romea - logo
23. ledna 2020 (čtvrtek)
svátek má Zdeněk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romský charitativní ples vynesl dětskému domovu 50 tisíc korun

Ústí nad Labem, 21.3.2015 22:11, (ROMEA)
Druhý romský charitativní ples proběhl 20. 3. 2015 v Ústí nad Labem (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)
Druhý romský charitativní ples proběhl 20. 3. 2015 v Ústí nad Labem (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

V pořadí již druhý romský charitativní ples, který se uskutečnil v pátek 20. 3. 2015 v kulturním domě v Ústí nad Labem a vynesl dětem z dětského domova ze stejného města 50 tisíc korun. Z fondu primátora Josefa Zikmunda, který nad plesem převzal záštitu, bylo věnováno 10 tisíc korun a účastníci plesu mezi sebou vybrali 40 tisíc korun.

"Podařilo se nám vybrat cílovou částku. Jsme nad míru spokojení. Návštěvnost plesu byla velkolepá. Účinkující byli famózní a hosté skvěli. Když to shrnu tak se nám podařilo udělat noblesní ples pro obyčejné neobyčejné lidi a společně obdarovat děti z dětského domova a splnit jim jejich přáni," uvedl pro server Romea.cz Jan Cibrik, jeden z organizátorů plesu. "Chtěli jsme ukázat, že charita není jednobarevná a podpořit dobrou věc," dodal Cibrik.

"Opravdu jsme to nečekala. Je to velká suma a byla jsem velmi mile překvapená," uvedla pro Českou televizi Alena Novotná, ředitelka dětského domova v Ústí nad Labem. Peníze děti zřejmě využijí na dovolenou a možná se podívají do Španělska.

VIDEO

FOTOGALERIE

Přečteno: 2174x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Charita, Kultura, Hudba, Děti, Ústí nad labemHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo