romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Smuteční průvod znojemských Romů si volající spletl s uprchlíky

Znojmo, 16.10.2015 10:48
Ilustrační FOTO: Archiv Romea.cz
Ilustrační FOTO: Archiv Romea.cz

Tragikomický scénář záměny běžných obyvatel za uprchlíky je známý hned z několika případů z posledních měsíců. Minulou neděli se zopakoval také ve Znojmě, kde si smuteční průvod zdejších Romů, doprovázejících na poslední cestu zesnulou příbuznou, někdo z přihlížejících spletl se skupinou uprchlíků. Ten pak měl podle zprávy Znojemského deníku volat do jeho redakce. „Je jich asi padesát. Ženy mají na hlavách šátky a v rukou malé děti. Dokonce je doprovází policie," tvrdil prý rozrušeně.

Po nedávné záměně kominíka či profesionálních fotbalistů za „nebezpečné migranty“ je to další případ, který ukazuje na míru umělé hysterie přítomné u části české společnosti.

Shodou okolností nešlo v daném čase o jediný incident svého druhu na znojemsku. Ve stejnou dobu obdržela policie také další poplašný telefonát, který se, jak se později ukázalo, tentokrát týkal bulharských brigádníků, které několik zdejších soukromých zemědělců pravidelně využívá jako pracovní sílu. Ty někdo zahlédl během jejich obvyklé nedělní výpravy na nákupy. Podle ředitele Městské policie Znojmo Ivana Budína obdrží stanice několik podobných telefonátů týdně.

A uprchlická fakta? „Už několik týdnů nevstupuje na naše území více než pět ilegálních migrantů ze Sýrie denně,“ uvedla pro Znojemský deník mluvčí cizinecké policie Kateřina Rýdlová. Podle jejích slov se kromě falešných uprchlíků celá věc dotýká také zhruba půl milionu cizinců (z nichž část tvoří lidé z muslimských zemí), kteří žijí v České republice trvale a legálně a kteří jsou v posledních měsících kvůli občanské pohotovosti taktéž často v hledáčku policie ČR.

Přečteno: 1226x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Uprchlíci, Xenofobie, IslámHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo