romea - logo
19. ledna 2021 (úterý)
svátek má Doubravka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnic v Sokolově a Karlových Varech

31.3.2020 10:40
Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnice v Sokolově (FOTO: Facebook Nemocnice Sokolov)
Romští podnikatelé přivezli sponzorský dar pro zaměstnance nemocnice v Sokolově (FOTO: Facebook Nemocnice Sokolov)

Několik romských podnikatelů obdarovalo zaměstnance sokolovské a karlovarské nemocnice – přivezli pro ně dodávkou potravin a hygienických potřeb.

„Všichni zaměstnanci nemocnice posílají vřelé díky romské komunitě podnikatelů z Vintířova, velmi si toho vážíme, děkujeme,“ uvedla nemocnice v Sokolově na svém Facebooku. Příspěvek vyvolal vlnu pozitivních reakcí.

„Tohle všechno vymysleli Milan Horvát a jeho syn Dominik, a když zavolali, jestli přispěju, neváhal jsem a nepřemýšlel ani vteřinu. Jsem na nás všechny hrdý a pyšný a velký respekt a úcta lékařům. Rád jsem přispěl a kdykoliv jsem tady pro dobrou věc,“ uvedl Martin Bláha.

Do pomoci se zapojil také Pavel Demeter, Roman Fabián, Tomáš Miňo a Daniel Sliško.

„Po sokolovské nemocnici jsme přivezli potraviny a další materiál i na infekční oddělení karlovarské nemocnice,“ uvedl pro server Romea.cz Horvát. 

Za myšlenkou i organizací pomoci spolu s ním stojí i Pavel Demeter. „Řekli jsme si, že bychom taky mohli pomoci, zavolali jsme naši známým, a každý dal podle toho, kolik mohl. Vybrali jsme nějakých 18 000 korun a z toho jsme pořídili potřebné věci pro obě nemocnice a odvezli jsme to tam. Karlovarská nemocnice nás oslovila sama. K pomoci se k nám přidal i další člověk – pan Rudolf Tipan,“ přiblížil pro server Romea.cz.  

„Pomáhat se musí, je takováhle doba, ať se dají Romové dohromady ze všech krajů,“ dodal Demeter. 
 

Přečteno: 10408x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, pomoc, Nemocnice, COVID-19, podnikatel, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo