romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Trmičtí Romové nakonec skončili v opozici. Předsedají ale kontrolnímu výboru

Trmice, 11.11.2014 15:35, (ROMEA)
Zastupitelé za hnutí Společně pro Trmice (zleva): Marcel Cichý, Martin Bajger a Martina Šimková
Zastupitelé za hnutí Společně pro Trmice (zleva): Marcel Cichý, Martin Bajger a Martina Šimková

Hnutí Společně pro Trmice, které výrazně uspělo v komunálních volbách v Trmicích na Ústecku, bude po povolebních vyjednáváních v opozici. Zasedne ale v kontrolním výboru města, kterému bude předsedat. Hnutí, ve kterém mají výrazné zastoupení Romové, získalo ve volbách tři křesla v patnáctičlenném zastupitelstvu a skončilo celkově na druhém místě.

"Po volbách jsme po dohodě společně se Sdružením nestraníků oslovili paní starostku s nabídkou podpory a spolupráce. Bylo naším přáním sestavit pro budoucí volební 4 roky pevné, stabilní a konstruktivní vedení města Trmice, které bude rovněž odrážet volební výsledky a přání trmických občanů," uvedl pro server Romea.cz Marcel Cichý.

"Již během prvního jednání bylo jasné, že paní starostka bude chtít spolupracovat s lidmi, s nimiž spolupracovala v uplynulých 4 letech. Dnes již víme, že složení městské rady zůstalo v skoro stejné podobě jako v minulém volebním období," dodal Cichý.

„My jsme klasickou koalici netvořili, ale v radě zasednou Starostové a nezávislí, Sdružení trmičáci pro Trmice, Strana zdraví sportu a prosperity a jedno místo má ČSSD,“ uvedla staronová starostka Trmic na Ústecku Jana Oubrechtová z uskupení Starostové a nezávislí pro Český rozhlas. Místostarostou je opět Michal Žalud ze stejného uskupení.

Trmičtí Romové budou mít zástupce v čele kontrolního výboru. "Paní starostce jsme několikrát deklarovali snahu a ochotu vést kontrolní výbor v případě, že nikdo z našich zastupitelů nebude v radě města. Paní starostka nám přislíbila, že na rozdíl od předchozího volebního období bude kontrolní výbor svěřen opozici," popsal další vyjednávání pro Romea.cz Marcel Cichý.

Do čela kontrolního výboru byl právě Cichý na prvním zasedání nového zastupitelstva zvolen. Kromě dvou zástupců ČSSD jsou další členové výboru z opozice.

 

Přečteno: 1060x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Trmice, Volby, Volby 2014, Komunální, Komunální volby 2014HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo