romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Trmičtí Romové nakonec skončili v opozici. Předsedají ale kontrolnímu výboru

Trmice, 11.11.2014 15:35, (ROMEA)
Zastupitelé za hnutí Společně pro Trmice (zleva): Marcel Cichý, Martin Bajger a Martina Šimková
Zastupitelé za hnutí Společně pro Trmice (zleva): Marcel Cichý, Martin Bajger a Martina Šimková

Hnutí Společně pro Trmice, které výrazně uspělo v komunálních volbách v Trmicích na Ústecku, bude po povolebních vyjednáváních v opozici. Zasedne ale v kontrolním výboru města, kterému bude předsedat. Hnutí, ve kterém mají výrazné zastoupení Romové, získalo ve volbách tři křesla v patnáctičlenném zastupitelstvu a skončilo celkově na druhém místě.

"Po volbách jsme po dohodě společně se Sdružením nestraníků oslovili paní starostku s nabídkou podpory a spolupráce. Bylo naším přáním sestavit pro budoucí volební 4 roky pevné, stabilní a konstruktivní vedení města Trmice, které bude rovněž odrážet volební výsledky a přání trmických občanů," uvedl pro server Romea.cz Marcel Cichý.

"Již během prvního jednání bylo jasné, že paní starostka bude chtít spolupracovat s lidmi, s nimiž spolupracovala v uplynulých 4 letech. Dnes již víme, že složení městské rady zůstalo v skoro stejné podobě jako v minulém volebním období," dodal Cichý.

„My jsme klasickou koalici netvořili, ale v radě zasednou Starostové a nezávislí, Sdružení trmičáci pro Trmice, Strana zdraví sportu a prosperity a jedno místo má ČSSD,“ uvedla staronová starostka Trmic na Ústecku Jana Oubrechtová z uskupení Starostové a nezávislí pro Český rozhlas. Místostarostou je opět Michal Žalud ze stejného uskupení.

Trmičtí Romové budou mít zástupce v čele kontrolního výboru. "Paní starostce jsme několikrát deklarovali snahu a ochotu vést kontrolní výbor v případě, že nikdo z našich zastupitelů nebude v radě města. Paní starostka nám přislíbila, že na rozdíl od předchozího volebního období bude kontrolní výbor svěřen opozici," popsal další vyjednávání pro Romea.cz Marcel Cichý.

Do čela kontrolního výboru byl právě Cichý na prvním zasedání nového zastupitelstva zvolen. Kromě dvou zástupců ČSSD jsou další členové výboru z opozice.

 

Přečteno: 1034x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Trmice, Volby, Volby 2014, Komunální, Komunální volby 2014HLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo