romea - logo
9. srpna 2022 (úterý)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnic v Sokolově a Karlových Varech

31.3.2020 10:40
Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnice v Sokolově (FOTO: Facebook Nemocnice Sokolov)
Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnice v Sokolově (FOTO: Facebook Nemocnice Sokolov)

Několik romských podnikatelů obdarovalo zaměstnance sokolovské a karlovarské nemocnice – přivezli pro ně dodávkou potravin a hygienických potřeb.

„Všichni zaměstnanci nemocnice posílají vřelé díky romské komunitě podnikatelů z Vintířova, velmi si toho vážíme, děkujeme,“ uvedla nemocnice v Sokolově na svém Facebooku. Příspěvek vyvolal vlnu pozitivních reakcí.

„Tohle všechno vymysleli Milan Horvát a jeho syn Dominik, a když zavolali, jestli přispěju, neváhal jsem a nepřemýšlel ani vteřinu. Jsem na nás všechny hrdý a pyšný a velký respekt a úcta lékařům. Rád jsem přispěl a kdykoliv jsem tady pro dobrou věc,“ uvedl Martin Bláha.

Do pomoci se zapojil také Pavel Demeter, Roman Fabián, Tomáš Miňo a Daniel Sliško.

„Po sokolovské nemocnici jsme přivezli potraviny a další materiál i na infekční oddělení karlovarské nemocnice,“ uvedl pro server Romea.cz Horvát. 

Za myšlenkou i organizací pomoci spolu s ním stojí i Pavel Demeter. „Řekli jsme si, že bychom taky mohli pomoci, zavolali jsme naši známým, a každý dal podle toho, kolik mohl. Vybrali jsme nějakých 18 000 korun a z toho jsme pořídili potřebné věci pro obě nemocnice a odvezli jsme to tam. Karlovarská nemocnice nás oslovila sama. K pomoci se k nám přidal i další člověk – pan Rudolf Tipan,“ přiblížil pro server Romea.cz.  

„Pomáhat se musí, je takováhle doba, ať se dají Romové dohromady ze všech krajů,“ dodal Demeter. 
 

Přečteno: 10781x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, pomoc, Nemocnice, COVID-19, podnikatel, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo