romea - logo
17. října 2021 (neděle)
svátek má Hedvika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Skupina maskovaných neonacistů zaútočila v Písku na 4 Indy. Jeden napadený skončil v nemocnici

22.8.2018 16:50
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Maskovaná skupina neonacistů zbila na konci července v Písku čtyři cizince z Asie. Podle serveru Novinky.cz šlo o Indy. Jeden z napadených skončil po útoku v nemocnici, další tři utrpěli drobná poranění. Policie o činu informovala až nyní, když zadržela tři útočníky.

"Písečtí kriminalisté řeší od konce července případ fyzického napadení, které má extremistický podtext. Skupina osob hlásící se k pravicovému extremismu se sešla dne 27. července v Písku, následující den kolem půl druhé ranní pak měli v Palackého sadech fyzicky napadnout několik mužů cizí státní příslušnosti," uvedl ak případu policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Cizinci se nejprve snažili útočníkům uprchnout, ale ti je pronásledovali a nakonec je dostihli. "Trojice mužů, v doprovodu nejméně dalších pěti osob, fyzicky napadla čtyři poškozené. Tři muži utrpěli drobná poranění, čtvrtý byl hospitalizován v nemocnici. Útočníci se při ataku maskovali kuklami přes obličej," dodala policejní mluvčí.

Kriminalisté na konci minulého týdne zadrželi tři útočníky ve věku 20, 23 a 19 let a zahájili proti nim trestní stíhání pro trestné činy výtržnictví, násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a ublížení na zdraví. Jak uvedla policejní mluvčí vyšetřování okolností případu dále pokračuje a mohou být obviněni další útočníci.

Přečteno: 5833x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, Násilí, Násilí z nenávisti, Písek, Cizinci, IndovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo