romea - logo
30. května 2020 (sobota)
svátek má Ferdinand
Loading
rozšířené vyhledávaní

První obvinění v kauze Žatec: Romský mladík stane kvůli výhrůžce vypálením pizzerie před soudem

29.11.2016 11:24
Pizzerie Panamera v Žatci (FOTO: Romea.cz)
Pizzerie Panamera v Žatci (FOTO: Romea.cz)

Za výhrůžku adresovanou zaměstnanci žatecké pizzerie Panamera byl obviněn devatenáctiletý romský mladík. Mladík prostřednictvím facebookového profilu pohrozil vypálením podniku v návaznosti na úmrtí mladého Roma, k němuž došlo ve zmíněné pizzerii v polovině října po potyčce s hosty a zásahu strážníků. Obviněnému mladíku, který je nyní v podmínce, může hrozit i vězení. Kvůli tomu je předvolán k lounskému soudu, který proběhne 7. prosince.

"Byly v tom silné emoce po té smrti v pizzerii. Nic z toho nemyslel vážně. Udělal chybu a chce se za to omluvit," uvedl pro server Romea.cz otec obviněného. Mladík je kvůli tomu v kontaktu s probační a mediační službou, která jakožto organizační složka státu směřuje mimo jiné k urovnání sporu mezi obviněným a poškozeným.

Policie se k tomuto případu nechce zatím vyjadřovat. "Celá věc nebyla ještě ze strany Policie České republiky ukončena, vhledem k tomu nebudeme poskytovat žádné dílčí informace," uvedla pro server Romea.cz vedoucí tiskového oddělení Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje Jana Slámová.

Přečteno: 20059x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soud, výhrůžky, Žatec, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo