romea - logo
17. září 2019 (úterý)
svátek má Naděžda
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romské ženy budou mluvit o vzdělání, domácím násilí nebo střetu tradice s emancipací

26.11.2015 11:20
Ze setkání v rámci projektu Jileha (FOTO: slovo21.cz)
Ze setkání v rámci projektu Jileha (FOTO: slovo21.cz)

Romské ženy a vzdělávání, domácí násilí, tradice není na překážku emancipaci, Romky v netradičních zaměstnáních, Romky jako pěstounky – taková jsou témata diskusních „kulatých stolů“ v rámci zítřejší konference Jileha/Srdcem.

„Cílem konference je umožnit romským ženám z různých koutů České republiky setkání a společnou diskusi nad tématy, která se bezprostředně dotýkají jejich vlastních životů a jsou pro ně aktuální,“ vysvětluje koordinátorka projektu Martina Horváthová z pořádající organizace Slovo 21.

V rámci konference budou moci návštěvníci shlédnout i fotografickou výstavu členek turnovské skupiny o genderových stereotypech nejen v romské komunitě.

Konference se koná 27.11. od 9:30 ve Vile Grébovka v Praze. Registrovat se je možné na emailové adrese: pr.slovo21@email.cz

Podrobnosti naleznete zde

Přečteno: 557x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

romská kultura, Vzdělávání, ZaměstnáváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Hoax o jedovatých balíčcích kosmetiky - září 2019 (Koláž: Romea.cz)

Hoax o balíčcích s jedovatými vzorky kosmetiky se šíří mezi Romy v Evropě. Poprvé se tento hoax objevil už v roce 2002

12.9.2019 10:52
Na sociálních sítích a po e-mailech se v posledních dnech hlavně mezi romskou komunitou šíří hoax o tom, že romským rodinám ve Francii chodí do schránek reklamní balíčky s kosmetikou obsahující jed. Ve stejnou dobu se začal šířit podobný hoax, kde jsou ale oběťmi těchto zásilek Izraelky. Zpráva o jedovatých vzorcích se poprvé objevila už v roce 2002 a nyní se znovu vrací do oběhu.
 celý článek

Archeologický průzkum v Letech u Písku - 10. 9. 2019 (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoArcheologové odkryli dva hroby obětí tzv. cikánského tábora v Letech u Písku, jde o novorozence a ženu. Našli i další hrobové jámy

10.9.2019 15:10
Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s pozůstatky vězeňkyně mladší 40 let a jeden hrob pravděpodobně novorozence. Nalezli i sedm hrobových jam. Podle písemných pramenů by v místě mělo být pohřbeno 120 vězňů, z toho přes 70 dětí, hřbitov by měl mít rozlohu 400 metrů čtverečních. Výzkum v úterý skončil. Novinářům to řekli archeologové a zástupci Muzea romské kultury, které chce v místě vybudovat památník romského holokaustu a otevřít ho do roku 2023.
 celý článek

Lipník nad Bečvou (Koláž: Romea.cz)

Rasistický útok na romské děti: Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří útočili v Lipníku nad Bečvou

10.9.2019 11:00
Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří na jaře v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku napadli skupinu romských dětí a byli za to obviněni ze tří trestných činů včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muži a ženě hrozí až pět let vězení.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo