romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Sokolov schválil záměr koupě zchátralých domů nad kinem Alfa

24.3.2017 9:42
Domy v ulici Sokolovská v Sokolově. (FOTO: Google Maps)
Domy v ulici Sokolovská v Sokolově. (FOTO: Google Maps)

Sokolovští zastupitelé dnes schválili záměr koupě částečně vybydlených domů nad kinem Alfa. Definitivně ale o koupi rozhodnou na příštím zasedání v květnu, po prověření všech podmínek koupě. Za dvě stovky bytů plánuje město zaplatit firmě libereckého podnikatele Alexandra Kendika 34 milionů korun. Tuto částku se podařilo vyjednat při více než tříletých jednáních o koupi domů.

"Je rozhodně lepší domy koupit a předejít tak spekulacím, co se s nimi stane," řekl starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD). Byty v problematické lokalitě obývala převážně romská komunita a velká část obyvatel dlužila na nájemném. Část domů majitel zrekonstruoval, další jsou ve špatném stavu.

Zastupitelé před rozhodnutím o koupi nechají vzhledem k výši investice ještě podrobně prověřit podobu kupní smlouvy. Nutnost prověření podmínek zdůrazňovali především zastupitelé Ladislav Sedláček (ODS) nebo Jiří Pöpperl (ČSSD).

Jak město lokalitu využije, zatím není jasné. Možnosti přiblížil městu i workshop univerzitních studentů. Město zřejmě zbourá nejzchátralejší objekty, které by u kina Alfa mohlo nahradit například potřebné parkoviště. Ostatní domy by mohly být dále využívány k bydlení.

Kendikovi prodal Sokolov domy v dříve problémové lokalitě v roce 2001 za deset milionů korun. Problémy s obyvateli čtvrti se mu podařilo částečně vyřešit, pak se ale kvůli zdravotním problémům o byty přestal starat.

Přečteno: 5116x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

vyloučená lokalita, SokolovHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo