romea - logo
29. června 2022 (středa)
svátek má Petr a Pavel

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Senát navrhl na zástupkyni ombudsmanky Moniku Šimůnkovou

31.10.2019 22:00
Monika Šimůnková (FOTO: www.vlada.cz)
Monika Šimůnková (FOTO: www.vlada.cz)

Senát ve středu na svém zasedání nominoval na post zástupkyně ombudsmanky právničku a bývalou zmocněnkyni vlády pro lidská práva Moniku Šimůnkovou. Svůj hlas dalo Monice Šimůnkové celkem sedmašedesát z dvaasedmdesáti přítomných senátorů. Šimůnkovou navrhl na tento post předseda lidoveckých senátorů Petr Šilar. Půjde už o třetí sněmovní volbu zástupce ombudsmanky.

„Mám zkušenosti jak z neziskového sektoru, tak ze státní správy, což považuji za jistou výhodu. Dovolím si ale říci, že nejsem ani vyloženě aktivisticky zaměřená, ale ani typická úřednice. Snažím se rozpoznat konkrétní problémy a řešit je podle jejich povahy,“ řekla senátu Šimůnková při svém projevu a dodala, že Otakar Motejl, první ombudsman by měl být pro všechny kandidáty na pozici zástupce ombudsmana vzorem.

Šimůnková byla za vlády Petra Nečase zmocněnkyní vlády pro lidská práva, na úřadu vlády řídila sekci pro lidská práva. Pracovala také v Nadaci Naše dítě a v Českém helsinském výboru. Nyní je členkou výboru pro práva dítěte při radě vlády pro lidská práva.

Půjde již o třetí volbu zástupce ombudsmana. Do první i druhé volby zástupce ombudsmanky Zeman nominoval právníka, někdejšího poslance ČSSD Stanislava Křečka, jemuž skončilo funkční období zástupce veřejné ochránkyně práv letos v dubnu, a dalšího exposlance ČSSD a právníka Zdeňka Koudelku.

Senát vyslal do první volby právničku Markétu Seluckou a bývalou ústavní soudkyni a senátorku Elišku Wagnerovou. Do druhé volby nominovala horní komora opět Seluckou a svého bývalého místopředsedu za Starosty Jiřího Šestáka.

Křeček podle dřívějších informací mluvčí ombudsmanky ve funkci zůstává, dokud nesloží slib nový zástupce.

Přečteno: 1074x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ombudsman, Senát, Monika ŠimůnkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo