romea - logo
24. října 2018 (středa)
svátek má Nina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Kancelář romské rady pořádá kurzy o komunitní práci a plánuje setkání Národní romské platformy

2.2.2018 11:51
Rada vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: Úřad vlády ČR)
Rada vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: Úřad vlády ČR)

Kancelář Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Úřadu vlády ČR pořádá kurzy zaměřené na vzdělávání Romů v oblasti komunitní práce a jejích principů, vyjednávání a prosazování svých zájmů. Kurzy vedou romští lektoři – absolventi intenzivního dvoudenního přípravného workshopu.

Nejbližší kurz proběhne 6.února v Liberci a povedou ho lektoři Renáta Ikriová a Robin Stria, další pak 12. února v Českých Budějovicích s lektory Monikou Kotlárovou a Lubošem Galbou. Na obou kurzech budou také přítomni Saša Uhlová a Tomáš Tožička, kteří vedli přípravný workshop. Zájemci o účast se mohou přihlásit organizátorům na adrese romskaplatforma@vlada.cz.

Kurzy jsou součástí projektu, pod který spadá také regionální setkání Národní romské platformy. „Na setkáních se sejdou lokální a regionální politici a Romové, aby probrali problémy, kterým Romové na lokální úrovni musí čelit, a hledali jejich řešení. Diskuzi budou řídit zkušení profesionální facilitátoři,“ přibližuje Olga Jeřábková ze Sekce Sekce pro lidská práva ÚV ČR.

Setkání se uskuteční v těchto termínech: 13. února V Plzni, 14. února v Hradci Králové a 15. února v Jeseníku. Zájemci o účast na setkání se mohou již nyní hlásit na stejné emailové adrese: romskaplatforma@vlada.cz.

Projekt pod oficiálním názvem „Aktivizace a zmocňování romských aktérů prostřednictvím Národní romské platformy II“ je spolufinancovaný z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství. Kancelář Rady vlády pro záležitosti romské menšiny jakožto Národní kontaktní místo romské integrace v České republice je jeho realizátorem.

Přečteno: 1391x

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Rada vlády pro záležitosti romské menšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

Benefiční koncert pro Leničku Horváthovou.

videoZÁZNAM: Benefiční koncert pro Leničku

23.10.2018 15:00
Na benefičním koncertu pro Leničku Horváthovou vystoupili zahraniční i čeští hudebníci. Celý výtěžek bude věnován Leničce k úhradám její léčby po těžké autonehodě, kterou měla před třemi lety.
 celý článek

Více než osm desítek romských studentů středních a vyšších odborných škol si v pátek 4. 11. 2017 v Praze převzalo stipendia, která jim udělila organizace ROMEA. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM: Slavnostní předávání stipendií pro romské studenty SŠ a VOŠ

19.10.2018 0:37
Přímý přenos z Brožíkova sálu na Staroměstské radnici ze slavnostního setkání romských studentů středních a vyšších odborných škol, kteří se pro tento školní rok stali součástí Romského stipendijního programu. Ten realizuje organizace ROMEA již třetím rokem za podpory dánské nadace Velux, nadace Albatros a dalších podporovatelů. Přímý přenos ze slavnostní akce zajišťuje první romská internetová televize ROMEA TV.
 celý článek

Jedna ze dvou uzavíraných ubytoven v Ústí nad Labem. Ubytovna Modrá. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Výzkum Agentury: Více než 80% rodin z ubytoven se přestěhovalo do běžného bydlení díky mimořádné dávce

16.10.2018 15:58
Víc než čtyři pětiny domácností z ubytoven, které se díky mimořádné dávce na kauci a vybavení mohly přestěhovat do běžného bytu, si bydlení po roce udržely.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo