romea - logo
24. října 2020 (sobota)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnic v Sokolově a Karlových Varech

31.3.2020 10:40
Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnice v Sokolově (FOTO: Facebook Nemocnice Sokolov)
Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnice v Sokolově (FOTO: Facebook Nemocnice Sokolov)

Několik romských podnikatelů obdarovalo zaměstnance sokolovské a karlovarské nemocnice – přivezli pro ně dodávkou potravin a hygienických potřeb.

„Všichni zaměstnanci nemocnice posílají vřelé díky romské komunitě podnikatelů z Vintířova, velmi si toho vážíme, děkujeme,“ uvedla nemocnice v Sokolově na svém Facebooku. Příspěvek vyvolal vlnu pozitivních reakcí.

„Tohle všechno vymysleli Milan Horvát a jeho syn Dominik, a když zavolali, jestli přispěju, neváhal jsem a nepřemýšlel ani vteřinu. Jsem na nás všechny hrdý a pyšný a velký respekt a úcta lékařům. Rád jsem přispěl a kdykoliv jsem tady pro dobrou věc,“ uvedl Martin Bláha.

Do pomoci se zapojil také Pavel Demeter, Roman Fabián, Tomáš Miňo a Daniel Sliško.

„Po sokolovské nemocnici jsme přivezli potraviny a další materiál i na infekční oddělení karlovarské nemocnice,“ uvedl pro server Romea.cz Horvát. 

Za myšlenkou i organizací pomoci spolu s ním stojí i Pavel Demeter. „Řekli jsme si, že bychom taky mohli pomoci, zavolali jsme naši známým, a každý dal podle toho, kolik mohl. Vybrali jsme nějakých 18 000 korun a z toho jsme pořídili potřebné věci pro obě nemocnice a odvezli jsme to tam. Karlovarská nemocnice nás oslovila sama. K pomoci se k nám přidal i další člověk – pan Rudolf Tipan,“ přiblížil pro server Romea.cz.  

„Pomáhat se musí, je takováhle doba, ať se dají Romové dohromady ze všech krajů,“ dodal Demeter. 
 

Přečteno: 10347x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, pomoc, Nemocnice, COVID-19, podnikatel, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo