romea - logo
14. prosince 2018 (pátek)
svátek má Lýdie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romský kandidát do brněnského zastupitelstva Jan Polyak: Kandiduji za ŽítBrno. Neotáčí se zády k lidem v nouzi

5.10.2018 13:10
Kandidát za ŽítBrno do zastupitelstva, asistent prevence kriminality, Jan Polyak (Foto: Print Screen z klipu ŽítBrno)
Kandidát za ŽítBrno do zastupitelstva, asistent prevence kriminality, Jan Polyak (Foto: Print Screen z klipu ŽítBrno)

Hnutí ŽítBrno dalo v jednom ze svých předvolebních klipů hlas romskému kandidátovi do zastupitelstva, asistentu prevence kriminality, Janu Polyakovi. Klip nazvalo "Nebuď degeš a bež volit".

"Žít Brno se k lidem v nouzi jako jediné neodvrací zády. Za Žít Brno jsou vidět výsledky, a proto za ně kandiduju," říká v klipu Jan Polyak.

Ve videoklipu zaznívá i prohlášení "Pro Žít Brno nejsme problém, ale lidi!"

VIDEO 

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu ČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Přečteno: 1026x

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Volby do Senátu 2018, Žít BrnoHLAVNÍ ZPRÁVY

Budova Evropské komise v Bruselu (FOTO: Sébastien Bertrand, Wikimedia Commons)

Patnáct evropských organizací vyzývá země EU, aby se zavázaly k aktualizaci Strategie romské integrace po roce 2020

11.12.2018 16:26
Minulý týden koalice patnácti romských organizací a organizací bojujících proti rasismu vyzvala Radu EU a vlády evropských zemí, aby se zavázaly k aktualizaci Strategie romské integrace po roce 2020. Evropská Komise předložila návrh k tomuto závazku evropskému parlamentu a Radě EU minulý týden.
 celý článek

Ilustrační FOTO

Agentura AP: Romské rodičky se ve slovenských nemocnicích střetávají s rasismem i fyzickým násilím

11.12.2018 11:10
V některých slovenských nemocnicích několik dní po porodu zadržují rodičky proti jejich vůli. Ve svém původním materiálu to včera napsala agentura AP. Podle ní opatřením trpí zejména ženy romského původu, ke kterým se nemocniční personál navíc chová hrubě až násilně. Slovenské ministerstvo zdravotnictví se proti tomuto tvrzení na dotaz ČTK důrazně ohradilo, stejně jako nemocnice v Kežmarku, kde agentura AP získala materiál pro svou reportáž.
 celý článek

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Martina Štěpánková v rozhovoru pro romeatv.

Zmocněnkyně pro lidská práva: Společnost nemá lidská práva za úplně důležitou věc, kritika neziskovek je špatná a problematická

9.12.2018 17:39
Česká společnost nepovažuje lidská práva dostatečně za důležitou záležitost. Panuje spíš názor, že už jsou prosazena a není potřeba je dál chránit. Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Martina Štěpánková to řekla ČTK při příležitostí Dne lidských práv, který připadá na 10. prosince. Za velký problém zmocněnkyně považuje výpady vůči neziskovým organizacím. Den lidských práv se připomíná na výročí, kdy valné shromáždění OSN přijalo v roce 1948 Všeobecnou deklaraci lidských práv.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo