romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romští asistenti strážníků se v Brně osvědčili, od jara jich bude osm

Brno, 19.12.2013 13:41, (ROMEA)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)

Romských asistentů prevence kriminality, kteří jsou prodlouženou rukou strážníků, v Brně přibude. Dosavadní spolupráce se osvědčila, a proto se od jara počet asistentů rozšíří ze tří na osm. Městská policie nyní na místa vypisuje výběrové řízení. Informuje o tom iDnes.cz.

Podmínky výběrového řízení jsou k dispozici na webu městské policie. Jednou z nich je například bezúhonnost, dále ochota vzdělávat se a zdravotní způsobilost.

Asistenti prevence kriminality začali v Brně působit na podzim 2012. Od letošního ledna se pak napevno začlenili do struktury městské policie jako zaměstnanci. Jejich úkolem je zprostředkovávat strážníkům kontakt s lidmi z vyloučených lokalit a pomáhat hlídkám při práci.

 

"Hlídkám usnadňují kontakt se sociálně vyloučenými lidmi tam, kde je jinak velmi obtížné jej navázat. Styky se zástupcem vlastního etnika někteří příslušníci menšin upřednostňují před komunikací se strážníkem, protože v jejich očích může uniforma už jen z principu představovat moc či vynucování pořádku. A to i při projednávání zcela nekonfliktních záležitostí," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

iDnes.cz
Přečteno: 758x
 

Kam dál:

Štítky:  

strážník, Městská policie, asistent prevence kriminality, Asistenti prevence kriminalityHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo