romea - logo
30. června 2022 (čtvrtek)
svátek má Šárka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Soud odročil jednání v případě střelby na táboře Idy Kelarové

19.12.2017 11:43
Ida Kelarová 26. 10. 2017 na chodbě Okresního soudu v Děčíně, který řešil případ napadení romských dětí a střelby na táboře v Jiřetíně pod Jedlovou v létě 2016. (FOTO: František Bikár, Romea.cz)
Ida Kelarová 26. 10. 2017 na chodbě Okresního soudu v Děčíně, který řešil případ napadení romských dětí a střelby na táboře v Jiřetíně pod Jedlovou v létě 2016. (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Děčínský soud odročil případ střelby do vzduchu u tábora romského sboru. Jednání mělo pokračovat výslechem čtyř svědků, ale žádný nepřišel.

Obžalobě z výtržnictví čelí Martin Kout, který podle státního zástupce u dětského tábora v Jiřetíně pod Jedlovou na Děčínsku střílel a nadával jeho účastníkům. Na táboře byly romské děti. Soud případ kvůli neúčasti svědků odročil na únor. Koutovi hrozí až dva roky vězení, muž vinu popírá. Incident se odehrál loni v létě v Jiřetíně pod Jedlovou, kde byl na táboře romský sbor. Jeho účastníci již dříve popsali, že majitel pozemku sousedícího s areálem tábora opakovaně střílel do vzduchu a romské děti z pěveckého sboru častoval rasistickými nadávkami.

"Děti byly pochopitelně bujaré, takže výskaly, samotné proběhnutí kolem sousedova domu ovšem trvalo asi minutu. Ten pán na ně ovšem vylítl a začal na ně pokřikovat: 'Vy černý cigáni běžte do ...', a podobná hesla. Pak vystřelil do vzduchu," uvedla již dříve vedoucí romského sboru Ida Kelarová. Soused podle ní střílel opakovaně, agresivně se podle ní choval přímo v areálu tábora.

Kout od počátku jakýkoli útok na děti a další účastníky tábora popírá a tvrdí, že cvičil psa. U soudu dnes měli dnes vypovídat čtyři svědci. Podle soudce Miloše Řízka se tři omluvili, čtvrtý nedorazil bez omluvy. Soud všechny předvolá znovu. Hlavní líčení by mělo pokračovat 8. února a pak o měsíc později.

Soud Kouta potrestal původně trestním příkazem. Muž proti němu podal odpor, a proto soudce nařídil hlavní líčení. Státní zástupce viní Kouta z výtržnictví. Podle právní kvalifikace případu mu hrozí až dva roky vězení.

Přečteno: 1709x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ida Kelarová, Soud, střelba, ČhavorengeHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo