romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sdružení Konexe nabídlo spolupráci povodňové komisi. Zájemci mohou pomoci i v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem, 4.6.2013 12:19, (ROMEA)
Ústí nad Labem, záběr z kamery: http://kamera.ulfree.net/
Ústí nad Labem, záběr z kamery: http://kamera.ulfree.net/

V Ústí nad Labem byli již včera kvůli povodním evakuováni lidé z některých čtvrtí ohrožených stoletou vodou. "Včera vystěhovali z Nového světa, například z ulic Matiční či Veslařská i zdejší romské rodiny," řekl serveru Romea.cz Míra Brož ze sdružení Konexe. Evakuováno bylo i téměř dva tisíce lidí ze Střekova, Neštěmic a z centra. 

Podle informací z krizového štábu by Labe mělo ve středu ráno překročit 10,8 metru. Hladina by měla kulminovat ve středu večer na výšce 11,5 metru, přičemž stoletá voda je do výše záplavy 11,4 metru. Aktuální stav v 11:30 byl 940 cm. Je tedy pravděpodobné, že řeka stoupne o více než dva metry.

"Děkujeme všem obyvatelům za spořádaný průběh a dobrou spolupráci během evakuace. Všichni potřební jsou umisťováni do evakuačních středisek na ústeckých školách," píše krizový štáb na městském webu.

Další evakuace v Ústí nad Labem může čekat část obyvatel Církvic, Brné, Střekova, Svádova, Vaňova, Krásného Března, Neštěmic, Mojžíře i z centra. Termín stanoví krizový štáb.

"Byl jsem celé dopoledne v Mojžíři, který je nyní vyhlášen jako rizikové místo. Lidé vyklízejí sklepy. Doufají přitom, že povodeň Mojžíř nezasáhne," řekl Brož Romea.cz. Minule byla tato čtvrť částečně zaplavená. V ohrožení jsou i Trmice a Předlice, kde protéká Bílina a její přítok, Ždírnický potok.

"Nabídli jsme povodňové komisi spolupráci. Naši čtyři dobrovolníci chtějí pomoci v případy, že by někdo odmítal evakuaci či kdyby v evakuačních centrech docházelo k nějakým konfliktům," dodal Brož.

Zájemci mohou pomáhat

V noci byly v Ústí nad Labem uzavřeny oba mosty, železniční kyvadlová doprava je jediným spojením obou břehů. Krizový štáb prosí občany, aby toto bezplatné vlakové spojení využívali pouze tehdy, pokud to skutečně potřebují, a respektovali přednostní právo záchranné služby, která vlak využívá k transportu nemocných a zraněných.

Na bezpečnost dohlížejí příslušníci městské i státní policie, zatím nedošlo k žádným bezpečnostním komplikacím. Probíhá stavba povodňových hrází z pytlů s pískem v centru města u České národní banky a Na Předmostí. Pomáhá řada dobrovolníků.

Zájemci, kteří chtějí pomoci v dalších dnech, se mohou hlásit na dispečinku Městských služeb, telefon: 
475 200 934.

Přečteno: 958x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Povodně, Konexe, o. s.HLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo