romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rudolf Polák: Sociální dávky by neměly být automatické. Měly by pomoci pouze těm, kteří se snaží a práci nemají

Jaroměř, 7.3.2013 0:18, (ROMEA)
Rudolf Polák
Rudolf Polák

Rudolf Polák z Jaroměře po revoluci založil stavební firmu a stal se velmi úspěšným romským podnikatelem. Řadu let se aktivně angažuje v lokální politice, v níž se zajímá o téma národnostních menšin a lidských práv. "Žijeme v 21. století, a jestli si chceme udržet mír a dobré vztahy, musíme se spojovat. Mám pocit, že po revoluci si část Romů začala myslet, že najednou může všechno. A část bílých zase, že najednou můžou být fašisti. To je všechno špatně. Musíme se snažit, aby to z obou stran nebylo tak radikální. Ti poctiví a slušní z obou částí společnosti tím pak trpí. Musíme se navzájem respektovat a uvědomit si, že v každém z nás by měla být úcta," říká Polák v rozhovoru pro server Deník.cz.

Podle Rudolfa Poláka je důležité začít u dětí. "Můj úmysl je, aby děti ze sociálně slabých rodin byly takříkajíc podchycené a vedené k nějakým návykům. Jsem si vědom toho, že v mnohých rodinách se rodiče o své děti v tomto směru moc nestarají, a jsou to často Romové. A mně to prostě vadí," vysvětluje Rudolf Polák, podle kterého děti potřebují pozitivní příklady. "Musí poznat, že ten táta se musí starat, aby máma mohla navařit a nakoupit třeba oblečení," uvádí v rozhovoru Polák.

V oblasti zaměstnávání má zkušený podnikatel jasno: "Sociální dávky by neměly být tak automatické. Ať pomůžou těm, kteří se snaží a práci skutečně nemají. Někdy je to totiž tak, že zaměstnavatelé vidí cikána a nikam ho nevezmou. Ale jsou také tací, kteří vyjdou základní školu, dál se nevyučí, nenajdou si práci, udělají si dítě a státe starej se. A to je jedno, kdo to je. A lidé, kteří pracují, a zrovna tak i Romové, kteří pracují, na ně platí daně. No to se ví, že se jim to nelíbí, říkají si, proč se na ně honíme, oni nemusí dělat a berou peníze. Je třeba každého tlačit, aby si našel práci, byť za minimální plat, a také si ji udržel."

ryz, Deník.cz
Přečteno: 1852x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rozhovory, Sociální dávky, Zaměstnanost, ZaměstnáváníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo