romea - logo
19. listopadu 2019 (úterý)
svátek má Alžběta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Soud rozhodl, že zastupitel Marcel Cichý zůstává ve vazbě

3.11.2015 13:45
Policií zadržené drogy (FOTO: Policie ČR)
Policií zadržené drogy (FOTO: Policie ČR)

Zastupitel Trmic na Ústecku Marcel Cichý obžalovaný z distribuce drog zůstává ve vazbě. Rozhodl o tom ústecký krajský soud. Kauzu mezinárodní skupiny, která údajně distribuovala marihuanu a pervitin, začne soud projednávat v prosinci, řekl ČTK předseda trestního senátu Jiří Bednář.

Kromě Cichého zůstávají ve vazbě i další obžalovaní. Podle Bednáře trvají důvody takzvané útěkové vazby. "Byly nabídnuty některé náhradní instituty, byla nabídnuta záruka důvěryhodné osoby, byla nabídnuta kauce. Nicméně s ohledem na právní kvalifikaci užitou v obžalobě hrozí v této věci trest odnětí svobody deset až 18 let, což sama o sobě je okolnost taková, že zvyšuje nebezpečí, že by mohlo dojít k útěku. Tím samozřejmě není nijak předjímáno, že by tato kvalifikace musela být i v rozsudku, ale v tuto chvíli to v obžalobě takto je," řekl ČTK Bednář.

Důvěryhodnou osobou byla ředitelka trmické základní školy Marie Gottfiedová. Právě v Trmicích do svého zatčení letos v lednu Cichý učil. Advokát Cichého Zdeněk Grus nechtěl rozhodnutí soudu komentovat s tím, že nemá svolení klienta se vyjadřovat.

Trojici lidí zatkla Národní protidrogová centrála na začátku roku. Státní zástupce je viní z distribuce marihuany a pervitinu jak v Ústeckém kraji, tak na Slovensku. Cichého se týká jen prodej marihuany. Podle obžaloby měl iniciovat prodej asi 2,8 kilogramu drogy. Předání drogy se už nezúčastnil. Další dva obžalovaní údajne distribuovali marihuanu na Ústecku. Jeden z nich pak podle žalobce prostřednictvím kurýra navíc prodal kilogram pervitinu na Slovensko.

Soud začne 9. prosince, další čtyři dny jednání budou v lednu 2016. "První den budou vyslechnuti všichni obžalovaní. V lednu jsou plánovány výslechy svědků, případně provádění dalších důkazů. Pokud bude dán například souhlas se čtením svědeckých výpovědí, tak budou ty výpovědi čteny," dodal Bednář.

Všichni jsou obžalovaní z distribuce drog v nejpřísnějším odstavci trestního zákoníku a hrozí jim až 18 let vězení. Cichý nadále zůstává zastupitelem Trmic, mandátu se nevzdal.

Přečteno: 743x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Trmice, Drogy, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo