romea - logo
20. října 2019 (neděle)
svátek má Vendelín
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ruská armádní televize Zvezda lhala o počtu účastníků Okamurovy demonstrace

26.4.2019 12:38
Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury  Na této demonstraci se sešli lídři evropských krajně pravicových populistů. (FOTO: video Alarm)
Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury Na této demonstraci se sešli lídři evropských krajně pravicových populistů. (FOTO: video Alarm)

Ruská armádní televize Zvezda využila včerejší akci hnutí SPD na Václavském náměstí v Praze k dezinformování. Tvrdí svým divákůlm, že na Václavském náměstí bylo 25 tisíc příznivců fašizujících protievropských stran. Podle odhadu serveru Romea.cz zde však bylo maximálně dva až tři tisíce Okamurovců, jiná média píší dokonce jen o několika stovkách. Odpůrců SPD Tomia Okamury zde bylo okolo tří set.

Telefonní operátor T-Mobile uvedl, že na Václavském náměstí byl v podvečer jen dvojnásobný počet aktivních uživatelů v síti oproti běžnému dni.

České Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH) na twitteru píše, že podle informací policie se zde sešlo zhruba šest stovek lidí a že ruská státní média šíří dezinformace o rozkladu Evropské unie, uvedl server Seznam zprávy.

V tweetu CTHH, které spadá pod ministerstvo vnitra, připomíná i další nepravdivý článek, který hrubě nadhodnocoval počet účastníků na jiné pražské demonstraci – v roce 2017 napsal web Sputnik, že se u sochy maršála Koněva na Praze 6 sešlo „sto tisíc lidí“, realita ale byla řádově odlišná, u pomníku se sešla asi stovka lidí.

Odborníci řadí Sputnik, Aeronet, Parlamentní listy a některá další média mezi dezinformační proputinovské servery, které se podílejí na šíření ruské protidemokratické propagandy a šíření chaosu v demokratických zemích, včetně České rpeubliky.

Přečteno: 570x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

dezinformace, Média, Demonstrace, Tomio OkamuraHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo