romea - logo
2. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Patricie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Salim Murad: Největšími obětmi předsudků jsou stále Romové

12.10.2016 15:16
Ilustrační foto: V osadě rumunských Romů na předměstí Saint-Denis v Paříži (foto: Lukáš Houdek)
Ilustrační foto: V osadě rumunských Romů na předměstí Saint-Denis v Paříži (foto: Lukáš Houdek)

„Česká republika si zadělává na velký průšvih,“ řekl v rozhovoru s Danielou Drtinovou v pořadu DVTV.cz politolog Salim Murad, který se zabývá pohledem médií a společnosti na uprchlíky, menšiny a další fenomény na základě výzkumů veřejného mínění a dalších dat, které roky sbírá. 

V rozhovoru Murad poukázal na poslední šetření City Univerzity v Londýně má Česká republika z 21 evropských zemí nejvíce negativní přístup k imigrantům. „Část politických elit prezentují celý islám jako nebezpečný, protože celá ideologie náboženství je chybná a má v sobě gen zla nebo virus, který činí ze všech muslimů nebezpečné lidi, ale takto to ve skutečnosti není,“ poznamenal Murad v rozhovoru a zároveň upozornil, že největší obětí předsudků jsou stále Romové.

„Prosadit umírněný pohled Čechů, aby všechny příslušníky jedné sociální třídy, náboženství, společenské třídy nebo politického názoru házeli do jednoho pytle je čím dál těžší.“

„Odmítám to, že my budeme říkat, že jsme lepší než IS, hnusná teroristická organizace a zároveň budeme uplatňovat ty samé principy, což vidím i ve špičkách české politiky. Pokud budeme hovořit, že nebudeme přijímat jiné uprchlíky než křesťany, tak to už jsme překročili hranici iracionality.“

V závěru rozhovoru Murad vznesl otázku: „Jakým způsobem se má Česká republika postavit ke krizi racionálně, abychom pomohli těm uprchlíkům v zemích, kde jsou?“

Přečteno: 1968x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Uprchlíci, Česká republika, Islámský stát, PředsudkyHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo