romea - logo
5. srpna 2020 (středa)
svátek má Kristián

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnic v Sokolově a Karlových Varech

31.3.2020 10:40
Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnice v Sokolově (FOTO: Facebook Nemocnice Sokolov)
Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnice v Sokolově (FOTO: Facebook Nemocnice Sokolov)

Několik romských podnikatelů obdarovalo zaměstnance sokolovské a karlovarské nemocnice – přivezli pro ně dodávkou potravin a hygienických potřeb.

„Všichni zaměstnanci nemocnice posílají vřelé díky romské komunitě podnikatelů z Vintířova, velmi si toho vážíme, děkujeme,“ uvedla nemocnice v Sokolově na svém Facebooku. Příspěvek vyvolal vlnu pozitivních reakcí.

„Tohle všechno vymysleli Milan Horvát a jeho syn Dominik, a když zavolali, jestli přispěju, neváhal jsem a nepřemýšlel ani vteřinu. Jsem na nás všechny hrdý a pyšný a velký respekt a úcta lékařům. Rád jsem přispěl a kdykoliv jsem tady pro dobrou věc,“ uvedl Martin Bláha.

Do pomoci se zapojil také Pavel Demeter, Roman Fabián, Tomáš Miňo a Daniel Sliško.

„Po sokolovské nemocnici jsme přivezli potraviny a další materiál i na infekční oddělení karlovarské nemocnice,“ uvedl pro server Romea.cz Horvát. 

Za myšlenkou i organizací pomoci spolu s ním stojí i Pavel Demeter. „Řekli jsme si, že bychom taky mohli pomoci, zavolali jsme naši známým, a každý dal podle toho, kolik mohl. Vybrali jsme nějakých 18 000 korun a z toho jsme pořídili potřebné věci pro obě nemocnice a odvezli jsme to tam. Karlovarská nemocnice nás oslovila sama. K pomoci se k nám přidal i další člověk – pan Rudolf Tipan,“ přiblížil pro server Romea.cz.  

„Pomáhat se musí, je takováhle doba, ať se dají Romové dohromady ze všech krajů,“ dodal Demeter. 
 

Přečteno: 10148x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, pomoc, Nemocnice, COVID-19, podnikatel, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo