romea - logo
19. září 2018 (středa)
svátek má Zita
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romští černí panteři rozdávali balíčky proti Okamuravě horečce

16.2.2018 16:15

Romští umělci reagovali na výroky členů SPD, kteří popírali romský holokaust. Místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura, který v lednu v rozhovoru s médii znevažoval události v bývalém romském táboře v Letech u Písku a po sléze své výroky omlouval „horečkou“. 

Ve čtvrtek v jednu hodinu, členové Romane Khale Panthera (Romští černí panteři) rozdávali balíčky před Poslaneckou sněmovnou ČR. Pohotovostní balíček proti Okamurově horečce“ nabízeli procházejícím poslancům. Balíček obsahoval leták s popisem „diagnózy“, teploměr, sáček s čajem a mandarinku.

„Popírání holocaustu, citace z neověřených zdrojů, popírání vlastních slov, dezinformování veřejnosti“ - zní popis „příznaků Okamurovy horečky“ z příbalového letáku. Na facebooku se poté objevily snímky, které zachycují reakce oslovených politiků. . „Obecně se většina z těch oslovených usmívala, naše materiály si pročetla a chválila vydařený sarkasmus,“ uvedla pro Info.cz jedna ze členek Romane Kale Pantera Tamara Moyzes. 

V odpoledních hodinách začali členové skupiny rozdávat balíčky i běžným chodcům na Palackém náměstí. Na rozdíl od balíčků pro politiky, byly balíčky zabalené v předem nadepsaných krabičkách s adresou Poslanecké sněmovny. Aktivisté vyzývali kolemjdoucí, aby balíčky odeslali vytipovaným politikům.

"Hlavním smyslem naší dnešní akce je potřeba zabránit tomu, aby se Okamurova horečka stala epidemií. Chceme poukázat na stoupající sílu pravicových stran nejen u nás, ale v celé Evropě,“ vysvětlila Info.cz Tamara Moyzes. Akce umělecké skupiny se konala ve stejný den, kdy Brnem prošel protestní pochod proti popírání romského holocaustu.

Přečteno: 338x

Kam dál:

Štítky:  

Tomio Okamura, umělec, reakceHLAVNÍ ZPRÁVY

Monika Mihaličková (FOTO: Jan Mihaliček)

Monika Mihaličková: Soske ME DŽAV?! Zastavme politickou žumpu!

13.9.2018 18:35
O Romech se pořád šíří lži a polopravdy. Například, že Romové nechodí volit nebo dokonce, že se nechtějí zapojovat do politiky. Já dobře vím, že Romy politika zajímá hodně. Vypovídá o tom i počet kandidátů romského původu v letošních komunálních volbách. V celé České republice je jich přes 150.
 celý článek

--ilustrační foto--

Mária Lendelová: Maminka se bála, abych nás svým pláčem neprozradila

12.9.2018 12:35
Vyprávění paní Lendelové je dalším z mnoha životních příběhů, který byl natočen v rámci projektu Paměť Romů. Ten se snaží mapovat osudy Romů žijících v současné době na území České republiky a představit tak historii Romů od válečných dob po současnost jejich vlastníma očima.
 celý článek

Monika Berkyová, kandiduje z 2. místa za Piráty ve Stříbře

Monika Berkyová, Piráti, 2. místo, Stříbro: Je potřeba, aby Romové v politice neřešili jen otázky týkající se Romů

12.9.2018 12:06
Server Romea.cz vám až do voleb postupně představí více jak desítku vybraných romských kandidátů, kteří mají šanci dostat se do zastupitelstev a možná i vedení měst. Jako první představujeme třiačtyřicetiletou kandidátku za Českou pirátskou stranu Moniku Berkyovou.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo