romea - logo
19. srpna 2019 (pondělí)
svátek má Ludvík
Loading
rozšířené vyhledávaní

Skupina maskovaných neonacistů zaútočila v Písku na 4 Indy. Jeden napadený skončil v nemocnici

22.8.2018 16:50
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Maskovaná skupina neonacistů zbila na konci července v Písku čtyři cizince z Asie. Podle serveru Novinky.cz šlo o Indy. Jeden z napadených skončil po útoku v nemocnici, další tři utrpěli drobná poranění. Policie o činu informovala až nyní, když zadržela tři útočníky.

"Písečtí kriminalisté řeší od konce července případ fyzického napadení, které má extremistický podtext. Skupina osob hlásící se k pravicovému extremismu se sešla dne 27. července v Písku, následující den kolem půl druhé ranní pak měli v Palackého sadech fyzicky napadnout několik mužů cizí státní příslušnosti," uvedl ak případu policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Cizinci se nejprve snažili útočníkům uprchnout, ale ti je pronásledovali a nakonec je dostihli. "Trojice mužů, v doprovodu nejméně dalších pěti osob, fyzicky napadla čtyři poškozené. Tři muži utrpěli drobná poranění, čtvrtý byl hospitalizován v nemocnici. Útočníci se při ataku maskovali kuklami přes obličej," dodala policejní mluvčí.

Kriminalisté na konci minulého týdne zadrželi tři útočníky ve věku 20, 23 a 19 let a zahájili proti nim trestní stíhání pro trestné činy výtržnictví, násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a ublížení na zdraví. Jak uvedla policejní mluvčí vyšetřování okolností případu dále pokračuje a mohou být obviněni další útočníci.

Přečteno: 5610x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, Násilí, Násilí z nenávisti, Písek, Cizinci, IndovéHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo