romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Sociálně právní poradna občanského sdružení Vzájemné soužití mění své sídlo

Ostrava, 25.1.2013 16:25, (ROMEA)

Dne 28.1.2013 započne stěhování Sociálně právní poradny z ulice 30. dubna 1 v Moravské Ostravě na ulici Bieblova 8 v Moravské Ostravě. Toto stěhování je pro nás mezníkem v historii naší organizace. Opouštíme prostory, kde sdružení začínalo v roce 1999. Prostory nám tehdy za symbolickou cenu pronajalo vedení městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. V roce 2010 jsme za užívání těchto prostorů začali platit nové stanovené nájemné.  

Od roku 1999 byly tyto prostory využívány jako zázemí sdružení, sídlo Sociálně právní poradny, později také jako zázemí pracovníků terénních programů. Tímto bychom chtěli poděkovat všem tehdejším představitelům městského úřadu Moravská Ostrava a Přívoz za to, že nám poskytli prostory, kde jsme mohli poskytovat tyto sociální služby pro potřebné občany města Ostravy a jejího okolí.  

Zájemci o pomoc v Sociálně právní poradně jsou z různých městských obvodů města Ostravy a blízkých okolních obcí jako např. Orlová, Hlučín, Havířov, Karviná. Ročně se na pracovníky Sociálně právní poradny obrací cca 850 klientů, kterým pomáháme řešit jejich problémy a nesnáze. Mnozí z nich se na pracovníky obracejí i opakovaně. Sociálně právní poradna nabízí odborné právní a sociální poradenství.

 Bezplatně poskytujeme informace, rady a podporu těm, kteří mají problémy v oblastech sociálních služeb a sociálních dávek,  bydlení, financí, dluhů a exekucí, zaměstnání a pracovně-právních vztahů, vzdělání, občansko-právních vztahů, rodinných a mezilidských problémů, zdravotnictví a lidských práv. Často se na nás obracejí lidé, kteří nemají kde bydlet, byli vystěhováni z jakýchkoliv důvodů, jsou zadlužení, mají problémy s exekucemi, potřebují pomoc s vyřízením sociálních dávek, pomoc s hledání pracovního uplatnění anebo potřebují pomoc při sepsání podání, návrhů či žalob na soud ve výše uvedených záležitostech.


Současné vedení městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz  nám však v září 2012 dalo výpověď z uvedených nebytových prostorů, které do 31.1.2013 musíme opustit. Domníváme se, že tento akt byl reakcí na angažovanost sdružení v kauze Přednádraží. A bohužel nás to vede k domnění, že Rada městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz využila svého mocenského vlivu, neboť za celou dobu užívání prostorů na ulici 30. dubna 1 jsme nezaznamenali žádné pochybení z naší strany či porušení ustanovení obsažených v nájemní smlouvě a tyto upouštěné prostory jsou stále nabízeny jako volné v nabídce k pronájmu nebytových prostorů.

Nové prostory na ulici Bieblova 8 v Moravské Ostravě jsou nám pronajaty společností RPG Commercial. Změna prostorů Sociálně právní poradny a zázemí pracovníků terénních programů s sebou  nese jistou nostalgii, lítost a přináší také zvýšené finanční náklady na poskytování těchto služeb – nejen co se týká výše nájemného, ale také náklady související se zajištěním provozu Sociálně právní poradny a terénních programů (zasíťování prostorů, přestěhování, vybavení  apod.). 

Věříme, že i v nových prostorech, které se nacházejí nedaleko od těch, kde dosud sídlila Sociálně právní poradna, budeme schopni poskytovat kvalitní sociální služby a potřební si k nám cestou najdou.


Vzájemne soužití
Přečteno: 1703x
 

Kam dál:

Štítky:  

Tiskové zprávy, Soužití, Sociální, sociální služby, OstravaHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo