romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sokolov schválil záměr koupě zchátralých domů nad kinem Alfa

24.3.2017 9:42
Domy v ulici Sokolovská v Sokolově. (FOTO: Google Maps)
Domy v ulici Sokolovská v Sokolově. (FOTO: Google Maps)

Sokolovští zastupitelé dnes schválili záměr koupě částečně vybydlených domů nad kinem Alfa. Definitivně ale o koupi rozhodnou na příštím zasedání v květnu, po prověření všech podmínek koupě. Za dvě stovky bytů plánuje město zaplatit firmě libereckého podnikatele Alexandra Kendika 34 milionů korun. Tuto částku se podařilo vyjednat při více než tříletých jednáních o koupi domů.

"Je rozhodně lepší domy koupit a předejít tak spekulacím, co se s nimi stane," řekl starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD). Byty v problematické lokalitě obývala převážně romská komunita a velká část obyvatel dlužila na nájemném. Část domů majitel zrekonstruoval, další jsou ve špatném stavu.

Zastupitelé před rozhodnutím o koupi nechají vzhledem k výši investice ještě podrobně prověřit podobu kupní smlouvy. Nutnost prověření podmínek zdůrazňovali především zastupitelé Ladislav Sedláček (ODS) nebo Jiří Pöpperl (ČSSD).

Jak město lokalitu využije, zatím není jasné. Možnosti přiblížil městu i workshop univerzitních studentů. Město zřejmě zbourá nejzchátralejší objekty, které by u kina Alfa mohlo nahradit například potřebné parkoviště. Ostatní domy by mohly být dále využívány k bydlení.

Kendikovi prodal Sokolov domy v dříve problémové lokalitě v roce 2001 za deset milionů korun. Problémy s obyvateli čtvrti se mu podařilo částečně vyřešit, pak se ale kvůli zdravotním problémům o byty přestal starat.

Přečteno: 5240x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

vyloučená lokalita, SokolovHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo