romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romské děti přispěly na psí útulek

19.11.2015 13:33
Výrobky romských dětí (na fotografii z loňského ročníku akce) lze kupovat do 18. prosince, výtěžek bude předán zástupcům psího útulku. Foto Komunitní centrum Rovnost
Výrobky romských dětí (na fotografii z loňského ročníku akce) lze kupovat do 18. prosince, výtěžek bude předán zástupcům psího útulku. Foto Komunitní centrum Rovnost

V sobotu 14. listopadu proběhla v Městském divadle v Českém Krumlově druhá charitativní akce sdružení KoCeRo (Komunitního centra Rovnost, o. p. s.) ve prospěch psího útulku.

„Touto charitativní akcí chceme pomoci českokrumlovskému psímu útulku, protože nám není lhostejný osud čtyřnohých kamarádů,“ uvádí KoCeRo na svých stránkách k motivaci, která je přivedla k organizaci kulturního programu a prodejní výstavy.

Děti z romských souborů z Českého Krumlova a Větřní Benga Čave, Double Danger a Amare Romane Čave zatančily pečlivě připravené sestavy. Hudební vystoupení se odehrálo v režii Tomáše Baloga staršího, Tomáše Baloga mladší a Michala Kotlára. Účast na benefici přijala folková skupina Lakomá Barka.

„Třeba náš poslední moderní tanec jsme si sestavily a vymyslely samy," řekla pro Českokrumlovský deník po vystoupení čtrnáctiletá Kateřina Toušková ze souboru Benga Čave, který se kvůli tréninku, jenž vede Kristýna Toušková, schází i 4krát týdně.

„Mrzí mě malá účast diváků," posteskla si v rozhovoru pro Českokrumlovský deník ředitelka KoCeRo Dagmar Turnhöferová. „Je to škoda, protože by bylo hezké, kdyby svou přítomností podpořili snahu dětí a také psí útulek, pro který je určený výtěžek.

Na opuštěné psy mohli návštěvníci představení přispět i koupí výtvorů dětí z nízkoprahového klubu Autoškola a ZŠ Kaplická. Děti připravily obrázky na plátně a z mozaiky, CD Romské pohádky, které samy namluvily, vánoční perníčkové ozdoby a fotografie zajímavých zákoutí Českého Krumlova.

„Přispět na útulek může veřejnost i dodatečně. V prostorách KoCeRo pokračuje do 18. 12. prodejní výstava. Výtěžek celé benefice bude psímu útulku města Český Krumlov předán stejného dne. Od 13.00 do 18.00 hodin se zde bude konat tradiční akce Psí vánoce," řekla pro server Romea.cz ředitelka Turnhöferová.

První charitativní akce pořádaná před rokem přinesla českokrumlovskému psímu útulku 3 218,- Kč.

Přečteno: 530x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romské děti , CharitaHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo