romea - logo
11. srpna 2022 (čtvrtek)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sobotka na bilanční schůzce pochválil ministra kultury Hermana. Požaduje ale dořešení situace s odkupem vepřína v Letech

27.7.2017 16:05
Ministr kultury ČR Daniel Herman 1. 8. 2014 při pietním aktu v Letech u Písku
Ministr kultury ČR Daniel Herman 1. 8. 2014 při pietním aktu v Letech u Písku

Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) se v rámci bilančních rozhovorů se svými ministry setkal i ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL). Sobotka je spokojený s tím, jak Herman pro svůj resort čerpá z evropských fondů a že došlo ke zvýšení průměrné mzdy v kulturní sféře. Jako úkoly, které před Hermanem a také ministrem Janem Chvojkou (ČSSD) ještě stojí, Sobotka připomněl dořešení výkupu vepřína v Letech u Písku, kde za druhé světové války stál koncentrační tábor pro Romy.

Hlavním tématem schůzky bylo vyhodnocení činnosti rezortu kultury v tomto volebním období. Sobotka s Hermanem diskutovali o čerpání evropských fondů, filmových pobídkách i o památníku v Letech u Písku. Další prioritou pro nejbližší období ministerstva kultury je podle Sobotky také organizace oslav výročí založení Československa a připomínky pražského jara 1968 či rekonstrukce budov Národní galerie.

Herman na závěr schůzky se Sobotkou vyjádřil přesvědčení, že se vládě do konce volebního období podaří vyřešit situaci ohledně vybudování důstojného památníků na místě, kde během druhé světové války stával romský koncentrační tábor v Letech u Písku. „Aby na místě, kde trpěli naši spoluobčané, kde umíraly stovky lidí, nebyla výkrmna vepřů, ale památník, který bude připomínat jejich utrpení v době druhé světové války,“ dodal podle Deníku Referendum.

Přečteno: 1289x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Politika, Lety u Písku, památníkHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo