romea - logo
28. ledna 2020 (úterý)
svátek má Otýlie
Loading
rozšířené vyhledávaní

První obvinění v kauze Žatec: Romský mladík stane kvůli výhrůžce vypálením pizzerie před soudem

29.11.2016 11:24
Pizzerie Panamera v Žatci (FOTO: Romea.cz)
Pizzerie Panamera v Žatci (FOTO: Romea.cz)

Za výhrůžku adresovanou zaměstnanci žatecké pizzerie Panamera byl obviněn devatenáctiletý romský mladík. Mladík prostřednictvím facebookového profilu pohrozil vypálením podniku v návaznosti na úmrtí mladého Roma, k němuž došlo ve zmíněné pizzerii v polovině října po potyčce s hosty a zásahu strážníků. Obviněnému mladíku, který je nyní v podmínce, může hrozit i vězení. Kvůli tomu je předvolán k lounskému soudu, který proběhne 7. prosince.

"Byly v tom silné emoce po té smrti v pizzerii. Nic z toho nemyslel vážně. Udělal chybu a chce se za to omluvit," uvedl pro server Romea.cz otec obviněného. Mladík je kvůli tomu v kontaktu s probační a mediační službou, která jakožto organizační složka státu směřuje mimo jiné k urovnání sporu mezi obviněným a poškozeným.

Policie se k tomuto případu nechce zatím vyjadřovat. "Celá věc nebyla ještě ze strany Policie České republiky ukončena, vhledem k tomu nebudeme poskytovat žádné dílčí informace," uvedla pro server Romea.cz vedoucí tiskového oddělení Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje Jana Slámová.

Přečteno: 19985x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soud, výhrůžky, Žatec, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo