romea - logo
18. ledna 2021 (pondělí)
svátek má Vladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sdružení Konexe nabídlo spolupráci povodňové komisi. Zájemci mohou pomoci i v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem, 4.6.2013 12:19, (ROMEA)
Ústí nad Labem, záběr z kamery: http://kamera.ulfree.net/
Ústí nad Labem, záběr z kamery: http://kamera.ulfree.net/

V Ústí nad Labem byli již včera kvůli povodním evakuováni lidé z některých čtvrtí ohrožených stoletou vodou. "Včera vystěhovali z Nového světa, například z ulic Matiční či Veslařská i zdejší romské rodiny," řekl serveru Romea.cz Míra Brož ze sdružení Konexe. Evakuováno bylo i téměř dva tisíce lidí ze Střekova, Neštěmic a z centra. 

Podle informací z krizového štábu by Labe mělo ve středu ráno překročit 10,8 metru. Hladina by měla kulminovat ve středu večer na výšce 11,5 metru, přičemž stoletá voda je do výše záplavy 11,4 metru. Aktuální stav v 11:30 byl 940 cm. Je tedy pravděpodobné, že řeka stoupne o více než dva metry.

"Děkujeme všem obyvatelům za spořádaný průběh a dobrou spolupráci během evakuace. Všichni potřební jsou umisťováni do evakuačních středisek na ústeckých školách," píše krizový štáb na městském webu.

Další evakuace v Ústí nad Labem může čekat část obyvatel Církvic, Brné, Střekova, Svádova, Vaňova, Krásného Března, Neštěmic, Mojžíře i z centra. Termín stanoví krizový štáb.

"Byl jsem celé dopoledne v Mojžíři, který je nyní vyhlášen jako rizikové místo. Lidé vyklízejí sklepy. Doufají přitom, že povodeň Mojžíř nezasáhne," řekl Brož Romea.cz. Minule byla tato čtvrť částečně zaplavená. V ohrožení jsou i Trmice a Předlice, kde protéká Bílina a její přítok, Ždírnický potok.

"Nabídli jsme povodňové komisi spolupráci. Naši čtyři dobrovolníci chtějí pomoci v případy, že by někdo odmítal evakuaci či kdyby v evakuačních centrech docházelo k nějakým konfliktům," dodal Brož.

Zájemci mohou pomáhat

V noci byly v Ústí nad Labem uzavřeny oba mosty, železniční kyvadlová doprava je jediným spojením obou břehů. Krizový štáb prosí občany, aby toto bezplatné vlakové spojení využívali pouze tehdy, pokud to skutečně potřebují, a respektovali přednostní právo záchranné služby, která vlak využívá k transportu nemocných a zraněných.

Na bezpečnost dohlížejí příslušníci městské i státní policie, zatím nedošlo k žádným bezpečnostním komplikacím. Probíhá stavba povodňových hrází z pytlů s pískem v centru města u České národní banky a Na Předmostí. Pomáhá řada dobrovolníků.

Zájemci, kteří chtějí pomoci v dalších dnech, se mohou hlásit na dispečinku Městských služeb, telefon: 
475 200 934.

Přečteno: 960x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Povodně, Konexe, o. s.HLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo