romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romského řidiče trolejbusu urážel hajlující mladík

Ústí nad Labem, 26.2.2013 16:43, (ROMEA)
Ilustrační foto (Ústí nad Labem, Centrum, Trolejbus Škoda 15, wikimedia commons)
Ilustrační foto (Ústí nad Labem, Centrum, Trolejbus Škoda 15, wikimedia commons)

V pondělí 25. února musel romský řidič trolejbusu přivolat hlídku městské policie na mladíka, který jej slovně napadal, provolával rasistická hesla a hajloval.

Řidič jako bývalý městský policista přivolal bývalé kolegy, aby mladíka usměrnili a také vykázali z autobusu, protože svých chováním nejen napadal řidiče, ale také obtěžoval spolucestující.

Strážníci po nástupu do dopravního prostředku mladíka vyzvali, aby s nimi vystoupil, že je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. "Muž však vystoupit odmítl a začal hlídku fyzicky napadat. Strážníci proto použili donucovacích prostředků a muže zpacifikovali," uvedl zástupce ředitele městské policie Jan Novotný.

Případem se nyní bude zabývat přestupková komise města.

hla, iDnes.cz
Přečteno: 2637x
 

Kam dál:

Štítky:  

neonacista, Ústí nad Labem, Extremismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo