romea - logo
24. listopadu 2020 (úterý)
svátek má Emílie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romští podnikatelé uspořádali charitativní akci na podporu děti z Léčebny zrakových vad

23.12.2017 0:38
Charitativní akce pro děti z Léčebny zrakových vad ve Dvoře Královém, 20. 12. 2017 (FOTO: Archiv Roberta Tonelliho)
Charitativní akce pro děti z Léčebny zrakových vad ve Dvoře Královém, 20. 12. 2017 (FOTO: Archiv Roberta Tonelliho)

Stejně jako minulý rok z iniciativy Roberta Tonelliho zorganizovalo několik romských podnikatelů a živnostníků vánoční charitativní akci. Tentokrát obdarovali děti z Léčebny zrakových vad ve Dvoře Královém. "Jsem velmi rád, že můj tým, který je složen převážně z romských podnikatelů a drobných živnostníku si neklade za cíl jen podporovat romské děti, ale umí zareagovat na nejrůznější sociální aspekty každého druhu a podpořit jakékoliv děti bez rozdílů barvy pleti," uvedl v rozhovoru pro server Romea.cz Robert Tonelli.

Seznam sponzorů:

 • K.M. caterink s.r.o.
 • ROBOSTAV Praha s.r.o.
 • Hotel Central s.r.o.
 • Cukrárna s.r.o.
 • Michal Žolták
 • Johana Keltová
 • MIchal Pleš
 • Bc. Zdeněk Guži
 • Denisa Sehnalová
 • Mgr. Švadlenková Ema
 • Vladimíra Demeterová
 • Denisa Machová
 • Pavlína Bažová
 • Martin Kovács
 • Margita Svobodová
 • Jaroslav Svoboda

Proč jste si letos vybrali k charitativní akci léčebnu pro děti se zrakovými vadami?

Velmi dlouho jsem přemýšlel, jakou instituci letos budeme podporovat a přes paní Veroniku Žilkovou se kterou spolupracuji jsem objevil léčebnu zrakových vad a zrodila se myšlenka zorganizovat charitativní vánoční večírek pro děti této léčebny a zároveň jsme chtěli podpořit léčebnu samotnou, neboť je to instituce jediná svého druhu v ČR. A to nám přišlo velmi zajímavé.

Jaký je hlavní cíl a smysl tohoto pěkného gesta?

Každé zdravotní zařízení, které je určeno pro děti a léčí jejich zdravotní handicap si zaslouží podporu. A léčebna zrakových vad, která vrací dětem světlo do očí si naší podporu zaslouží. Jsem velmi rád, že můj tým, který je složen převážně z romských podnikatelů a drobných živnostníku si neklade za cíl jen podporovat romské děti, ale umí zareagovat na nejrůznější sociální aspekty každého druhu a podpořit jakékoliv děti bez rozdílů barvy pleti. A za to jsem nesmírně velmi rád.

Co děti všechno dostali?

Protože se jednalo o velmi malé děti do 6 let, tak dárky typické pro holčičky panenky, pastelky, omalovánky, plyšové hračky, puzzle, a pro kluky navíc auta, mini lego a knížka. Léčebna samotná dostala finanční hotovost ve výši 15.000 Kč na přístroj či speciální hračky na léčení a cvičení očních vad.

Vloni šlo o dětský domov, co plánujete na další rok?

Velmi těžká otázka, jisté ale je, že budeme vždy podporovat děti, které mají handicap a je jedno, zda se jedná o sociální či zdravotní. Jsme tým lidí, který neumí myslet jen na sebe. Vánoce jsou kouzelnými svátky a každý člověk, pokud může, tak by měl pomoci. Nikdy nevíme, kdy pomoc od druhých budeme potřebovat sami. Úmyslně vytváříme každoročně vánoční večírek, abychom lépe poznali děti, pro které je akce určena a strávili s nimi předvánoční čas a i děti, aby poznali, kdo večírek organizuje. Je dobře, že i Romové samotní jsou do tohoto procesu zapojeni. Je to vizitka toho, že se umíme spojit a vytvořit charitativní akci, bez odezvy vlastního užitku. Odměnou je pro nás dětský úsměv a radost dětí.

Velmi děkuji všem sponzorům, kteří se podíleli na celé akci a charitativní večírek podpořili. Cením si Vaší důvěry k mé osobě a věřím, že i další rok mi projevíte přízeň a společně podpoříme další handicapované děti. Vám všem velké díky.

Přečteno: 3622x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Charita, Podpora, DětiHLAVNÍ ZPRÁVY

Emil Ščuka a Jan Rusenko promluvili 25. listopadu 1989 ke statisícovému zástupu v Praze na Letné. Prostřednictvím televizních kamer také oslovili většinu domácností. Na letenské pláni současně romská skupina rozvinula romskou vlajku a mohutný dav skandoval „Ať žijí Romové“. (FOTO: Archiv Romea.cz)

videoRomové a Sametová revoluce v roce 1989. 800 tisíc lidí na Letné skandovalo "Ať žijí Romové"

Praha, 17.11.2020 0:01, (ROMEA)
17. 11. 1989 začal v tehdejší Československé socialistické republice pád totalitního režimu Jakým způsobem se do tzv. Sametové revoluce zapojili Romové? Víte o tom, že 25. listopadu 1989 skandovalo 800 tisíc lidí na Letenské pláni „Ať žijí Romové“? Připomeňme si to článkem, který server Romea.cz poprvé publikoval v roce 2014.
 celý článek

Radek Laci (FOTO: Petr Zewlak Vrabec), (ZDROJ: Romano Voďi)

videoRadek Laci: Romské děti v dětských domovech vyrůstají jako Češi

13.11.2020 21:00
Nedostatek techniky pro on-line výuku, padající wifi připojení a taky chybějící personál. Epidemie koronaviru zasáhla výrazně taky do chodu dětských domovů v Česku. „Ve většině z nich chybí počítače, aby se tam děti mohly bez problémů zapojit do on-line výuky. Stát na tato zařízení zapomněl. Dětským domovům chybí informace od vlády, jak v současné situaci postupovat,“ upozorňuje v rozhovoru pro Romea TV Radek Laci, osobní trenér a taky spoluzakladatel organizace Vteřina poté, která pomáhá dětem z dětských domovů. 
 celý článek

Lajos ‘Paci‘ Balogh (FOTO: Facebook Roma Press Center)

Významný romský aktivista, hudebník a spoluzakladatel Dikh TV Lajos ‘Paci‘ Balogh podlehl nemoci COVID-19

13.11.2020 18:35
Na začátku listopadu podlehl nemoci COVID-19 Lajos ‘Paci‘ Balogh, politik, muzikant a aktivista, který se věnoval zlepšení situace Romů v Maďarsku. Nizozemská novinářka Roos van Hennekelder, která žije v Maďarsku v nekrologu připomíná, co vše Balogh udělal pro Romy v Maďarsku. Baloghovi bylo 28 let.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo