romea - logo
30. června 2022 (čtvrtek)
svátek má Šárka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Soud udělil 17,5 roku vězení za dva pokusy o vraždy bezdomovců

Praha, 24.3.2015 15:09, (ROMEA)
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Za dva pokusy o vraždu pražských bezdomovců soud uložil vysokoškolskému studentovi Janu Mokrému 17,5 roku vězení. Mladík, který se u soudu vyznal z obdivu k Adolfu Hitlerovi, se k činům přiznal a litoval, že muži přežili. Chtěl je prý mučit. Podle znalců netrpí žádnou duševní chorobou a za své činy je plně odpovědný. Možnost jeho opětovného začlenění do společnosti označili za takřka vyloučenou. Rozsudek pražského městského soudu není pravomocný. Lze se proti němu odvolat.

Obžaloba viní čtyřiadvacetiletého studenta matematicko-fyzikální fakulty ze dvou pokusů vraždy. První útok se stal loni v dubnu v Libni, další o dva měsíce později u Hlavního nádraží. Vytipovanou obětí byl pokaždé spící bezdomovec.

"Za svými skutky i názory si stojím. Jsem si vědom toho, že jsem zlý. Lidé stejně mají umírání v povaze a umírají denně. Budu pokračovat, nemůžete mi to zakázat," uvedl Mokrý v závěrečné řeči.

Soudu také předčítal ze svých poznámek, koho všeho se chystal zabít. Cílil na "bezdomovce, cikány, Židy a konfidenty". Zmínil mimo jiné i některé spolužačky, které s ním bydlely na koleji. Označil je za "bezcenné kusy masa". Chtěl je prý rozřezat a hodit do Vltavy.

Přiznal se i k jiným činům včetně napadení třetího bezdomovce, policie jej však z ničeho dalšího neobvinila.

Přečteno: 643x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bezdomovci, pokus o vraždu, rozsudek, DSSSHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo