romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovenský deník Sme: Okamura láká voliče na populismus a šovinismus

Bratislava, 22.10.2013 9:57, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Senátor a lídr hnutí Úsvit Tomio Okamura se před nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny snaží ostatní politiky překonat nejen sociálním, ale i nacionálním populismem a šovinismem. Napsal to slovenský list Sme, podle kterého Okamura v minulosti hájil rasisty a nacionalisty a také prohlásil, aby si Romové vytvořili vlastní stát.

"Tím, že je rasističtější než ostatní, u svých přívrženců kompenzuje vlastní původ, který by jinak mohl právě tento typ voličů odradit," uvedl deník. Okamura se narodil v Tokiu, jeho otec má japonsko-korejský původ.

Politik a podnikatel je podle slovenského listu jen důkazem toho, že velká část českých voličů touží po nějakém spasiteli a při jeho marném hledání sahá po stále extrémnějších nabídkách. Tato část voličů je už tak zoufalá, že se vzdává i vlastních dřívějších předsudků týkajících se ´cizích´ či v rovnostářské české společnosti hluboce zakořeněné nedůvěry k bohatým podnikatelům," soudí komentátor.

Z průzkumů veřejného mínění vyplývá, že Okamura patří k nejpopulárnějším lídrům uskupení, které kandidují v předčasných volbách. Politik podle Sme sice rád vystupuje na veřejnosti coby úspěšný podnikatel, ale nedokáže údajně důvěryhodně doložit, z čeho financuje život na vysoké noze. Za nepravděpodobnou označil list možnost, že právě Okamura dokáže České republice zajistit slibovanou prosperitu a že by ho vůbec zajímala prosperita kohokoliv jiného kromě jeho samého.
Sme
Přečteno: 865x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Populismus, Tomio Okamura, NacionalismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo