romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Skinhead dostal doživotí za vraždu seniorů. Odvolání stáhl zpět

Hradec Králové, 19.3.2013 15:16, (ROMEA)
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Doživotní trest pro devatenáctiletého Tomáše Víta, který brutálně zavraždil dvojici seniorů v Trutnově, je pravomocný. Vrchní soud v Praze měl ve středu projednat Vítovo odvolání proti rozsudku, mladík je však nečekaně vzal zpět. ČTK to dnes řekla vrchní státní zástupkyně Eva Prskavcová, která měla kauzu na starosti.

Doživotní trest vězení uložil mladíkovi loni v listopadu Krajský soud v Hradci Králové. Vít se tehdy proti rozhodnutí na místě odvolal, sám si navrhoval 30 let za mřížemi a sliboval, že by se za tu dobu napravil. Podle Prskavcové však minulý týden změnil názor a zaslal soudům dopis, v němž rozsudek přijal.

Na dvojici seniorů, svých sousedů, zaútočil Vít loni v únoru v jejich bytě. K ubití důchodců se u královéhradeckého soudu přiznal. Vypověděl, že si k nim šel pro prášek na bolest, a když neuspěl, napadl je. Nejdříve zaútočil na pětadevadesátiletého muže, pobodal ho a bil pěstmi. Pak napadl i devětaosmdesátiletou ženu, kterou mimo jiné opakovaně udeřil kladivem do hlavy. Žena zemřela v důsledku úrazového šoku na místě, těžce zraněný muž zemřel v nemocnici na poúrazový otok mozku.

Vít, který poslední dva roky před činem kouřil marihuanu, si nedokázal vybavit, proč seniory napadl. Znalci uvedli, že je psychopatickou osobností a má sklony se mstít. Angažoval se v hnutí skinheads a v minulosti byl třikrát trestán za majetkové i drogové delikty.

Podle údajů Vězeňské služby si v českých věznicích k 8. březnu odpykávalo doživotní trest 45 lidí, z toho 42 mužů.

Přečteno: 1589x
 

Kam dál:

Štítky:  

skinheads, útok, TrutnovHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo