romea - logo
5. března 2021 (pátek)
svátek má Kazimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sobotka před zásadním jednáním EU opět odmítl kvóty na přerozdělování uprchlíků

22.9.2015 12:04
Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD (FOTO: ČSSD)
Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD (FOTO: ČSSD)

Česko trvá na odmítavém postoji k povinným kvótám na přerozdělování uprchlíků, premiér Bohuslav Sobotka to právě sdělil na tiskové konferenci před dvěma důležitými evropskými schůzkami. Dnes odlétá ministr Milan Chovanec na poradu ministrl vnitra EU. Zítra se koná mimořádný summit EU.

Evropská migrační politika nefunguje a je potřeba, aby se změnila, řekl také Sobotka. Dnešní a středeční jednání by se podle něj by se měla připravit na budoucí migrační vlny. Opět podpořil "pomoc na místě", tedy zlepšení podmínek v uprchlických táborech v Turecku, Jordánsku a Libanonu.

Ministr Chovanec na tisdkové konferenci prohlásil, že i když bude Česko přehlasováno, bude naplňování kvót obtížné. „I když nás je míň, budeme hájit naší pozice, jsme přesvědčeni, že jedeme s pravdivou pozicí“ dodal.

Podle Sobotky by mohl systém kvót skončit blamáží, neexistují totiž nástroje, jak uprchlíky udržet v zemi, do které byli přiděleni.

Přečteno: 426x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Uprchlíci, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo