romea - logo
19. června 2019 (středa)
svátek má Leoš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romské ženy budou mluvit o vzdělání, domácím násilí nebo střetu tradice s emancipací

26.11.2015 11:20
Ze setkání v rámci projektu Jileha (FOTO: slovo21.cz)
Ze setkání v rámci projektu Jileha (FOTO: slovo21.cz)

Romské ženy a vzdělávání, domácí násilí, tradice není na překážku emancipaci, Romky v netradičních zaměstnáních, Romky jako pěstounky – taková jsou témata diskusních „kulatých stolů“ v rámci zítřejší konference Jileha/Srdcem.

„Cílem konference je umožnit romským ženám z různých koutů České republiky setkání a společnou diskusi nad tématy, která se bezprostředně dotýkají jejich vlastních životů a jsou pro ně aktuální,“ vysvětluje koordinátorka projektu Martina Horváthová z pořádající organizace Slovo 21.

V rámci konference budou moci návštěvníci shlédnout i fotografickou výstavu členek turnovské skupiny o genderových stereotypech nejen v romské komunitě.

Konference se koná 27.11. od 9:30 ve Vile Grébovka v Praze. Registrovat se je možné na emailové adrese: pr.slovo21@email.cz

Podrobnosti naleznete zde

Přečteno: 554x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

romská kultura, Vzdělávání, ZaměstnáváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo