romea - logo
27. ledna 2021 (středa)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sdružení Konexe burcuje předlické Romy. Domy, v nichž žijí, nejsou bezpečné

Ústí nad Labem, Předlice, 11.3.2013 10:41, (ROMEA)

Sdružení Konexe pořádá již třetí schůzi romské komunity, která se bude konat v úterý 12. března od 13:00 hodin, na křižovatce ulic Řeháčkova a Prostřední v ústeckých Předlicích. Na programu jednání bude osud Předlic obecně, možnosti řešení a diskuse, havarijní domy a ohrožení, které představují pro své obyvatele a obyvatele čtvrti vůbec.

Po úmrtí jedné ženy, kterou zavalily propadlé stěny domu, stati zjistil, že závadných je dalších zhruba 30 předlických domů. Ústí nad Labem stojí před velkým problémem, který však zatím nijak neřešilo: co s lidmi, kterým hrozí nebezpečí v současných domech.

První várka lidí se již z Předlic musela za ponižujících podmínek odstěhovat - napřed do tělocvičny, pak do ubytovny, za průběžného vyhrožování, že jim budou odebrány děti, když se nepodřídí. Radnice se zmohla na jediné: nabízela těmto lidem ubytovny mimo Ústí, například v Děčíně.

"Jde o třetí takovou veřejnou schůzi, která v Prostřední ulici v této pro Předlice napjaté době proběhne, poprvé jsou pozváni zástupci majoritních institucí a nabízí se tak jedinečná příležitost otevřít dialog mezi institucemi do jejichž kompetence řešení aktuální krize v Předlicích spadá. a místní komunitou," sdělil serveru Romea.cz Míra Brož ze sdružení Konexe.

Minulá schůze předlických obyvatel na toto téma proběhla v sobotu 9.3. Video z této akce, natočené sdružením Konexe, přinášíme.

Přečteno: 967x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bydlení, sociální bydlení, Sociální vyloučení, sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo