romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sociální firma Semitam: Jak se vyhnout zbytečným dluhům a co dělat, když už exekutor málem buší na dveře

7.2.2020 11:20
Máš na to? Proč mi dluh o tolik stoupl, když jsem neplatil?
Máš na to? Proč mi dluh o tolik stoupl, když jsem neplatil?

Poradenskou činnost lidem, kteří zabloudili ve finanční pasti nabízí sociální firma Semitam v Havlíčkově Brodě, a to ve svém novém projektu Nos vadum s podporou Evropského sociálního fondu. Zabývá se tím Deník.cz.

„Obracejí se nás především obyvatelé takzvaných vyloučených lokalit. Hlavně Romové,“ řekla vedoucí projektu Martina Kadlecová. Klienty Semitam učí jak se vyhnout dluhům. Jak jednat na úřadech, jak si nastavit domácí rozpočet, aby zbytečné dluhy nevznikaly. „A pokud už v dluzích jsou, jak se z dluhů dostat pomocí insolvence a mít šanci na důstojný život,“ vysvětlila Kadlecová. 

Projekt avizuje Semitam i s podtitulem V Brodě ani v brodu se neutopím. Vznikl za účelem podpory začleňování osob žijících v sociálně vyloučených lokalitách v Havlíčkově Brodě. 

"Mimořádná dostupnost malých a nezajištěných úvěrů svádí k rychlé půjčce. Dlouhodobá zadluženost obyvatel a domácností v kombinaci s neúprosnými sankcemi a poplatky vrhají mnoho lidí do dluhových a exekučních pastí. Poslední dobou se mluví o tom, že zhruba každý desátý člověk má nějakou exekuci," konstatovala Kadlecová. Pomoci se dostává i rodičům samoživitelům.

"Účastníky našeho projektu sice dělíme do tří skupin, ale z praxe víme, že realita je taková, že často lidé patří minimálně do dvou skupin zároveň," podotkla Martina Kadlecová.

 

Přečteno: 804x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zadlužení, dluhová poradna, ExekuceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo