romea - logo
1. června 2020 (pondělí)
svátek má Laura
Loading
rozšířené vyhledávaní

Server Romea.cz odvysílá několik přímých přenosů z pražských oslav Mezinárodního dne Romů

4.4.2017 18:04
Živé vysílání na Facebooku
Živé vysílání na Facebooku

Zpravodajský server Romea.cz odvysílá přes své oficiální facebookové stránky několik přímých přenosů z pražských akcí konaných u příležitosti letošních oslav Mezinárodního dne Romů.

"Chceme našim čtenářům co nejvěrněji zprostředkovat atmosféru, která bude pražské oslavy Mezinárodního dne Romů doprovázet. Živé přenosy na sociálních sítích jsou v současnosti velmi populární a nám umožňují dostat informace zajímavou formou k co největšímu počtu příznivců, ale i lidem, kteří mají o Romech někdy zkreslené představy. Příště se třeba na oslavy nebudou dívat jen přes Facebook, ale přijdou přímo mezi Romy," uvedl  ředitel organizace ROMEA Zdeněk Ryšavý.

Již ve středu 5. 4. bude server od 17 hodin vysílat přímý přenos diskuze se zástupci Rady vlády pro záležitosti romské menšiny o současné situaci Romů v ČR. Diskuzi pořádá organizace Ara Art ve spolupráci s Velvyslanectvím Spojených států amerických v Praze.

V pátek 7. 4. po 17 hodině odvysílá Romea.cz několik živých vstupů z historické tROMvajky. Milovníci romské hudby budou moci totiž v rámci další akce organizace Ara Art a jejich partnerů nastoupit za poslechu živé hudby do speciálně vypravené historické tramvaje, která pojede přes zastávky Střešovice, Hradčanská po Náměstí Republiky až přímo do centra Prahy.

"V sobotu 8. 4., tedy přímo na Mezinárodní den Romů, budeme živě vysílat hned ze dvou akcí. Dopoledne od 11 hodin budeme přenášet mši svatou, kterou bude v pražském kostele Nejsvětějšího srdce páně celebrovat arcibiskup Dominik Duka," přiblížil program vysílání Zdeněk Ryšavý.

Odpoledne a večer pak kameraman František Bikár a moderátor Albín Balát odvysílají několik živých vstupů z příprav a průběhu galavečera, na němž se představí romsko-česká hudební a taneční vystoupení.

Přečteno: 1722x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, ROMEA, televize, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo