romea - logo
20. října 2020 (úterý)
svátek má Vendelín

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

První obvinění v kauze Žatec: Romský mladík stane kvůli výhrůžce vypálením pizzerie před soudem

29.11.2016 11:24
Pizzerie Panamera v Žatci (FOTO: Romea.cz)
Pizzerie Panamera v Žatci (FOTO: Romea.cz)

Za výhrůžku adresovanou zaměstnanci žatecké pizzerie Panamera byl obviněn devatenáctiletý romský mladík. Mladík prostřednictvím facebookového profilu pohrozil vypálením podniku v návaznosti na úmrtí mladého Roma, k němuž došlo ve zmíněné pizzerii v polovině října po potyčce s hosty a zásahu strážníků. Obviněnému mladíku, který je nyní v podmínce, může hrozit i vězení. Kvůli tomu je předvolán k lounskému soudu, který proběhne 7. prosince.

"Byly v tom silné emoce po té smrti v pizzerii. Nic z toho nemyslel vážně. Udělal chybu a chce se za to omluvit," uvedl pro server Romea.cz otec obviněného. Mladík je kvůli tomu v kontaktu s probační a mediační službou, která jakožto organizační složka státu směřuje mimo jiné k urovnání sporu mezi obviněným a poškozeným.

Policie se k tomuto případu nechce zatím vyjadřovat. "Celá věc nebyla ještě ze strany Policie České republiky ukončena, vhledem k tomu nebudeme poskytovat žádné dílčí informace," uvedla pro server Romea.cz vedoucí tiskového oddělení Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje Jana Slámová.

Přečteno: 20107x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soud, výhrůžky, Žatec, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár shvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo