romea - logo
27. října 2020 (úterý)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romské ženy budou mluvit o vzdělání, domácím násilí nebo střetu tradice s emancipací

26.11.2015 11:20
Ze setkání v rámci projektu Jileha (FOTO: slovo21.cz)
Ze setkání v rámci projektu Jileha (FOTO: slovo21.cz)

Romské ženy a vzdělávání, domácí násilí, tradice není na překážku emancipaci, Romky v netradičních zaměstnáních, Romky jako pěstounky – taková jsou témata diskusních „kulatých stolů“ v rámci zítřejší konference Jileha/Srdcem.

„Cílem konference je umožnit romským ženám z různých koutů České republiky setkání a společnou diskusi nad tématy, která se bezprostředně dotýkají jejich vlastních životů a jsou pro ně aktuální,“ vysvětluje koordinátorka projektu Martina Horváthová z pořádající organizace Slovo 21.

V rámci konference budou moci návštěvníci shlédnout i fotografickou výstavu členek turnovské skupiny o genderových stereotypech nejen v romské komunitě.

Konference se koná 27.11. od 9:30 ve Vile Grébovka v Praze. Registrovat se je možné na emailové adrese: pr.slovo21@email.cz

Podrobnosti naleznete zde

Přečteno: 626x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

romská kultura, Vzdělávání, ZaměstnáváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo