romea - logo
19. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Ivo

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

První obvinění v kauze Žatec: Romský mladík stane kvůli výhrůžce vypálením pizzerie před soudem

29.11.2016 11:24
Pizzerie Panamera v Žatci (FOTO: Romea.cz)
Pizzerie Panamera v Žatci (FOTO: Romea.cz)

Za výhrůžku adresovanou zaměstnanci žatecké pizzerie Panamera byl obviněn devatenáctiletý romský mladík. Mladík prostřednictvím facebookového profilu pohrozil vypálením podniku v návaznosti na úmrtí mladého Roma, k němuž došlo ve zmíněné pizzerii v polovině října po potyčce s hosty a zásahu strážníků. Obviněnému mladíku, který je nyní v podmínce, může hrozit i vězení. Kvůli tomu je předvolán k lounskému soudu, který proběhne 7. prosince.

"Byly v tom silné emoce po té smrti v pizzerii. Nic z toho nemyslel vážně. Udělal chybu a chce se za to omluvit," uvedl pro server Romea.cz otec obviněného. Mladík je kvůli tomu v kontaktu s probační a mediační službou, která jakožto organizační složka státu směřuje mimo jiné k urovnání sporu mezi obviněným a poškozeným.

Policie se k tomuto případu nechce zatím vyjadřovat. "Celá věc nebyla ještě ze strany Policie České republiky ukončena, vhledem k tomu nebudeme poskytovat žádné dílčí informace," uvedla pro server Romea.cz vedoucí tiskového oddělení Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje Jana Slámová.

Přečteno: 20250x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soud, výhrůžky, Žatec, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo