romea - logo
20. května 2019 (pondělí)
svátek má Zbyšek
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romský kandidát do brněnského zastupitelstva Jan Polyak: Kandiduji za ŽítBrno. Neotáčí se zády k lidem v nouzi

5.10.2018 13:10
Kandidát za ŽítBrno do zastupitelstva, asistent prevence kriminality, Jan Polyak (Foto: Print Screen z klipu ŽítBrno)
Kandidát za ŽítBrno do zastupitelstva, asistent prevence kriminality, Jan Polyak (Foto: Print Screen z klipu ŽítBrno)

Hnutí ŽítBrno dalo v jednom ze svých předvolebních klipů hlas romskému kandidátovi do zastupitelstva, asistentu prevence kriminality, Janu Polyakovi. Klip nazvalo "Nebuď degeš a bež volit".

"Žít Brno se k lidem v nouzi jako jediné neodvrací zády. Za Žít Brno jsou vidět výsledky, a proto za ně kandiduju," říká v klipu Jan Polyak.

Ve videoklipu zaznívá i prohlášení "Pro Žít Brno nejsme problém, ale lidi!"

VIDEO 

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu ČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Přečteno: 1046x
 

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Volby do Senátu 2018, Žít BrnoHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Petr Zewlakk Vrabec

UZÁVĚRKA SE BLÍŽÍ! Stipendia pro romské vysokoškoláky. Uzávěrka přihlášek je 15. května 2019

10.4.2019 14:05
Romský vzdělávací fond vyhlašuje nové kolo stipendií pro romské studenty vysokých škol pro akademický rok 2019/20. Online přihlášky lze podávat až do 15. května 2019.
 celý článek

Čeněk Růžička během pietního aktu v Letech u Písku v roce 2017 (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM: Asi 200 lidí se zúčastnilo pietního aktu v Letech u Písku. Cena za lidství byla udělena filantropovi Alfredu Baderovi

12.5.2019 0:01, (AKTUALIZOVÁNO 20:00)
Kolem 200 lidí přijelo do Let u Písku, kde za války stál koncentrační tábor, uctít památku obětí romského holokaustu. Cenu za Lidství udělil Výbor pro odškodnění romského holocaustu v čele s Čeňkem Růžičkou in memoriam podnikateli a filantropovi Alfredu Baderovi, který založil nadaci Bader Philantropies. Ocenění za Bader Philanthropies převzal Yechiel Bar-Chaim.
 celý článek

Papež František (autor: Casa Rosada)

videoVIDEO: Papež se zastal Romů, kteří v Římě čelí rasistickým útokům. Fašisté zaútočili na romskou rodinu, matce vyhrožovali znásilněním

11.5.2019 15:50
Papež František ve čtvrtek pronesl před asi pěti sty Romy a Sinty řeč o tom, že je bolestně zasažen zprávami o rasistických útocích namířených proti nim, a kritizoval lidi, kteří za nimi stojí. „Modlím se za vás a jsem vám nablízku. A když v novinách čtu něco hanebného, říkám vám pravdu, trpím. Dnes jsem četl něco ostudného a trpím kvůli tomu,“ řekl František.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo