romea - logo
31. května 2020 (neděle)
svátek má Kamila
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnic v Sokolově a Karlových Varech

31.3.2020 10:40
Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnice v Sokolově (FOTO: Facebook Nemocnice Sokolov)
Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnice v Sokolově (FOTO: Facebook Nemocnice Sokolov)

Několik romských podnikatelů obdarovalo zaměstnance sokolovské a karlovarské nemocnice – přivezli pro ně dodávkou potravin a hygienických potřeb.

„Všichni zaměstnanci nemocnice posílají vřelé díky romské komunitě podnikatelů z Vintířova, velmi si toho vážíme, děkujeme,“ uvedla nemocnice v Sokolově na svém Facebooku. Příspěvek vyvolal vlnu pozitivních reakcí.

„Tohle všechno vymysleli Milan Horvát a jeho syn Dominik, a když zavolali, jestli přispěju, neváhal jsem a nepřemýšlel ani vteřinu. Jsem na nás všechny hrdý a pyšný a velký respekt a úcta lékařům. Rád jsem přispěl a kdykoliv jsem tady pro dobrou věc,“ uvedl Martin Bláha.

Do pomoci se zapojil také Pavel Demeter, Roman Fabián, Tomáš Miňo a Daniel Sliško.

„Po sokolovské nemocnici jsme přivezli potraviny a další materiál i na infekční oddělení karlovarské nemocnice,“ uvedl pro server Romea.cz Horvát. 

Za myšlenkou i organizací pomoci spolu s ním stojí i Pavel Demeter. „Řekli jsme si, že bychom taky mohli pomoci, zavolali jsme naši známým, a každý dal podle toho, kolik mohl. Vybrali jsme nějakých 18 000 korun a z toho jsme pořídili potřebné věci pro obě nemocnice a odvezli jsme to tam. Karlovarská nemocnice nás oslovila sama. K pomoci se k nám přidal i další člověk – pan Rudolf Tipan,“ přiblížil pro server Romea.cz.  

„Pomáhat se musí, je takováhle doba, ať se dají Romové dohromady ze všech krajů,“ dodal Demeter. 
 

Přečteno: 9869x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, pomoc, Nemocnice, COVID-19, podnikatel, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo