romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Soud rozhodl, že zastupitel Marcel Cichý zůstává ve vazbě

3.11.2015 13:45
Policií zadržené drogy (FOTO: Policie ČR)
Policií zadržené drogy (FOTO: Policie ČR)

Zastupitel Trmic na Ústecku Marcel Cichý obžalovaný z distribuce drog zůstává ve vazbě. Rozhodl o tom ústecký krajský soud. Kauzu mezinárodní skupiny, která údajně distribuovala marihuanu a pervitin, začne soud projednávat v prosinci, řekl ČTK předseda trestního senátu Jiří Bednář.

Kromě Cichého zůstávají ve vazbě i další obžalovaní. Podle Bednáře trvají důvody takzvané útěkové vazby. "Byly nabídnuty některé náhradní instituty, byla nabídnuta záruka důvěryhodné osoby, byla nabídnuta kauce. Nicméně s ohledem na právní kvalifikaci užitou v obžalobě hrozí v této věci trest odnětí svobody deset až 18 let, což sama o sobě je okolnost taková, že zvyšuje nebezpečí, že by mohlo dojít k útěku. Tím samozřejmě není nijak předjímáno, že by tato kvalifikace musela být i v rozsudku, ale v tuto chvíli to v obžalobě takto je," řekl ČTK Bednář.

Důvěryhodnou osobou byla ředitelka trmické základní školy Marie Gottfiedová. Právě v Trmicích do svého zatčení letos v lednu Cichý učil. Advokát Cichého Zdeněk Grus nechtěl rozhodnutí soudu komentovat s tím, že nemá svolení klienta se vyjadřovat.

Trojici lidí zatkla Národní protidrogová centrála na začátku roku. Státní zástupce je viní z distribuce marihuany a pervitinu jak v Ústeckém kraji, tak na Slovensku. Cichého se týká jen prodej marihuany. Podle obžaloby měl iniciovat prodej asi 2,8 kilogramu drogy. Předání drogy se už nezúčastnil. Další dva obžalovaní údajne distribuovali marihuanu na Ústecku. Jeden z nich pak podle žalobce prostřednictvím kurýra navíc prodal kilogram pervitinu na Slovensko.

Soud začne 9. prosince, další čtyři dny jednání budou v lednu 2016. "První den budou vyslechnuti všichni obžalovaní. V lednu jsou plánovány výslechy svědků, případně provádění dalších důkazů. Pokud bude dán například souhlas se čtením svědeckých výpovědí, tak budou ty výpovědi čteny," dodal Bednář.

Všichni jsou obžalovaní z distribuce drog v nejpřísnějším odstavci trestního zákoníku a hrozí jim až 18 let vězení. Cichý nadále zůstává zastupitelem Trmic, mandátu se nevzdal.

Přečteno: 750x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Trmice, Drogy, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo