romea - logo
23. září 2020 (středa)
svátek má Berta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sokolov schválil záměr koupě zchátralých domů nad kinem Alfa

24.3.2017 9:42
Domy v ulici Sokolovská v Sokolově. (FOTO: Google Maps)
Domy v ulici Sokolovská v Sokolově. (FOTO: Google Maps)

Sokolovští zastupitelé dnes schválili záměr koupě částečně vybydlených domů nad kinem Alfa. Definitivně ale o koupi rozhodnou na příštím zasedání v květnu, po prověření všech podmínek koupě. Za dvě stovky bytů plánuje město zaplatit firmě libereckého podnikatele Alexandra Kendika 34 milionů korun. Tuto částku se podařilo vyjednat při více než tříletých jednáních o koupi domů.

"Je rozhodně lepší domy koupit a předejít tak spekulacím, co se s nimi stane," řekl starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD). Byty v problematické lokalitě obývala převážně romská komunita a velká část obyvatel dlužila na nájemném. Část domů majitel zrekonstruoval, další jsou ve špatném stavu.

Zastupitelé před rozhodnutím o koupi nechají vzhledem k výši investice ještě podrobně prověřit podobu kupní smlouvy. Nutnost prověření podmínek zdůrazňovali především zastupitelé Ladislav Sedláček (ODS) nebo Jiří Pöpperl (ČSSD).

Jak město lokalitu využije, zatím není jasné. Možnosti přiblížil městu i workshop univerzitních studentů. Město zřejmě zbourá nejzchátralejší objekty, které by u kina Alfa mohlo nahradit například potřebné parkoviště. Ostatní domy by mohly být dále využívány k bydlení.

Kendikovi prodal Sokolov domy v dříve problémové lokalitě v roce 2001 za deset milionů korun. Problémy s obyvateli čtvrti se mu podařilo částečně vyřešit, pak se ale kvůli zdravotním problémům o byty přestal starat.

Přečteno: 5148x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

vyloučená lokalita, SokolovHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo