romea - logo
14. prosince 2019 (sobota)
svátek má Lýdie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Trmičtí Romové nakonec skončili v opozici. Předsedají ale kontrolnímu výboru

Trmice, 11.11.2014 15:35, (ROMEA)
Zastupitelé za hnutí Společně pro Trmice (zleva): Marcel Cichý, Martin Bajger a Martina Šimková
Zastupitelé za hnutí Společně pro Trmice (zleva): Marcel Cichý, Martin Bajger a Martina Šimková

Hnutí Společně pro Trmice, které výrazně uspělo v komunálních volbách v Trmicích na Ústecku, bude po povolebních vyjednáváních v opozici. Zasedne ale v kontrolním výboru města, kterému bude předsedat. Hnutí, ve kterém mají výrazné zastoupení Romové, získalo ve volbách tři křesla v patnáctičlenném zastupitelstvu a skončilo celkově na druhém místě.

"Po volbách jsme po dohodě společně se Sdružením nestraníků oslovili paní starostku s nabídkou podpory a spolupráce. Bylo naším přáním sestavit pro budoucí volební 4 roky pevné, stabilní a konstruktivní vedení města Trmice, které bude rovněž odrážet volební výsledky a přání trmických občanů," uvedl pro server Romea.cz Marcel Cichý.

"Již během prvního jednání bylo jasné, že paní starostka bude chtít spolupracovat s lidmi, s nimiž spolupracovala v uplynulých 4 letech. Dnes již víme, že složení městské rady zůstalo v skoro stejné podobě jako v minulém volebním období," dodal Cichý.

„My jsme klasickou koalici netvořili, ale v radě zasednou Starostové a nezávislí, Sdružení trmičáci pro Trmice, Strana zdraví sportu a prosperity a jedno místo má ČSSD,“ uvedla staronová starostka Trmic na Ústecku Jana Oubrechtová z uskupení Starostové a nezávislí pro Český rozhlas. Místostarostou je opět Michal Žalud ze stejného uskupení.

Trmičtí Romové budou mít zástupce v čele kontrolního výboru. "Paní starostce jsme několikrát deklarovali snahu a ochotu vést kontrolní výbor v případě, že nikdo z našich zastupitelů nebude v radě města. Paní starostka nám přislíbila, že na rozdíl od předchozího volebního období bude kontrolní výbor svěřen opozici," popsal další vyjednávání pro Romea.cz Marcel Cichý.

Do čela kontrolního výboru byl právě Cichý na prvním zasedání nového zastupitelstva zvolen. Kromě dvou zástupců ČSSD jsou další členové výboru z opozice.

 

Přečteno: 1023x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Trmice, Volby, Volby 2014, Komunální, Komunální volby 2014HLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo