romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romský charitativní ples vynesl dětskému domovu 50 tisíc korun

Ústí nad Labem, 21.3.2015 22:11, (ROMEA)
Druhý romský charitativní ples proběhl 20. 3. 2015 v Ústí nad Labem (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)
Druhý romský charitativní ples proběhl 20. 3. 2015 v Ústí nad Labem (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

V pořadí již druhý romský charitativní ples, který se uskutečnil v pátek 20. 3. 2015 v kulturním domě v Ústí nad Labem a vynesl dětem z dětského domova ze stejného města 50 tisíc korun. Z fondu primátora Josefa Zikmunda, který nad plesem převzal záštitu, bylo věnováno 10 tisíc korun a účastníci plesu mezi sebou vybrali 40 tisíc korun.

"Podařilo se nám vybrat cílovou částku. Jsme nad míru spokojení. Návštěvnost plesu byla velkolepá. Účinkující byli famózní a hosté skvěli. Když to shrnu tak se nám podařilo udělat noblesní ples pro obyčejné neobyčejné lidi a společně obdarovat děti z dětského domova a splnit jim jejich přáni," uvedl pro server Romea.cz Jan Cibrik, jeden z organizátorů plesu. "Chtěli jsme ukázat, že charita není jednobarevná a podpořit dobrou věc," dodal Cibrik.

"Opravdu jsme to nečekala. Je to velká suma a byla jsem velmi mile překvapená," uvedla pro Českou televizi Alena Novotná, ředitelka dětského domova v Ústí nad Labem. Peníze děti zřejmě využijí na dovolenou a možná se podívají do Španělska.

VIDEO

FOTOGALERIE

Přečteno: 2203x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Charita, Kultura, Hudba, Děti, Ústí nad labemHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo