romea - logo
27. ledna 2021 (středa)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sdružení Konexe uspořádalo dětský den pro děti z předlické tělocvičny

Praha, 11.11.2012 15:55, (ROMEA)
Dětský den pro děti z Předlic počádalo sdružení Konexe. Foto: Facebook sdružení Konexe
Dětský den pro děti z Předlic počádalo sdružení Konexe. Foto: Facebook sdružení Konexe

Občanské sdružení Konexe uspořádalo v sobotu 10. listopadu dětský den pro děti žijící už více než týden v tělocvičně předlické školy. Děti byly do tělocvičny vystěhovány společně se svými rodiči v pátek 2. listopadu z domu č. 106 v ulici Beneše Lounského, který statik označil za neobyvatelný. V pondělí mají být rodiny údajně vystěhovány dále – do ubytovny pro sociálně slabé, s vysokými nájmy a špatnou pověstí, v ústecké čtvrti Krásné Březno.

Dětský den pro děti zorganizovala dvacítka aktivistů Konexí a spřátelených iniciativ.

"Cílem naší akce bylo především ulehčit situaci a odvést myšlenky dětí, kterých v tělocvičně žije asi třicítka a které ještě rozumově nechápou důvody situace ve které se ocitly. Nucený pobyt spolu s desítkami dalších lidí v tělocvičně zanechává šrámy na jejich psychice, stejně jako ztráta domova a nejistá budoucnost," vysvětluje Miroslav Brož, mluvčí sdružení Konexe důvody zorganizování dětského dne v Předlicích.

"Nabídli jsme jim bohatou škálu aktivit, od výtvarných až po ryze sportovní, jako je třeba hra lakros. Doufám, že alespoň na jeden den jsme odvedli jejich myšlenky mimo halu tělocvičny," dodává Brož.

Aktivisté také v Předlicích navštívili obyvatele domů, které jsou v ještě horším stavu, než mediálně známý vystěhovaný dům č. 106. Lidé žijící v takových staticky narušených domech, bez vody, elektřiny, jsou v přímém ohrožení života, domy můžou podle Brože kdykoli spadnout a své obyvatele zavalit.

Občanské sdružení Konexe protestuje proti vystěhování obyvatel Předlic z nájemních bytů do ubytoven. "Ztratí tím všechna práva a ochranu garantovanou zákony nájemníkům, smlouva o ubytování, kterou sepíší s majiteli ubytoven jim garantuje řádově menší práva a ochranu než nájemní smlouva. Občanské sdružení Konexe vyzývá město Ústí nad Labem, aby vystěhovaným rodinám zprostředkovalo sociální byty, " uzevírá Míra Brož.
Přečteno: 1101x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Konexe, o. s., RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo