romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Skupina maskovaných neonacistů zaútočila v Písku na 4 Indy. Jeden napadený skončil v nemocnici

22.8.2018 16:50
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Maskovaná skupina neonacistů zbila na konci července v Písku čtyři cizince z Asie. Podle serveru Novinky.cz šlo o Indy. Jeden z napadených skončil po útoku v nemocnici, další tři utrpěli drobná poranění. Policie o činu informovala až nyní, když zadržela tři útočníky.

"Písečtí kriminalisté řeší od konce července případ fyzického napadení, které má extremistický podtext. Skupina osob hlásící se k pravicovému extremismu se sešla dne 27. července v Písku, následující den kolem půl druhé ranní pak měli v Palackého sadech fyzicky napadnout několik mužů cizí státní příslušnosti," uvedl ak případu policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Cizinci se nejprve snažili útočníkům uprchnout, ale ti je pronásledovali a nakonec je dostihli. "Trojice mužů, v doprovodu nejméně dalších pěti osob, fyzicky napadla čtyři poškozené. Tři muži utrpěli drobná poranění, čtvrtý byl hospitalizován v nemocnici. Útočníci se při ataku maskovali kuklami přes obličej," dodala policejní mluvčí.

Kriminalisté na konci minulého týdne zadrželi tři útočníky ve věku 20, 23 a 19 let a zahájili proti nim trestní stíhání pro trestné činy výtržnictví, násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a ublížení na zdraví. Jak uvedla policejní mluvčí vyšetřování okolností případu dále pokračuje a mohou být obviněni další útočníci.

Přečteno: 5645x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, Násilí, Násilí z nenávisti, Písek, Cizinci, IndovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo