přípravného workshopu.

Nejbližší kurz proběhne 6.února v Liberci a povedou ho lektoři Renáta Ikriová a Robin Stria, další pak 12. února v Českých Budějovicích s lektory Monikou Kotlárovou a Lubošem Galbou. Na obou kurzech budou také přítomni Saša Uhlová a Tomáš Tožička, kteří vedli přípravný workshop. Zájemci o účast se mohou přihlásit organizátorům na adrese romskaplatforma@vlada.cz.

Kurzy jsou součástí projektu, pod který spadá také regionální setkání Národní romské platformy. „Na setkáních se sejdou lokální a regionální politici a Romové, aby probrali problémy, kterým Romové na lokální úrovni musí čelit, a hledali jejich řešení. Diskuzi budou řídit zkušení profesionální facilitátoři,“ přibližuje Olga Jeřábková ze Sekce Sekce pro lidská práva ÚV ČR.

Setkání se uskuteční v těchto termínech: 13. února V Plzni, 14. února v Hradci Králové a 15. února v Jeseníku. Zájemci o účast na setkání se mohou již nyní hlásit na stejné emailové adrese: romskaplatforma@vlada.cz.

Projekt pod oficiálním názvem „Aktivizace a zmocňování romských aktérů prostřednictvím Národní romské platformy II“ je spolufinancovaný z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství. Kancelář Rady vlády pro záležitosti romské menšiny jakožto Národní kontaktní místo romské integrace v České republice je jeho realizátorem.

Přečteno: 1410x

 

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Rada vlády pro záležitosti romské menšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

Jaromír Balda, obžalovaný ze dvou teroristických útoků na vlaky, 7. 1. 2019 (FOTO: repro Česká televize)

videoTerorista obdivující Okamurovu SPD dostal 4 roky vězení. Podle soudce byl ovlivněn lidmi, kteří veřejně šíří extremismus

(AKTUALIZOVÁNO), 14.1.2019 13:00, (AKTUALIZOVÁNO 20:15)
Za způsobení nehod dvou osobních vlaků na Mladoboleslavsku dnes poslal soud seniora Jaromíra Baldu na čtyři roky do vězení a nařídil mu ambulantní psychiatrické léčení.
 celý článek

Obvodní soud pro Prahu 10 začal 6. 9. 2018 projednávat případ trojice fotbalových fanoušků, kteří podle obžaloby napadli v tramvaji muže tmavé pleti. Za ublížení na zdraví a další trestné činy hrozí mladíkům až osmileté vězení. Na snímku obžalovaní Štěpán Černín (vlevo) a Tomáš Satora přicházejí k soudu. (FOTO: ČTK)

V kauze napadeného Afričana v tramvaji nechtějí svědci vypovídat. Bojí se o život.

11.1.2019 10:21
Obvodní soud pro Prahu 10, pokračuje v řešení rasistického zločinu, který se stal předloni na podzim. Svědci nechtějí vypovídat na soudu, mají strach o vlastní život. Informoval o tom zpravodajský server Seznam.cz
 celý článek

Ilustrační foto (FOTO: pixabay.com)

Dva lidé byli odsouzeni za nenávistné výroky vůči novorozenci. Další tři jsou stále ve vyšetřování

10.1.2019 11:55
Soudy loni v listopadu potrestaly dva z pěti vyšetřovaných v kauze nenávistných komentářů vyřčených na adresu novorozeného chlapce, který se narodil v roce 2017 v Třinci české matce a kurdskému otci. Další podezřelí jsou stále v šetření. Informoval o tom týdeník Respekt.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo