romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sociální centrum v Chomutově otevře nejspíš letos v září

Chomutov, 21.1.2013 17:30, (ROMEA)
Z názvu Agentury vypadl dovětek
Z názvu Agentury vypadl dovětek "v romských lokalitách"

Sociální centrum Kamínek v Chomutově otevře nejspíš letos v září. Sdělila o mluvčí města Šárka Schönová. Město pro něj upraví areál bývalého ústavu sociální péče za 10,7 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve Věstníku veřejných zakázek. Město se kvůli posudku na tento projekt dostalo do sporu s Agenturou pro sociální začleňování. Zastupitelé odmítli strategický plán navržený agenturou, poté město dostalo na svůj projekt kritický posudek.

Pro poskytování sociálních služeb město upraví čtyři přízemní budovy původně ze 70. let. Kromě výměny oken, dveří a podlah a zateplení staveb jsou v plánu také sadové úpravy a pořízení zahradního mobiliáře. Vstupy do objektů budou změněny na bezbariérové.

"Rozhodnutí umístit Sociální centrum Kamínek do areálu uprostřed lokality Kamenná bylo dáno nejen charakteristikami pro sociálně vyloučené lokality. Spádovost centra je chápána nejen pro obyvatele z bezprostředního okolí, ale i pro ostatní lokality, ve kterých plánované služby nejsou poskytovány," píše se v dokumentaci k veřejné zakázce.

Zázemí v objektech najdou Nízkoprahové centrum pro děti a mládež a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Zároveň bude v romské lokalitě na sídlišti Kamenná posílena i terénní sociální práce.

Město se začátkem loňského roku kvůli posudku na tento projekt dostalo do sporu s Agenturou pro sociální začleňování v romských lokalitách při Úřadu vlády ČR. Zastupitelé v listopadu 2011 nepřijali její strategický plán začleňování. Agentura potom s městem ukončila spolupráci, bez schváleného dokumentu prý není možná. Primátor Jan Mareš (ČSSD) situaci tehdy okomentoval tak, že doufá v to, že nejde o odplatu, ale o úřednickou chybu. Posudek potřebuje k žádosti o dotaci na vybudování a provoz centra.

Podle ředitele agentury Martina Šimáčka v posudku vytkli projektu jen zjevné chyby. "Především jsme ale v posudku zdůraznili potřebnost tohoto projektu," řekl Šimáček. Podle agentury nejsou dostatečně popsány problémy sociálně vyloučené lokality a potřeby cílové skupiny a zdůvodnění potřebnosti projektu se opírá o nejasně citované studie.
Přečteno: 558x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sociální vyloučení, ChomutovHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo